A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Banka Kredileri / Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi
Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi
Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi

Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi

Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi

Yeni iş kurmak isteyene kredi isimli yazımızda iş kurmak, yeni işyeri açmak, işini büyütmek isteyen girişimcilere verilen kredi imkanlarından bahsedeceğiz. Kosgeb iş yeri kredisi; iş kurmak için girişimcileri ve yeni iş yeri açmak isteyenlerin işyeri için gerekli ekipman alımlarında verilen hibe kredisidir.

Yeni iş kurmak isteyene kredi veren kurumlar

Yeni iş kurmak isteyene kredi veren kurumlar olan Kosgeb devlet tarafından genç girişimci destek programı kapsamında hibe kredi olarak kredi veren kurumdur.

Kosgeb ten hibe kredi almak isteyen genç girişimcilere Kosgeb iş yeri kredisi ile 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi desteği vererek girişimcileri desteklemektedir. Kosgeb’ ten yeni iş kurma kredisi almak isteyen girişimciler İşkur ve kosgeb tarafından düzenlenen Uygulamalı girişimcilik kursalarına gitmek zorundadırlar. Kursu başarı ile bitiren sertifikalı genç girişimciler işletmelerinin araç gereç ekipman alımlarında kullanmak üzere ihtiyaç duydukları finansmanı hibe kredi ile karşılayabilmektedir.Hibe kredisini almak için eğitimde öğretilen iş planı ile kosgeb hizmet müdürlüklerine başvurarak iş projelerini yetkililer tarafından kabul görmesi ile hibe kredisi almaya hak kazanmış olmaktadırlar. İşletmelerin sahibi ve ya %50 ortak olamak zorunluğu vardır. Yetkililer iş yerlerini denetleyerek yapılan iş ile verilen iş projesinin uygunluğunu kontrol etmektedir. Yapılan kontroller sonucunda uygunsuzluk görülmemesi durumunda girişimciler ekipman alımlarında yapılan harcama fatura ve belgeleriyle başvuruda bulunarak hibe kredisini hesaplarından alabilirler.

Yeni iş kurmak isteyenlerin iş kurma kredisine başvuru

Uygulamalı girişimcilik kursu bitirme sertifikalı girişimciler sahibi oldukları işletmesini kuran ve yapmış olduğu harcamaların 50 bin TL hibe olarak geri almak için Kosgeb birimlerine aşağıdaki belgeleri hazırlayarak başvurabilir.

Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi
Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi

Girişimciler Kosgeb veri tabanı sistemine kayıt olarak kobi bilgi dokümanı ve çıktısını almalıdır.Bu çıktı ve İş planı projesinin hazırlayan girişimciler yaptıkları ekipman alımlarının harcama faturalarının ve iş yeri evraklarını Kosgebe ulaştırmalıdır. Bu adımları tamamlayan girişimciler Girişimcilik Destek Programı kapsamında iş kurma kredisi başvurusunu KOSGEB birimlerine şahsen yapabilirler.

Yeni iş kurmak isteyene 100 bin lira faizsiz kredi

İş kuran ve 1 yıl boyunca aynı iş yapan girişimciler işletmelerinin faaliyetlerini büyütmek için isterlerse 100 bin lira faizsiz krediye de başvurabilmektedirler.

Yeni iş fikirlerinden olan İş kurmak için 50 bin lira hibe kredi başlıklı iş fikrinde 50 bin tl hibe başvuru, 50 bin tl hibe nasıl alınır ve 50 bin tl hibe nereye başvurulacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın