A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Banka Kredileri / Yem Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
Yem Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Yem Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Yem Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Devlet hayvancılık teşvikleri ve kredisi olarak da bilinen yem kredisi Ziraat bankası üzerinden nasıl alınır, şartları nelerdir, faiz hesaplama hakkında tüm bilinmesi gerekenler sitemizde yer almaktadır.

Yem kredisi nedir

Devlet teşvikleri olarak da bilinen yem kredisi hayvancılık yapan veya yapmak isteyenler için verilen uygun faizlerde ve ödeme kolaylığında olan bir kredi paketidir. Bu paketten gerekli şartları sağlayan tüm vatandaşlarımız kolayca faydalanabilir. Devlet destekli hayvancılık kredisi imkanlarından iki şekilde faydalanabilirsiniz. Bunlar daha açıklayıcı olması için aşağıdaki başlıklar altında yer almaktadır.

Yem kredisi nasıl kullanabilirim

Devlet hayvancılık teşvikleri olarak da bilinen yem kredisini iki şekilde kullanabilirsiniz. Bu şartlar sizin içinde bulunduğunuz duruma göre değişiklik gösterebilir. Halan hayvancılık ile uğraşıyorsanız, muhtemelen il veya ilçedeki tarım kredi kooperatifine kayıtlı olduğunuzdan yem kredisi kullanmanız çok kolay olacaktır. Hayvancılığa yeni başlıyorsanız ile veya ilçenizde yer alan tarım ilçe kooperatifine kayıt olmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra devlet hayvancılık teşvikleri kredisi için T.C. Ziraat bankasına başvurabilirsiniz. Ziraat bankası bir nevi tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız için devlet teşvikleri ileten kamu bankasıdır.

Yem Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
Yem Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Bankada tarım işleri ile meşgul memura yem kredisi kullanmak istediğinizi şahsen beyan etmeniz gerekmektedir. İlgili memur sizden tarım ilçeye kayıtlı küpeli hayvanınız olup olmadığını ve hayvanlarınızın cinslerini soracaktır. Yem kredisi elinizdeki bulunan hayvanın cinsine göre verilmektedir. Örnek vermek gerekirse süt inekçiliği ile uğraşıyorsanız hayvan başına 1000 TL kredi çıkarken küçük baş hayvancılık ile uğraşan vatandaşa 200 TL kredi çıkmaktadır. Hayvancılığa yeni başlayan vatandaş içinse tapulu taşınmaz istenilmektedir. Bu genelde ev, arsa, tarla olmaktadır. Taşınmazın değerine göre Ziraat bankası hayvancılık kredisi kullanabilirsiniz. Gerekli ipotek vaatlerini verdikten sonra artık iş bilir kişinin vermiş olduğu teminatı incelemesine gelmektedir. Bilir kişi hayvancılık yapan vatandaşın hayvanlarını yerinde görmek için gelir, taşınmaz mal varlığı beyan eden vatandaşın ise mal varlığını tapu veya belediyeler üzerinden teyit ederler.

Yem kredisi faiz oranları ve ödeme şartları

Ziraat bankası devlet teşvikleri olarak bilinen kredinin faiz oranları diğer tüm kredilere oranla çok daha düşüktür. Faiz oranları yıllara göre değişiklik gösterse de genelde %4 ile %5 arasında yer almaktadır. Yem kredisi faiz hesaplama isteyenlere örnek vermek gerekirse kullanmış olduğunuz 1000 TL ‘lik kredi için senelik 40 ile 50 TL kadar faiz ödersiniz. Devlet teşvikli kredinin ödeme seçenekleri sizin durumunuza göre değişiklik gösterebilmektedir. İster aylık isterseniz yıllık olarak geri ödeyebilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın