A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / Whatsapp ile Para Kazan
Whatsapp ile Para Kazan
whatsapp

Whatsapp ile Para Kazan

Whatsapp ile Para Kazan

Kullanıcı sayısı 1 milyarı aşan Whatsapp artık kimi girişimciler için gelir kapısı. Diyetisyenler danışanları ile günün her anı uygulama üzerinden iletişim kurabiliyor. Eğitimciler ise Öğrencilere soru çözme hizmeti veriyor…

KİM derdi ki, anlık mesaj uygulaması Whatsapp para kazandıracak. 1 milyarı aşkın kullanıcısı olan uygulama bazıları için iletişim aracı olmanın çok ötesinde, bir gelir kaynağı aynı zamanda. Whatsapp üzerinden ya da aracılığıyla gelir elde eden ya da mevcut gelirlerini artıran kişi sayısındaki yükseliş bizim de gözümüzden kaçmadı.

Örneğin, Whatsapp üzerinden matematik ya da fizik sorularının çözülmesi ve çözülen her soru başına para alınması tam bir girişimcilik örneği. Bunun yanı sıra özellikle diyetisyenler Whatsapp’ı hastalarının durumunu kontrol etmek için kullanıyor. Hatta günlük diyet yemek listelerini de Whatsapp üzerinden paylaşıp kalori kontrolü sağlanıyor. Bitmedi… Müzisyenler de Whatsapp’ı keşfetmiş durumda. Bir bağlama ustası Whatsapp üzerinden bağlama dersi vererek çıtayı başka bir noktaya koydu.

Whatsapp’ın sunduğu olanakları görüp değerlendiren ve bunu bir gelir modeline dönüştüren kişi sayısı artacak gibi görünüyor. Eğitimci, diyetisyen ya da müzisyen gibi meslek dallarına yenilerinin eklenmesi yakındır. Bunların ne olacağını henüz kestiremiyoruz; ancak Whatsapp’ı kullananların deneyimlerinin başkalarına ilham olabileceğini düşünüyoruz.

Whatsapp ile Para Kazan
whatsapp

DİYETE ANLIK TAKİP

Destek Bireysel ve Kurumsal Beslenme Danışmanlığından Diyetisyen Başak Onat, Watsapp’ı bir seneyi aşkın süredir kullandığını belirtiyor. “Ofisimi açtığım günden bu yana online danışmanlık hizmetleri için kullanıyorum” diye konuşan Onat, Whatsapp’ın Türkiye’nin farklı illerinde veya yurtdışında yaşayan takipçileri ile çalışma imkanı sağladığından bahsediyor. Whatsapp kullanmaya başlamasının en büyük sebebinin hızlı iletişim sağlaması olduğunu belirten Onat, “Anlık olarak video, fotoğraf, arama gibi servisleri kullanmak mailden çok daha hızlı oldu” diyor.

“KOLAY BİR İLETİŞİM ARACI”

Diyetisyen Büşra Totan da Whatsapp’ı aktif kullananlardan. Dört yıldır danışanları ile iletişimi telefon ve mail kadar What-sapp ile sağladığını kaydeden Totan, “Sürekli diyet görüşmelerinde olduğum için telefonuma cevap veremediğim zamanlar oluyor. Whatsapp kolay bir iletişim ağı sağlaması nedeniyle özellikle tercihim” diyor. Totan Whatsapp’ın sağladığı kolaylıkları şu şekilde anlatıyor: “Bana sağladığı en büyük avantaj danışanlarım ile tüm konuşmalarım, bilgi, belge, diyet ve diyet sonucu paylaşımlarının kayıtlı kalması. Geriye dönüp baktığımda o danışanım ile ilgili tüm veriye ulaşmamı sağlıyor, belge ve görsel paylaşımı da sağladığı için diyet k programında yapmam gereken değişiklikler konusunda en hızlı yoldan iletişime geçmiş oluyorum. Zamanı iyi yönetmeme de yardımcı oluyor. İş arkadaşlarım ile oluşturduğum gruplar ve danışanlarım ile oluşturduğum gruplar sayesinde nerede olursam olayım kısa sürede herkese ve her veriye ulaşabiliyorum. Etkinlik, randevu planlaması, diyet değişiklikleri, günlük diyet motivasyonlarını Whatsapp üzerinden yazarak hızlı bir iletişim sağlayabiliyorum.”

ARKADAŞÇA İLETİŞİM

Whatsapp’ın sağladığı anlık iletişim en büyük avantaj. Bu avantajın işleri kolaylaştıracak bir işlev görmesi ise tercih sebebi. Büşra Totan uygulamanın arkadaşça bir iletişim yarattığını vurguluyor: “Bu uygulama sayesinde danışanlarım bana arkadaşlarıymışım gibi rahat ve anlık olarak ulaşabiliyor. Diyetleriyle ilgili kafalarındaki sorulara kolayca cevap bulabiliyor, kırılma anlarında benimle iletişime geçerek beslenme programlarında istikrar sağlıyor, ideal kilolarına ve sağlıklarına daha kolay ve hızlı ulaşabiliyorlar” diye konuşuyor.

Danışanlarının diyet listelerinin fotoğraflarını gönderebildiğini söyleyen Totan, “Onların tartı gibi sonuçlarını sürekli elimin altında tutabiliyorum. Fotoğraflar sayesinde öğünlerini tıpkı başlarındaymış gibi denetliyor, doğrular için motive edip yanlışları düzeltme fırsatı bulabiliyorum” diyor. Mesleğinde görselliğin ön planda olduğunun altını çizen Totan, sadece Whatsapp’ı değil günümüzün popüler diğer uygulamalarını da etkin şekilde kullanıyor. Örneğin, Instag-ram’dan kapsül bilgiler paylaşıp, küçük bilgi yarışmaları düzenleyerek takipçileri ile interaktif bir etkileşim sağladığını anlatıyor.

SINIRLAR ORTADAN KALKIYOR

Whatsapp’ın sınırları ortadan kaldıran yapısı sadece ülke içine değil ülke dışına da hitap etmenizi sağlıyor. Ankara’da hizmet veren Büşra Totan, özellikle bunun altını çizerek dünyanın neresinde olursa olsun diyetisyen desteği almak isteyen kişilere zayıflama, hastalıklarda diyet tedavisi, spor beslenmesi ve sağlıklı beslenme eğitimi konularında danışmanlık verdiği bilgisini paylaşıyor. Totan, online diyet programları yürüttüğünü, bu programlar nedeniyle hiç yüz yüze görüşemediği, saat farta olan ülkelerden danışanlarının olduğunu belirtiyor. Danışanlarına, “Whatsapp üzerinden sizi takip edeceğim” dediğini söyleyen Totan sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu karşı taraf için de ekonomik ve kolay. Bu sayede bilgisayar taşıma, mail atma, dosya ekleme gibi birkaç basamağı ortadan kaldırmış oluyoruz. Mesajları silme-meye ve yedeklemeye çalışıyorum. Bu sayede her bir konuşma benim için bir danışan dosyası oluyor. Tüm dünyada 7’den 70’e insanların çok kolay bir şekilde kullandığı en popüler mesajlaşma uygulaması olarak gördüğüm Whatsapp sayesinde diyetisyene ulaşamayacağım stresi yaşamadan gün içinde bana mesaj, ses kaydı ya da görsel göndererek sorularını ve sonuçlarını iletebiliyorlar; ben de onları aynı şekilde cevaplandırıyorum.”

GRUP KUR, İŞLERİ HIZLANDIR

Totan’m Whatsapp’ı nasıl etkin bir şekilde kullandığını merak ediyoruz. What-sapp üzerinden görüşmeler yaptığını, her hafta randevu gününde danışanından tartı resmi ve yediklerinin kaydını aldığını ifade ediyor. Gelen bilgilere göre o haftayı birlikte konuşarak değerlendirdiklerini söyleyen Totan, yeni haftayı planlayıp PDF ya da Word dosyası olarak gönderdiğini anlatıyor. Whatsapp’m bir diğer çekici özelliği de istediğiniz grubun oluşmasına izin vermesi. Totan bu özelliği de kullandığını şu sözlerle aktarıyor: “Danışanlarımızdan bazı Whatsapp grupları oluşturuyorum. Birbirini tanımayan ancak aynı sağlık problemleri ve diyet sorunları olan kişileri bir araya getiriyorum. Özellikle yurtdışmda yaşayan ya da daha az sosyal olan kişiler için bu bambaşka bir iletişim gücü sağlıyor.”

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

2 Yorum

  1. Avatar of Admin

    Erdinç bey merhabalar;
    Değerlendirmeniz için teşekkür ederiz. Aynı şekilde olumsuz değerlendirmeleriniz de olduğunda bizlerle paylaşmanız halinde gerekli iyileştirmeler yapılacaktır.

  2. Avatar of Admin

    Güzel bir bilgi aktarımında bulunmussunuz teşekkür ederiz hem böyle kaliteli hem de böyle güzel blogları bulmak görmek gerçekten çok güzel. Emeğinize sağlık başarılar dilerim

Bir cevap yazın