A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Yeni Bir İş Kurmak İçin Kredi
Yeni Bir İş Kurmak İçin Kredi
Yeni İş Kurmak İsteyene Kredi

Yeni Bir İş Kurmak İçin Kredi

Yeni Bir İş Kurmak İçin Kredi

Kredi alma şartları zorlayıcı olsa da olay nakit bulmaya geldiğinde iş kurmak isteyenlerin birçok seçeneği vardır. Yeni bir iş kurmak isteyenlerin en çok sıkıntı yaşadığı konuların başında sermaye gelmektedir. Sermaye bir işin başarılı olmasında basamak görevi üstlenmektedir. Başarı için alacağınız risk ile sahip olduğunuz sermaye arasında ters orantı bulmaktadır. O sebeple büyük sermayeli işlerde başarı kazanmanız çok daha kolay olmaktadır.

Küçük işletmeler için gökten para yağmıyor ve iş kurma kredisi almak için belli akıntısı bol suların aşılması gerekiyor. Bankaların kredi politikaları oldukça sıkı ve bu durum kredi almak isteyen girişimcileri oldukça zorluyor. İş kurmak isteyenlerin sermayeleri için kaynak ararken yaratıcı olmaları da gerekiyor.

İşte sizlere iş kurma kredisi almak için birkaç seçenek:

İş Kurmak İçin Banka Kredileri

Yerel bankanız size düşük faiz oranları ve uzun vadeli geri ödeme planları sunabilir. Bu kulağa hoş geliyor fakat bazı girişimciler katı taahhüt yönetmeliklerinin krediyi kabul etmeyi nerdeyse imkânsız hale getirdiğini düşünüyorlar.

Kahler Financial Group’ da çalışan sertifikalı finans planlamacısı Neslihan Sezen kredi almanın oldukça zor olduğunu belirtiyor. Ayrıca birçok banka kredisi “yardım kaynağıymış” gibi görünse de eğer yükümlülükleri yerine getiremezseniz banka kişisel varlıklarınızın ve hatta krediyle teminat altına alınmış bütün rehinlerinizin peşine düşüyor.

Her bankanın kredi koşulları farklıdır bu nedenle en uygun koşullar için banka banka dolaşın. Kendi kişisel bankanızla başlayın. Eğer bankacı sizi tanıyorsa başvurunuzla ilgili size daha fazla yardımcı olabilir.

Yeni Bir İş Kurmak İçin Kredi
yeni bir iş kurmak için kredi

Devlet Kredileri

Geleneksel banka kredilerine benzer şekilde devlet garantisi altındaki kredileri almak da oldukça zordur ve uzun süren zahmetli bir süreçtir. Kredi onaylanmadan önce teminat istenmemesi nadir olarak görülür.

Eğer devlet kredisi alacaksanız düşük faiz oranlarında ve uzun vadeli geri ödeme koşullarında kredi alabilirsiniz. KOBİ’lerle ilgili internet sayfalarını inceleyerek kredilerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Aile veya Arkadaşlardan Kredi Almak

İşletmenizin başarılı olmasını en çok sevdiğiniz insanlar veya yakın arkadaşlarınız isterler. Bu nedenle bu insanlar sizin en yakın ve en gözde fon kaynağınız olabilirler. Krediye ve minnettarlığınıza karşılık bu insanlar alacağınız kredi karşılığında bankalara veya para piyasaları fonlarına göre size faizsiz kredi sağlayabilirler.

Bu işi doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olun. Özel geri ödeme koşullarını içeren bir sözleşme veya emre yazılı bir senet hazırlayın. Bu sayede kimseyle ters düşmezsiniz.

İşle ve özeli birbirine karıştırırsanız ilişkilerinizi zedeleyebilirsiniz.

Evinizi İpotek Ettirmek

Evinizi kaynak olarak göstermeniz nakit sağlamada en hızlı ve en kolay yollardan biridir. Ancak unutmamak gerekir ki geçmiş yıllarda birçok ev sahibi bu nedenle zor durumda kalmıştır. Bu nedenle bankalar gayrimenkul üzerindeki kredi limitini azaltmışlardır ve ipotekli konut kredisi tutarının gayrimenkulün değerine oranı uygulamasını dayatmaya başlamışlardır.

Eğer evinizin teminat değeri uygunsa evinizi riske atmadan önce dikkatlice düşünün.

Eğer işletmenizle ilgili işler ters giderse evinizi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz ve aynı zamanda bütün bakiyenin ödenmesinden de kişisel olarak sorumlu olursunuz.

Kredi Kartları

Kişisel ve işletme kredi kartları ihtiyaçlarınızı karşılamada kolay bir çözüm olarak yolu olarak gözükebilir fakat faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle çok maliyetli olabilirler.

Kredi kartlarını tutumlu bir şekilde kullanın ve uzun vadeli finansmanlar için kullanmayın.

Ortak

Gelecekteki başarılarınızı biriyle paylaşmayı arzu ediyorsanız işletmenize para koyabilecek bir ortakla işbirliği yapmayı düşünebilirsiniz.

Dikkatli olmak koşuluyla kendinize bir ortak bulun.

Ortağınız nakit sağlarken aynı zamanda işletmenin nasıl yönetileceği ile ilgili yeni fikirleri de beraberinde getirebilir. Bazı konuları ortağınızla paylaşmak zorundasınız ve partnerinizin şirket içindeki rolünün ana hatlarını bazı özel yasal anlaşmalarla belirlemeniz gerekir.

Fazla Geleneksel Olmayan Fon Kaynakları

Web siteleri aniden ortaya çıkarak tüketicilere kredi imkânları sunuyorlar. Bazı web siteleri olası kredi alıcılarını ve vericilerini bir araya getirerek üç senelik sabit faiz oranı üzerinden teminatsız kredi imkanı sağlıyor. Alıcılar ne kadar kredi almak istediklerini ve ödeyebilecekleri maksimum faiz oranını bildiriyorlar ve kredi açacak olanlarda kredi için teklif veriyorlar.

Emeklilik Hesaplarınız

Bu başvurulacak son kaynak olmalıdır. Geleceğiniz için kenara para koymalısınız. Girişiminizi geleceğiniz olarak görseniz bile bu oldukça büyük bir risktir. Eğer işletmeniz batarsa üzerine bir bardak su içmeniz gerekir.

Bazı kredi planları sizin belirlediğiniz değerlere uygun kredi sunarlar. Anapara ve faizleri ödemeleri maaş kesintileri aracılığıyla yapılır. Bazı kredi planları da işinizi kaybettiğiniz takdirde bütün kredinin acilen ödenmesini gerektirir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın