A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / Youtube’dan Para Kazananlar
Youtube'dan Para Kazananlar

Youtube’dan Para Kazananlar

Youtube’dan Para Kazananlar

Youtube ile Para Kazanan Milyon Dolarlık Girişimcileri Yakından tanımak istermisiniz. Youtube video kanalları ile para nasıl kazanılır yakından takip etmek isterseniz listedeki ilk 10 Youtuber’i incelemeniz gerekli. İnsanların hangi videoları merak ettiği ve video çekerek nasıl para kazanılacağının ipuçları için listede bulunan kanalları takip etmeniz gerekli. İş aslında çok zorda değil. Youtbe üyeliği, ilgi çeken videolar ve dünya genelinin kullandığı İngilizce dili yeterli gibi gözüksede işin sırrı videoların çekim aşamalarında ve samimiyette yatıyor.

Youtube ile Milyon Dolar Para Kazanan ilk 10 Kişi

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden birisi olan Fortune, YouTube’da en çok kazananların listesini açıkladı. Liste YouTube kanalları sahiplerinin 1 Haziran 2015 tarihine kadar olan bölümdeki vergi ve yönetim ücretleri çıkarılmadan elde ettikleri gelirlerine göre belirlendi. İşte YouTube’u adeta bir para makinesine çevirenlerin listesi.

 

Youtube'dan Para Kazananlar
Youtube Para Kazan

1. PewDiePie: 12 milyon Dolar

PewDiePie kanalı tahtını bu yılda kimseye kaptırmadı. Gerçek adı Felix Kjellberg olan İsveçli YouTube yıldızı, ‘playing videogames with your bros’ adlı kanalında 40 milyon abonesi bulunuyor. Yıllık 12 milyon dolar kazanan Kjellberg, kolay kolay geçilemeyek gibi görünüyor.

2. Smosh: 8.5 milyon Dolar

ABD’nin Kalifornia eyaleti Sacramento kentinde en iyi çocukluk arkadaşı olan Ian Hecox ve Anthony Padilla kanalları Smosh’ta Pokemon oyununa dayanan ve canlı sergiledikleri komedi parodisiyle uluslararası üne kavuştu. Ardından iki kafadar paraya para demiyorlar. İkilinin ‘Smosh: The Movie’ adlı ilk filmleri temmuz ayında gösterime girdi.

3. Fine Brothers: 8.5 milyon Dolar

Benny and Rafi Fine kardeşler YouTube’da en çok kazananlar listesinde ikincilik koltuğunu Smosh ile paylaşıyor. React video serileriyle üne kavuşan kardeşler YouTube’dan deyim yerindeyse para basıyor.

4. Lindsey Stirling: 6 milyon dolar Dolar

Stirling aynı anda hem keman çalıp hem de dans edebiliyor. 2007 yılında büyük bir albüm anlaşmasını elde edemeyince soluğu YouTube’da aldı. Şimdi müzik yapımcıları onun kapısını çalıyor ama Stirling’in artık onlara ihtiyacı yok.

5. Rhett & Link: 4.5 milyon Dolar

Rhett McLaughlin ve Charles Lincoln Neal ikilisi Mühendislik Fakültesinden mezun olduktan sonra bir süre saygın şirkette çalıştılar. Ancak bu onları tatmin etmedi. Ve YouTube’da kopmedi kariyerlerine yelken açtılar. Şimdilerde 38 ve 37 yaşında olan ikilinin keyfine diyecek yok.

6. KSI: 4.5 milyon Dolar

İngiliz video oyunu yorumcusu Olajide Olatunji 11 milyon takipçiye sahip. “Lamborghini” adlı singılıyla İngiltere’de 30’uncu sıraya kadar yükseldi.

7. Michelle Phan: 3 milyon Dolar

Makyaj ustası olan Phan kanalında yayınladığı takipçilerine hayranı oldukları Lady Gaga ve Angelina Jolie gibi vücut boyamasının nasıl yapılacağını öğretiyor.

8. Lilly Singh: 2.5 milyon Dolar

YouTube dünyasında ‘süperwomen’olarak bilinen Singh Hint asıllı Kanada vatandaşı. Etnik şakalarıyla büyük takipçi kitlesine ulaşan usta bir komedyen olan Singh’in 2015 dünya turu büyük beğeni topladı.

9. Roman Atwood: 2.5 milyon Dolar

7 milyon takipçisi olan Atwood çılgın şakalarıyla otomotiv devi Nissan’ın dikkatini çekmeye başardı. Nissan’ın sponsor olduğu video geçtiğimiz ocak ayında yayımlandı ve büyük beğeni topladı.

10. Rosanna Pansino: 2.5 milyon Dolar

Kendi kendini yetiştirmiş usta bir şef olan Pansino verdiği yemek ve tatlı tarifleriyle takipçi sayısını hergün artırıyor. Ve yıllık 2,5 milyon dolar gelirle listede kendine yer buldu.

Youtube Para Kazanma ile ilgili merak edilenler
Google Youtube Orjinal Açıklama Metinleri Youtube ile Videodan para kazanma ölçütleri

Videolarınızdan para kazanmak için aşağıdaki minimum gereksinimleri karşılamanız gerekir:

İçeriğinizin reklamveren dostu olması gerekir. İçeriği sizin oluşturmuş olmanız veya ticari olarak kullanmak için izne sahip olmanız gerekir. Tüm ses ve video içeriğiyle ilgili sahip olduğunuz ticari hakları kanıtlayan belgeleri sağlayabilmeniz gerekir. İçeriğiniz YouTube’un Hizmet Şartları’na ve Topluluk Kuralları’na uygun olmalıdır. YouTube, kurallarımıza uymayan hesaplar için para kazanma özelliğini devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.
Para kazanmaya uygun olabilecek içeriklere örnekler

Kedinizi videoya kaydettiniz ve arka planda müzik yok. Videonuz telifsiz müzik içeriyor ve şartlarının doğrudan bir bağlantısını kullanarak ticari kullanım haklarını kanıtlayabiliyorsunuz. Videonuzun içeriğini arkadaşınız oluşturdu ve kendisi bu içeriği kullanabileceğinizi ve bundan para kazanabileceğinizi yazılı olarak belirtti. Orijinal müziği kendiniz oluşturdunuz ve bir plak şirketiyle anlaşma yapmadınız. Para kazanma için uygun OLMAYACAK içeriğe örnekler

Videonuz iTunes’dan satın aldığınız müziğe veya televizyondan kaydettiğiniz içeriğe sahip. Başkaları tarafından oluşturulan içeriğin bir derlemesini birlikte düzenlediniz. Dehşete düşürme veya nefret ettirme amaçlı şiddet ve/veya çıplaklık barındıran içerik.

Youtube Ne tür içeriklerden para kazanabilirim?

YouTube videolarınızdan para kazanabilmenizi sağlamanın en iyi yolu, videonun tüm öğelerini kendiniz oluşturmanızdır. Tamamen özgün bir içerik oluşturmak için hayal gücünüzü kullanın. Günlük vlog’lar ve ev çekimi videolar, Kendin Yap videoları ve eğiticileri, orijinal müzik videoları ve kısa filmler YouTube’da başarılı olan videolara örnek gösterilebilir.

Ayrıca, YouTube Topluluk Kuralları’na uymanız da beklenir. Böylece içeriklerinizin YouTube’daki görünürlüğünü artırarak daha fazla görüntüleme, daha uzun izlenme süresi, daha fazla kullanıcı etkileşimi ve nihayetinde daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Reklamverenlerin reklamlarını reklamveren dostu içeriklere koyma olasılıklarının daha yüksek olduğunu lütfen unutmayın.

Özel içerik türleri için ticari kullanım haklarını elde etme

Videolarınızın para kazanmaya uygun olması için ister size ister bir üçüncü tarafa ait olsun, tüm görsellerin ve ses öğelerinin ticari amaçlı kullanımı için gerekli haklara sahip olmanız gerekir. Bu öğeler arasında (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte) logolar, küçük resimler, tanıtım/kapanış/arka plan müziği, yazılım arayüzleri ve video oyunları bulunur. Bir videoya üçüncü taraf içerik eklemeye karar verdiğiniz takdirde bu içerikleri YouTube’da kullanma ve içerikten para kazanma haklarına sahip olmanız gerekir. Genellikle bu açıklama, hak sahiplerinin verdiği açık yazılı izin biçimindedir. Başka bir kişinin telif hakkını ihlal etmediğinizden emin olmak için biraz zamanınızı ayırıp Telif Hakkı Okulu’muzdaki Russell ve Lumpy’den konuyla ilgili bilgi edinin.

YouTube sizden zaman zaman videonuzun haklarıyla ilgili talepte bulunmak için ek belge göndermenizi isteyebilir. Para kazanma için göndermeden önce lütfen videonuzdaki tüm öğelerin ticari kullanım haklarını aldığınızdan emin olun.

Para kazanılabilecek içerik türleri ve ticari kullanım haklarını kanıtlamaya yardımcı olacak bilgi türleriyle ilgili bazı ayrıntıları burada bulabilirsiniz. Eksik bilgi gönderilmesinin inceleme süresinin uzamasına neden olabileceğini unutmayın.

Youtube ile ilgili hangi videolardan nasıl para kazanılır, Youtube video çekimlerinde nelere dikkat etmek gerekli, Youtube para kazanma detayları ile ilgili en geniş bilgiyi buradan Youtube öğrenebilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın