A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Hibe & Destek Fonları / Yeni İş Kurmak İsteyenlere Destekler
Yeni İş Kurmak İsteyenlere Destekler

Yeni İş Kurmak İsteyenlere Destekler

Yeni İş Kurmak İsteyenlere Destekler

İşyeri Açma Kredisi; Kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 bin TL hibe kredi veren tek kurum KOSGEB Kredi ‘dir. İşyeri açma kredisi alarak kurmak istediğiniz iş yeri için devlet destekli ihtiyacınız olan bütün gereksinimlerinizi hibe ve faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz. KOSGEB ‘ in yanı sıra özel ve devlet bankaları da iş yeri açmak isteyenler için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir, bankalardan iş yeri kurma kredisi nasıl alınacağını da yine sayfamızda sizler için paylaştık

KOSGEB işyeri açma kredisi nasıl alınır

Kendinize ait bir iş yeriniz olmasını istiyor ve bunu en ucuz maliyetle elde etme niyetinde iseniz Türkiye de başvuru yapacağınız devlet kurumu KOSGEB ‘dir. KOSGEB ülke ekonomisini canlandırma ve canlı tutmak için girişimcilere geri ödemesiz ve faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan KOSGEB, gerekli şartları sağlayan bütün girişimcilere 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB işyeri açma kredisi almak isteyenler için bir kaç uygulama ve evrak kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi yeterlidir. Konu ile ilgili KOSGEB Müdürü Sn. Recep BİÇER beyefendinin videosunu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

İşyeri açma kredisi alma eğitimi

Kendi iş yerini açacak olan girişimcilerin mutlaka KOSGEB tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alması gerekmektedir. Uygulama Girişimcilik Eğitimi ülkemizin bütün il ve ilçelerinden belli aralıklarda düzenlenmektedir. Eğitim tarihleri ve adreslerini öğrenmek için lütfen tıklayınız. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında detaylı bilgiyi burayı tıklayarak alabilirsiniz. Bunun yanı sıra var olan iş yerinizi devlet destekli kredi imkanları ile büyütebilirsiniz. KOSGEB sadece yeni iş yeri kurma kredisi vermek ile kalmayıp, kobi ‘lerimiz içinde iş yerlerini büyütme imkanı sağlamaktadır. KOSGEB kobi desteklerini burayı tıklayarak göz atabilirsiniz.

Yeni İş Kurmak İsteyenlere Destekler
yeni iş kurmak isteyenlere destek

İşyeri Açma Kredisi Başvurusu

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı bir şekilde bitirenler artık iş yerlerini açabilir. Kurmuş olduğunu iş yeri için harcamalarınızı mutlaka faturalandırın. Yapmış olduğunu giderlerin faturalarındaki bedeli KOSGEB ‘den geri almak için ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıt olmanı gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olacağınızı resimli olarak buradan gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt işlemi sonrasında kobi beyannamesi ve kobi bilgi dokümanı oluşturmanı ve çıktısını almanız gerekmektedir. Bu işlemleri burayı tıklayarak yapabilirsiniz. Bu işlemler sonunda Girişimcilik Destek Programından faydalanmak için kurmuş olduğunu iş yeri için iş planı projesi hazırlamanız gerekmektedir. Daha önce onay almış iş planı projesi için burayı, ilgili videoyu izlemek için lütfen burayı tıklayınız. Tüm bunları hazırladıktan sonra artık size en yakın olan KOSGEB birimine başvurabilirsiniz.

İşyeri Açmak için Banka Kredisi

KOSGEB ‘in yanı sıra işyeri açma kredisi almak isteyenler için devlet kamu ve özel bankalar belli dönemlerde kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar açmak istediğiniz iş yerinin büyüklüğüne ve talep ettiğiniz işyeri açma kredisi rakamına göre değişik ödeme planları ile oluşmaktadır. Banklar iş yeri kredisi almak isteyen vatandaşlar için mutlaka bir ön araştırma yapmaktadırlar. Geçmiş dönemlerde bankalar ile bir kredi sorunu yaşamadıysanız bu sizin için çok büyük bir artıdır. Bunun yanı sıra kurmak istediğiniz iş için mutlaka bankalara bilgi paylaşımında bulunuz, daha önce yaptığını bir iş ve elinizde gelirinizi, giderinizi gösteren dokümanlar mevcut ise istediğiniz krediyi çok kolay alabilirsiniz. Bankalar parasını teminata almak için bir çok yol denemektedir. Bunların başında taşınmazlara konulan ipotekler gelmektedir. Taşınmaz bir mal varlığına ipotek koydurarak da kolay yoldan iş kurma kredisi alabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz bankların kredi kampanyalarını takip ederek uygun işyeri açma kredisi teklifleri alabilirsiniz. Konu ile ilgili banka uzmanlarının hazırladığı videoyu burayı tıklayarak izleyebilirsiniz.

Halk bankası esnaf kredisi

T.C. Halk bankası devlet destek imkanlarından faydalanarak esnaf kredisi almak isteyen vatandaşlar için şartları sağlaması durumda imkan sunan kamu bankamız dır. Nasılsa T.C. Ziraat bankası büyük baş ( inek, dana, düve, manda ) küçük baş ( koyun, kuzu, keçi ) kanatlı hayvan ( tavuk, hindi, bıldırcın, ördek, kaz ) gibi hayvan alımları için devlet desteklerini en uygun şekilde sunuyorsa, devlet iş yeri açma kredisi imkanlarını da Türkiye halk bankası vatandaşlarımıza sağlamaktadır. 2016 yılında devlet destekleri ile iş yeri kurmak isteyen 30 yaşını doldurmamış olan gençlerimiz hazırlamış oldukları iş planı projeleri KOSGEB birimleri tarafından onay alması durumda tam 100 bin TL faizsiz kredi imkanından faydalanabilmektedirler. Bunun yanı sıra halen esnaf olan vatandaşlarımız ise başvuru yapmaları halinde 30 bin TL faizsiz 150 bin TL %4 faiz imkanları ile iş yeri kredisi alabilir, uygun geri ödeme seçenekleri ile geri ödeyebilirler.

Bankaların iş yeri alma kredisi imkanları

Yukarıda bahsi geçen bankaların iş yeri açacaklara sunulan kredi aslında ticari krediler sınıfına girmektedir! Tüm bankalar birde vatandaşlara nasıl konut veya ihtiyaç kredisi imkanı sunuyorsa almak istedikleri iş yeri içinde kredi imkanları sunmaktadır. Akbank, Halkbank, İşbank, Vakıfbank, Garanti bankası, ING, Denizbank, Ziraat bankası bu bankaların başında gelmektedir. Faiz oranları bankaların düzenlenmiş olduğu kredi kampanyalarına göre değişlik gösterebilmektedir. İş yeri kredisi almak isteyen vatandaşlardan bankalar kredi başvurusu yapacak olan kişiden nüfus cüzdanı, iş yerinin tabusu ve durumda göre de kefil isteyebilmektedir. Hangi bankaya kredi başvurusu için giderseniz gidin sizden bir de alacağınız iş yere ait kat mülkiyet tapusunu veya yapı kullanım izni yani iskan belgesini isteyeceklerdir. Genelde bankalar iş yeri alma kredisi için en fazla 60 ay vade verse de sizlere bankaların kredi kampanyalarını takip etmenizi öneririz. Son olarak tüm bankalar alınacak olan iş yeri için mutlaka bir eksper gönderir ve yine bankaya ve eksper raporuna göre konutun bedelinin belli bir bölümünü kredilendirir!

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın