A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Yeni İş Açacaklara Devlet Desteği 2016
Yeni İş Açacaklara Devlet Desteği 2016
kendi işimi kurmak istiyorum projesi

Yeni İş Açacaklara Devlet Desteği 2016

Yeni İş Açacaklara Devlet Desteği 2016

Gençlere Nakti 50 bin TL Hibe Şartları Nedir? 50 Bin Tl Hibe Başvuru Nasıl Yapılır? Haberi ile ilgili merak edilen tüm bilgiler ve detaylar en son dakika bilgileri ile 28 Ocak 2016 Perşembe tarihinde yayınlanan haberimizde.Devlet kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlere verdiği 50 bin liralık desteği karşılıksız verecek.

Yeni iş kuran gençler 3 yıla kadar gelir vergisi ödemeyecek. Yaş sınırı kaç? Hangi yaşlar arası gençler yararlanabilecek? Detaylar haberimizde…

Gençlere nakti 50 bin TL hibe şartları nedir? 50 bin TL hibe başvuru nasıl yapılır? Devlet kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlere verdiği 50 bin liralık desteği karşılıksız verecek.Yeni iş kuran gençler 3 yıla kadar gelir vergisi ödemeyecek. Yaş sınırı kaç? Hangi yaşlar arası gençler yararlanabilecek? Detaylar haberimizde…

Kendi işini kurmak isteyen girişimci gençlere geliştirdikleri projeler karşılığında 50 bin liraya kadar karşılıksız (hibe) nakdi destek verilecek. İlk kez iş bulan her gencin maaşının 1 yıl boyunca devlet tarafından karşılanması sağlanacak.

Devlet kendi işini kurmak ve geliştirmek isteyen gençlere verdiği 50 bin liralık hibe üzerine, yeterli gelmemesi durumunda 100 bin lira faizsiz kredi de verecek.

Gençlere faizsiz kredi için kredi fonu arayıcılığıyla yüzde 85 kefalet sağlanacak. Yeni iş kuran gençler 3 yıla kadar gelir vergisi ödemeyecek.

İlk kez iş bulan gencin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanması sağlanacak.

Yeni İş Açacaklara Devlet Desteği 2016
Yeni İş Açacaklara Devlet Desteği

Şartları

Kanun Tasarısı taslağına göre, bu destekten; ticari hayata ilk defa atılan ve bu faaliyeti dolayısıyla ilk defa tam mükellef statüsünde gelir vergisi mükellefi olanlardan 18 yaşından büyük ve 30 yaşından küçük olanlar yararlanacak. Devlet desteği, ticari hayata başlanılan ilk vergilendirme döneminden itibaren üç vergilendirme dönemi için uygulanacak.

Genç girişimci, ticari faaliyetinden üç vergilendirme döneminde elde ettiği kazancın, o yıl uygulanan asgari ücretin yıllık tutarı kadar kısmına yüzde 15 vergi oranının uygulanması sonucu bulunacak vergi tutarını beyannamesinde hesapladığı vergiden indirecek. Bu uygulama ile kendi işini kurmak için ticari hayata atılan gençlerden devlet 3 yıl süreyle vergi almayarak vazgeçtiği vergi tutarını girişimci gence bırakıyor. Ona paraya ihtiyaç duyduğu ilk yıllar için maddi destek veriyor.

Gençlere Nakti 50 bin TL hibe Şartları Nedir?
Vergi Desteği

Devletin sağladığı vergi desteği, girişimcilerin ticari hayatlarına başladıkları ilk vergilendirme dönemi ile başlayıp 3 yıl boyunca devam edecek. 29 yaşından küçük girişimcilerin bu teşvikten yararlanabilmesi için 4 şartı yerine getirmeleri gerekiyor. Bu şartlar ise; Girişimciler kendi işinde çalışıyor olmalı, Ticari işletmesini üçüncü dereceye kadar yakın bir tanıdığından devralmamış olmalı, Vergi Dairesi’ne mükellef kaydı yapmış olmalı, Teşvikten yararlandığı üç yıl içinde sahte belge düzenlememeli olarak belirtiliyor. Yeni kanun ile beraber kayıtdışılıkla olan mücadelelerine devam ederek ellerini daha da güçlendireceklerini belirten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu tasarıyla berbaer Türkiye’deki kurumların kazançların üzerinden daha fazla kaynak üretmeyi amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

7 ana çerçevede değişikliklerin yer alacağı yasa tasarısında gelir ve kurumlar vergileri oranlarında da herhangi bir değişiklik olmadığına da değinen Şimşek, esnafın vergi yükünün artmayacağını da basın toplantısında açıkladı. 18-30 yaş arasındaki genç girişimciler 3 yıl boyunca o yıl uygulanan asgari ücretin yüzde 15′ini vergisinden indirecek. Maliye Bakanlığı’nın hazırladığı yeni Gelir Vergisi Kanunu taslağı ilgili haberlerçıkmaya başladı.

Vatandaşların ve özellikle çalışanların hayatlarına bir çok yenilik getiren yasanın taslağındaki önemli konulardan birinin genç girişimcilerle ilgili olduğu öğrenildi. Yeni kanunun 18-30 yaş arası genç girişimcilere önemli vergi avantajı sağlayacağı yolunda duyumların güçlendiğini ortaya koyuyor. Gelir Vergisi Kanunu taslağında, hükümet kendi işini kuracak gençlere vergi indirimi yoluyla maddi destek sağlayacak.

Başvuru Nasıl Yapılacak?

50 bin hibe başvurusu ile ilgili henüz bir açıklama yok. Başvurunun yapılacağı kurum ve başvurunun nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi verildiğinde haberimizde güncellenecektir. Kurum muhtemelen Gençlik ve Spor Bakanlığı olacak.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın