A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Yeni İş Kurmak
Yeni İş Kurmak

Yeni İş Kurmak

Yeni Bir İş Kurmak

Yeni bir iş kurmak olmak şüphesiz ki tüm herkesin akının bir köşesinde olan bir fikirdir. Ancak bir insanlar çoğu zaman buna cesaret edememektedir. Zira etraflarında bu denemeyi yapıp, iflas etmiş onlarca örnek vardır.

Yeni bir iş kurmak aslında korkulacak bir durum değildir. Yalnız öncesinde ilgi alanımıza uygun bir sektör seçmeli, o sektör hakkında bilgi toplamalı ve hatta mümkünse eğitimlere katılmalısınız. Aksi bir durumda kurmak istediğiniz işte ya başarılı olamazsınız ya da olması gerekenin altında bir başarı edinebilirsiniz. Ayrıca yeni kurulacak iş için yer seçimi de çok önemlidir. Kurduğunuz iş alanına uygun bir yerde bu işi yapmazsanız kısa süre içinde istenilmeyen bir sonuçla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yeni bir kurmak isteyenler için en büyük sorunlardan birisi de sermayedir. Elinizde yeteri kadar sermayeniz yoksa birkaç ihtimalden birini denemeniz gerekecektir. Bunlar; borç almak, kredi kullanmak ve hibe imkanlarından yararlanmak. Benim tavsiyem öncelikli olarak hibe imkanlarını değerlendirmenizdir.

Kredi ve Hibe İmkanları

Hibe fonlarına erişmek sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Etrafınızda ki birçok kurum geri ödemesiz ve faizsiz geri ödemeli hibe destekleri sunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır; A.B hibe kredi fonları, Tarım Bakanlığı hibe kredi fonları, Kalkınma Ajansları fonları, Başbakanlık fonları gibidir. Ancak tüm bu kredilerden faydalanmak için kredinin kapsama alanları içinde uygun bir proje hazırlamalısınız. Aksi durumda hibe kredilerden yararlanamazsınız.

Yeni iş bir iş kurmak için size önerebileceğimiz bir sermaye imkanı ise faizsiz ve uzun vaade de geri ödeyebileceğiniz kobi kredileridir. Devletimiz zaman zaman bu kapsamda teşvik programları hazırlamakta ve orta ve küçük ölçekli işletmelerin büyümelerine katkı sağlamaktadır. Böylelikle ekonomik çarkların dönmesi ve büyüme hedeflerine ulaşmak umulmaktadır.

Yeni iş fikirleri hakkında detaylı bilgi arayan girişimciler için onlarca wep sitesi kurulmuştur. Bunlardan birsi de www.yenibiriskurmak.com adlı sitedir. Sitede yeni iş fikirleri, kredi imkanları, hibe imkanları hakkında farklı sektörleri de kapsayacak şekilde makalelere yer verilmiştir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın