A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Yeni İş Fikri Nasıl Hayata Geçirilir?
Yeni İş Fikri Nasıl Hayata Geçirilir?
Bayilik (Franchise) Açarak Para Kazanmak

Yeni İş Fikri Nasıl Hayata Geçirilir?

Yeni İş Fikri Nasıl Hayata Geçirilir?

Yeni bir iş fikriniz var fakat ne yapmanız icap ettiğini bilmiyor musunuz? Aşağıdaki başlıklara dikkat etmenizde yarar var. Yeni düşünce üretme mevzusunda girişimciler oldukça yeteneklidir. Fakat düşünce üretmek tek başına başarıyı garantilemez. Fikrinizi güçlendirmek ve başarıya ulaşmış olmak için yapmanız ihtiyaç duyulan 10 kolay kaide;

Başarı göstermiş girişimci iyi mi olunur?

1. Riskleri Kabul Edin

Fikrinizin peşinden koşmak, özgür düşüş yapmak gibidir. Paraşütünüzün açılacağını tahmin edersiniz sadece her atlayışınızda paraşütünüzün açılmama riskini de kabul etmiş olmuş olursunuz. Bir girişimci olmanın da birçok riski bulunuyor ve bunlara finansal mevzular, kişisel ilişkiler ve hatta sıhhat da dahil. Fikrinizin peşinden koştuğunuzda bununla ilgili tüm riskleri kabul etmelisiniz. Bu sayede bitiş çizgisine varma şansınız oldukca daha fazladır.

2. Minik Hedefler Belirleyin

İster kilo vermeyi ister kendinizi geliştirmeyi isterse de varlıklı olmayı hedefleyin. Tüm bu sıkıntılı hedeflere, ufak hedefler belirleyerek ve ufak adımlar atarak ulaşılabilinir. İş fikrinizi hayata geçirmek için ufak hedefler belirlemeniz başarıya ulaşmış olmanızda büyük bir rol oynar. Bundan dolayı gerçekleştirdiğiniz hedef ne kadar ufak de olsa size doygunluk duygusu sağlayacak ve bu da motivasyonunuzu yükselterek bir sonraki hedefinizi gerçekleştirmek için itici bir güç olacaktır.

3. Özgüveninizi Arttırın

Özgüveninizin bedeninizden taşması gerekir (kendinden güvenli olmak ile karıştırılmamalı, arada büyük bir fark var) ve ek olarak aklınıza koyduğunuz her şeyi başarabileceğinizi de bilmelisiniz. Devamlı çözümü bulacak mısınız? Hayır. Zorlanacağınız zamanlar olacak mı? Evet. Oldukca fazla ve gereksiz özgüven ise devamlı sıkıntılı durumlarla karşılaşmanıza niçin olacaktır, bu yüzden aradaki dengeyi iyi ayarlamanız gerekiyor.

4. Devamlı Bir İvme Oluşturun

Aklınızdaki fikre başlayıp bunu tamamen hayata geçirmek bir dağa tırmanmak gibidir. Duraksadığınızda yada ara verdiğinizde yine harekete geçmek için kafi enerjiyi kendinizde bulamayabilirsiniz. Hem maaşlı işte çalışıyor hem de fikrinizi hayata geçirmek istiyorsanız fikriniz için tüm bir günü ayırmaktansa her gün tertipli olarak iki saat ayırmak daha iyi sonuçlar verecektir.

Yeni İş Fikri Nasıl Hayata Geçirilir?
Yeni İş Fikri Iyi mi Hayata Geçirilir?

5. Amacınızı Belirleyin

Fikrinizin peşinden gitmek için amacınızı açık bir halde belirlemek zorundasınız. Amacınız cemiyet yararını gözetmek, birçok işsize iş sağlamak, boğaz manzaralı bir villaya ya da bir spor vasıta filosuna haiz olmak olabilir. Doğru ya da yanlış bir amaç yoktur. Bu amacınız işler zorlaştığında sizin motivasyon kaynağınız olacak ve devam etmek için size lüzumlu olan gücü verecektir.

6. Bir Plan Yapın

Hepimiz bir düşünce üretebilir ve amaçladığı bir hedefi olabilir sadece bu kolay kısım. Sizi başlangıçtan, bitiş noktasına götürebilecek tam bir plan işin zor kısmıdır. Her şeyi not edin ve planınıza ters mühendislik uygulayın. Bu sayede hedefinize ulaşmak için daha çok şansınız olacaktır. Karşılaşabileceğiniz her adım için detaylı planlar yapın.

7. Hususi / İş Yaşamı Dengesini Kurun

Fikrinizi başarıya ulaşmış bir halde hayata geçirmek istiyorsanız hususi / iş yaşamı dengesini kurmanız gerekiyor. Bunun için büyülü bir formül yok, bu denge hepimiz için özeldir. Bu büyük seviyede kendi hayatınızdaki adanmışlıklarınıza ve sorumluluklarınıza bağlıdır. Doğru dengeyi bulduğunuzda hem ustalaşmış hem de kişisel açıdan mühim seviyede kendinize kolaylık sağlarsınız.

8. Sizinle Aynı Gösterime Haiz İnsanlarla Bir Ekip Kurun

Eğer her şeyi tek başınıza başarabileceğinize inanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşlerin yükü, bitiş tarihleri ve omuzlarınızda biriken stres sonunda sizi altında ezecektir. Kendilerine güvenebileceğiniz ve sizinle aynı vizyonu paylaşan insanlardan bir ekip kurun. Bunu bir mantık eşiyle olan evliliği olarak da düşünebilirsiniz.

9. Sabırlı Olun

Tek bir gecede başarıya ulaşmış olmak piyangoyu kazanma ihtimalinizle aynı olasılığa haizdir. Tek bir gecede başarıya ulaşmış olmaya güveniyorsanız bu rüyadan uyanmak zorundasınız. Bu yüzden sabırlı olun ve başarısız olursanız, işin peşini bırakmayın. Birçok başarıya ulaşmış girişimci tek gecede başarıyı birçok yıl başarısızlık yaşadıktan sonrasında tadabilmiştir. Başarı göstermiş yazar Napoleon Hill’in söylediği benzer biçimde: “Sabır, direnme ve alın teri, başarıyı tatmanız için rakipsiz bir kombinasyondur.”

10. Engellerle Karşılaşmaya Hazırlıklı Olun

Medyada gördüklerinizin aksine girişimcilik devamlı bir peri masalından ibaret değildir. Pazarda aşırı kıymet kazanmak, size yatırım yapmak isteyen yatırımcı bulmak oldukca nadir gerçekleşen şeylerdendir. Kısıtlı bütçeler, başarısızlıklar ve devamlı olarak engellerle karşılaşmak, fikrinizin peşinden giderken deneyim edeceğiniz en gerçekçi şeylerdir. Engellerle karşılaşmayı bekleyerek yola çıkmak ve buna zihnen hazırlıklı olmak, bu engellerle oldukca daha kolay ve başarıya ulaşmış bir halde başa çıkmanıza destek olacaktır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın