A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Yeni İş Fikri
Yeni İş Fikri
Bayilik (Franchise) Açarak Para Kazanmak

Yeni İş Fikri

Yeni İş Fikri

Hepimiz hayalimizdeki işi icra etmek isteriz. Hayatımızın aşkını bulmak gibi bir şeydir bu. Her şeyden öte ortalama insan hayatının 90.000 saati çalışmakla geçiyor. Bu sevmediğiniz bir işi yapmak için haddinden fazla bir süre.İdeal kariyer seçimi çocuk oyuncağı değildir. Üstünde ciddi olarak düşünülmesi gereken bir konudur. Hayattaki anlamlı her şeyde olduğu gibi kariyer seçiminde de bazı yükümlülükleriniz vardır.

Şimdi size hangi sektörde olursanız olun, kariyer seçimiyle ilgili doğruluğu defalarca yaşanarak ispatlanmış 5 tavsiyede bulunacağız:

1. Hayattaki en büyük yeteneğinizi ve amacınızı bulun. Net ve özgüvenli konuşmayı öğrenin.

Bu şüphesiz en zor kısımdır, çünkü başkalarından yardım almanız gerekir. Hangi konuda başarılı olduğunuzu bilirsiniz ancak bazen kendimiz hakkında objektif olmakta zorlanırız.

Öncelikle yeteneğinizi keşfedin. 10 adet iş arkadaşınıza belli bir projeye sağladığınız özel bir katkıyı sorun. Eğer ekibin lideriyseniz liderlik konusunu sorun. Eğer pazarlama sorumlusuysanız projenin pazarlama aşamasındaki performansınızı sorun. Başkaların yardımıyla en büyük yeteneğinizi keşfedin.

Yeni İş Fikri
İş fikri

Sonraki aşama hayat amacınızı bulmak. Birkaç saat boyunca hayatınızı düşünün. Ne tür zorluklarla mücadele ettiniz? Ne tür cendereler atlattınız? Nasıl başarılar elde ettiniz? Hayatınızdaki dönüm noktaları neler? Hayatınızdaki bir numaralı mücadeleyi tespit ettiğiniz zaman bu sizin amacınızın dönüm noktası demektir. Çünkü diğer insanlara da aynı zorlukları aşarken yardım etmek kariyer bağlamında sizi en çok tatmin edecek şey olabilir. İster bireysel anlamda ister bir kurum-kuruluş anlamında.

Bunları yapabilmenin yolu da kendinizi tanımak, yeteneklerinizi ve hedeflerinizi kariyer tercihinize adapte edebilmektir. Eğer bu uyumu sağlamakta güçlük çekiyorsanız daha sıkı konsantre olmanız gerekir. Eleştirel bir bakış açısıyla yapıldığında kendinizi ve hayattan istediklerinizi bilmek motivasyonunuzu artıracaktır.

2. Hayalinizdeki işi bulmak için vakit kaybetmeden harekete geçin.

Kimse belli taahhütlerde bulunmadan hedefine ulaşamaz. Siz de bundan farklı değilsiniz. İstediğiniz şeyi elde etmek için belli yükümlülükleri yerine getirmeniz gerekir. Bunun için de harekete geçmeniz şart.

3. Temel maddi ihtiyaçlarınız konusunda gerçekçi olun.

Gerçek hayatta geçinmek için ne kadar paraya ihtiyacınız olduğunu ve masraflarınızı, ne tür bir işin karşılayacağını bilmeniz çok önemlidir. Bu nedenle daha ilk günden temel ihtiyaçlarınızın karşılanması için çalışın. Faturaları ödeyemiyorsanız hayalinizdeki işi yapmanız da bir hayalden ibaret olacaktır. O yüzden yapacağınız işin sürdürülebilir olduğundan emin olmalısınız.

4. Bu işi para almadan da yapar mısınız?

Eğer yaptığınız iş tüm enerjinizi sömürüyorsa o işte uzun süre kalmanız mümkün değildir.

” Bu işi para almadan da yapar mısınız? ” Cevap “evet” ise doğru yoldasınız demektir. Yaptığınız işi keyifle yapıyorsanız başarılı olmanız daha da kolaylaşacaktır.

5. Sabırlı olun. “Bir gecede” başarı elde etmek, 10 yıl sürer.

Deneme yanılma yoluyla doğru yolu bulmanız iki yıl, beş yıl, hatta bazen daha uzun sürebilir. Bu yolda birçok başarı ve başarısızlıkla karşılaşacaksınız. Bazıları için bu süre kısadır. Ancak kendinizi başkalarıyla kıyaslayamazsınız. Siz sadece kendinizden sorumlusunuz. Küçük başarılar elde ederek yola devam etmeye çalışın.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın