A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / Youtube Para Kazanma Yolları
Youtube Para Kazanma Yolları

Youtube Para Kazanma Yolları

Youtube Para Kazanma Yolları

Birkaç gün ilkin İngiliz bir aile çocuklarıyla ilgili 57 saniyelik bir video paylaştı ve yalnız bu video yardımıyla 150,000 dolar kazanmıştır. Siz niçin bu kazançlara izleyici kalasınız? İster bir ek iş olarak görün isterseniz de hobi… Youtube’a yalnız videolar yükleyerek asla tahmin edemeyeceğiniz kazançlar elde edebilirsiniz.

İnsanların bir çok Youtube’dan iyi mi para kazanılacağı ile ilgili daha çok informasyon almak istiyor. Sizde mevzuyla ilgili informasyon almak istiyorsanız okumaya devam edin.

Özetlemek gerekirse özetlersek Youtube ortağı olarak Youtube’dan para kazanabilirsiniz. Videolarınıza reklamlar eklersiniz ve bu reklamlar tıklandıkça elde edilmiş gelirin belli bir yüzdesini almaya hak kazanırsız. Her 1,000 izlenmede 3 ile 10 TL içinde para kazanabilirsiniz.

Youtube ortağı olmak Adsense yayıncısı olmak şeklinde bayağı bir şey değildir. Aşağıda bunu iyi mi yapacağınızı gösteren kolay adımlar vardır:

1 – AdSense hesabı açtığınızdan güvenli olun

Youtube videolarınıza eklenen reklamlardan elde edilmiş kazanç ve istatistikler Adsense hesabınızda görüntülenir. İşte bundan dolayı bir hesap açmanız gerekir.

Teoride Adsense hesabı açmadan ilkin da Youtube ortağı olabilirsiniz. Fakat size tavsiyemiz ilkin Adsense hesabı açmanız ve sonrasında da Youtube ortağı olmanızdır.

2 – Youtube’daki seyirci sayınızı arttırın

Youtube kullanıcıları uygulamanızı değerlendirirken en mühim kriter olarak Youtube’da kaç seyirciye ulaştığınıza bakar. Ortalama olarak aşağıdaki sayıları önemserler:

  • Minimum 1,000 abone
  • Tüm videoların minimum 1,000 kere görüntülenmesi
  • Minimum 10,000 kanal görüntüleme
  • Bunlar minimum rakamlardır. Biz sizin yerinizde olsak bu sayıları beş ile çarparız.

3 – Tertipli olarak videolar yükleyin

Videolarınız viral olsa bile yalnız bir yada iki tane video yüklemeniz kabul edilme şansınızı düşürür. İşte bundan dolayı Youtube uzun soluklu çalışabileceği insanları arar.

Daha sık ve daha tertipli videolar yüklemeniz başarı şansınızı arttırır. Mesela her gün yeni videolar yükleyen birinin şansı iki haftada bir yükleyenlere gore daha yüksektir.

Youtube ortağı olmak için başvurmadan ilkin minimum 100 video yüklemesi yaptığınızdan güvenli olun. ( bazıları 50 videonun kafi olacağını anlatmaktadır )

4 – Marka oluşturun

Bu adım oldukça lüzumlu değildir sadece kabul edilmenize destek olabilir. Şunu ihmal etmeyin ki siz teknik esasları halletseniz bile Youtube ortağı olup olmayacağınıza başkaları karar verecek. Bir öteki ifadeyle ne kadar ustalaşmış gözükürseniz şansınız da o denli artacaktır.

Ergonomik ipuçları:

  • Videolarınızı yayınlamak ve izleyicilerinizle daha oldukça etkileşimde bulunabilmek için bir web sitesi açın.
  • Güzel bir logo tasarlayın ve logonuzu her yerde kullanın.
  • Videolarınızda logonuzla beraber filigranda kullanın.
  • Videolarınız için ustalaşmış bir intro düşünün.
  • Daha ustalaşmış gözükmesi için Youtube kanalınızı özelleştirin.
  • İçeriğinizde telif hakkı ile korunan materyaller olmadığından güvenli olun.

Başvurunuzun geri çevrilmesine niçin olabilecek en mühim etkenlerden biri telif hakkı ihlalidir. Bundan dolayı videolarınızın telif hakkı ile korunan materyaller içermemesi gerekir.

Buna görseller, grafikler, logolar, video klipler ve işitsel öğeler de dahildir. Mesela izin almadan kullandığınız arka plan müziği bile reddedilmenize niçin olabilir.

6 – Youtube ortağı olmak için müracaat yapmak

Bahsettiğimiz adımları takip ettiyseniz müracaat için hazırsınız anlamına gelir. Bu işlemi Youtube ortak programı sayfasından yapabilirsiniz. Bir sürü insan müracaat yaptığından başvurunuzun kabul edilmesi süre alabilir sadece bir kere kabul edildikten sonrasında videolarınızda reklamlar kullanılmaya başlayacaktır.

Paranın hayatımızdaki mutlak gücü ve onu elde etme şekilleri… Dönerek dolaşıp gene aynı yere geliyoruz, değil mi? Evet, farkındayım fakat başka ne yapabiliriz ki? Sonuçta hayatımızı şekillendiren başlıca unsur para! Sabah erkenden gözümüzü açmamızın sebebi para. Gece uykularımızın kaçmasına yol açan şey para. Yüzümüzü güldüren de bizi bunalımlara sürükleyen de para. Uzun lafın kısası her şey fakat her şey para!

Sakın, bunun gözünü para bürümüş diye düşünmeyin. Ben yalnız gerçekleri söylüyorum. Nitekim tüm zamanlarda mühim olan para, hiçbir anımızda bu kadar dirimsel ehemmiyet taşımamıştı. Maddiyatın enerjisini iliklerimize kadar hissettiğimiz bir çağda yaşamıyor muyuz sizce de? Etrafınıza bir baksanıza! Bu dediğimi her şekilde anlayabilir, her yerde görebilirsiniz.

En basitinden evlatları düşünün. Biliyorsunuz ki ki mutlu etmenin en kolay olduğu varlıklardır çocuklar. Birkaç ufak oyun, ilgi, ufak hediyeler yardımıyla mutlu olmayı bilir çocuklar. Ya da daha doğrusu bilirlerdi. Peki ya zamane evlatları iyi mi? Onları mutlu edebilmek için bir ton para harcamanız gerekiyor. Ufak şekerler, tahta oyuncaklarla mutlu edilebilen çocuklar kalmadı günümüzde. Bu örnek, paranın insan hayatındaki önemini vurgulamak için verilen örneklerden yalnız bir tanesi.

Youtube Para Kazanma Yolları
youtube para kazanma yolları

Bir halde bu mutlak gücü yönetmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Fakat eski yöntemlerle, fakat yeni yöntemlerle; orası size kalmış. Mesela; bugün yeni para kazanma yolları içinde olan Youtube’den para kazanmak hakkında konuşacağız. İsterseniz, derhal mevzuya girelim.

Evet, hobiyle çıkılan yolculuklar ve kısa süre içinde binlerce dolar kazanan Youtuber’ler haline gelen talihli kişiler… Son zamanlarda pek oldukça kişinin gözünü diktiği ekmek kapılarından bir tanesi de Youtube kanalları. Biliyorsunuz ki ki internet sektöründe yaşanmış olan gelişmeler, insanoğlu için sayısız değişik para kazanma yönteminin doğuşuna zemin hazırladı. Blog yazarlığı yaparak para kazananlar, internetten satış yapanlar, editörlük yapanlar, online hususi ders verenler… Bu dünyanın içine girdiğimizde o denli değişik seçenekle karşı karşıya geliyoruz ki!

Youtube’den para kazananlar da bu grubun içinde göze çarpanlar içinde. Peki, youtube’den iyi mi para kazanılıyor? Bu yöntem hepimiz tarafınca kullanılabilir mi? Yalnız birkaç video yükleyerek youtube’den para kazanmak mümkün mü? Gelin, bu soruların cevaplarını aşağıda tek tek inceleyelim.

Youtube’den Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Youtube’den Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?Ilk olarak şunu belirtmeliyim. Youtube’den para kazanmak dışarıdan bakılmış olduğu süre kolay görünse de işin içine girdiğinizde pek de o şekilde olmadığını anlarsınız. Doğrusu bu, o şekilde her insanın kafasına gore yapabileceği bir iş değildir. Youtube’den para kazanmak için pek oldukça faktöre dikkat etmelisiniz. Sözgelişi, önceliğiniz hangi alan üstüne yoğunlaşacağınıza karar vermek olmalı. Doğrusu bu dev platforma iyi mi videolar yükleyeceksiniz? Uzmanlık alanlarınız neler? Emsalsiz içerik mi hazırlayacaksınız, yoksa emsalsiz olmayan videolardan mı para kazanmayı düşünüyorsunuz?

Eğer içeriğinizi kendiniz üretmeyecekseniz, videoların telif haklarına dikkat etmeniz birincil koşulunuz olmalıdır. Şundan dolayı Google Adsense videolarınızı telif haklarından dolayı kısıtlayarak hesabınızı kalıcı olarak kapatabilir. Oldukca mu karışık oldu? İsterseniz detaylara inmeden ilkin, Youtube’den iyi mi para elde edebileceğinizi kolay bir üslupla özetlemek gerekirse anlatayım.

Bu işten para kazanmak için ilk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan bir Youtube üyeliği almak. Bir çocuğun bile yapabileceği bu işlemden sonrasında Youtube’den para kazanmak için ihtiyaç duyulan işaretlemeleri yapıyor ve üyeliğinizin etken edilmesini bekliyorsunuz. Sonrası malum. Hazırladığınız videoları Youtube’ye yüklüyor ve videonuza yönlendirilen reklamlardan para kazanmayı bekliyorsunuz. Doğal, Google AdSense videonuzu reklam vermek için uygun görmüşse!

Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan şeylerden bir tanesi hazırladığınız videoların 7 saniyeden kısa olmaması. Google AdSense 7 saniyeden kısa videolara reklam vermez. Ek olarak izleyiciyi sıkmamak için oldukça uzun videolar yüklememeye de dikkat etmelisiniz. Sözgelişi, maksimum 15 dakikalık videolar hazırlayarak iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, hesabınızın kapatılmaması için telif haklarını ihlal eden sertlik ya da porno içerikli, fazla siyasal, yasa dışı bilgiler içeren, kullanıcılardan yakınma alabilecek her türlü videodan kaçınmalısınız. Eğer bu tür videolar yüklerseniz, hesabınız kapatılır ve o zamana kadar kazandığınız tüm parayı da yitirmiş olmuş olursunuz. Temel olarak dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan kurallar bunlardır. Gelelim, öteki detaylara;

Tamam, Youtube’den para kazanmak istiyorsunuz; fakat ne tür videolar hazırlayacağınızı bilmiyorsanız, ilkin buna karar vermelisiniz. Sözgelişi, bir uzmanlık alanınız var mı? Iyi mi bir uzmanlık diyorsanız, bunun aklınıza gelebilecek her alanda olabileceğini söyleyebilirim. Mesela; yiyecek yapmak, video oyunları oynamak, şarkı yazarak ya da söyleyerek, hususi kabiliyetler, makyaj yapmak kısacası aklınıza gelebilecek her şey.

Önceliğiniz iyi mi içerikler üreteceğinize karar vermek olmalı. Bazıları bu aşamada pek oldukça değişik alana yönelik videolar hazırlıyor. Sadece bunun doğru bir tutum olduğu söylenemez. Eğer belirli bir seyirci kitlesine hitap edebilirseniz, Google AdSense’nin videonuza yönlendireceği reklamlar oldukça daha seçici olacak; siz de haliyle daha oldukça para kazanacaksınız.

Kimler Youtube’den Para Kazanabilir?

Kimler Youtube’den Para Kazanabilir?Aslına bakarsanız bunun için ne bir kaide var ne de bir eğitim. Sözgelişi, 3 yıl ilkin açmış olduğu Youtube kanalı yardımıyla şu anda bir milyoner olan 9 yaşındaki Evan, bu durumun açık bir kanıtı. Küçücük bir çocuk bile youtube yardımıyla varlıklı olabiliyor. Burada yapmanız ihtiyaç duyulan, insanların seveceği içerikler üretmeniz. Mesela; siz Youtube’de ne tür videolar seyrediyorsunuz? Bunun için Youtube milyonerlerini ve Youtube kanalından en oldukça kazanan kullananların iyi mi videolar hazırladığını da inceleyebilirsiniz. Bu işten para kazanmanın yalnız birkaç kez video yüklemek bulunduğunu da düşünmeyin.

YouTube Kanalından En Oldukca Kazanan 10 Kullanıcı

Eğer Youtube’den ciddi anlamda para kazanmak istiyorsanız, kanalınıza devamlı yeni videolar yüklemeli ve yalnız o an için değil, bir yıl sonrasında da ilgi çekebilecek emsalsiz içerikler hazırlamalısınız. Sonuçta, bu işlerle asla alakası olmayan bir şahıs bile istediği takdirde Youtube’den para kazanabilir. Yeter ki araştırmak ve öğrenmek istesin. Birazcık yaratıcı olsun birazcık da empati yapsın. Geniş bir görüş açısı ve özgünlükle siz de Youtube’den para kazananlardan biri olabilirsiniz.

Youtube’den Ne Kadar Para Kazanılır?

Youtube’den Ne Kadar Para Kazanılır?Bu probleminin cevabı o denli değişken ki. Youtube’den 200 lira kazanan da var, milyon dolar kazanan da! Youtube kanalınız ne kadar oldukça kişiye hitap ederse, ne kadar kaliteli ve emsalsiz içerik üretirseniz o denli oldukça para kazanırsınız. Sözgelişi, Youtube milyoneri Jordan Maron kanalında yayınladığı Minecraft isminde popüler oyun videoları yardımıyla her ay binlerce dolar kazanıyor. Niçin siz de bu genç kadar başarı göstermiş olmayasınız? Doğal olarak bunu yaparken yukarıda bahsettiğim faktörlere de dikkat etmeniz gerekiyor…

Sonuçta bu yöntemden ne kadar kazanç elde edeceğiniz sizin işinizi ne kadar ciddiye aldığınıza bağlı olarak değişecektir. Doğrusu ne tür videoların daha oldukça ilgi çektiğini araştırmalı, uzmanlık alanınızı ortaya seren emsalsiz videolar üretmeli ve devamlı güncel kalmalısınız. Uzun lafın kısası Youtube’den elde etmiş olduğu gelirle cep harçlığını çıkartan üniversite öğrencileri de var, bu işten binlerce lira kazanan ustalaşmış Youtuberler de! Hangisi olacağınıza karar verin ve adımlarınızı o yöne atın. Şundan dolayı Youtube’den para kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Doğrusu bu alandaki rakiplerinizin sayısı çoğalıyor. Siz de oldukça geç olmadan bu alandaki çalışmalarınıza başlamalısınız…

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın