A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Uykunuzda Bile Para Kazandıran İşler
Uykunuzda Bile Para Kazandıran İşler

Uykunuzda Bile Para Kazandıran İşler

Uykunuzda Bile Para Kazandıran İşler

Unutmayın bilgi ve teknoloji çağındayız ve bu çağda işlerimizi online olarak yapabiliyoruz. Aşağıda tanıtacağımız işlerde ki en önemli özellik ise sürekli işinizin başında durmak zorunda değilsiniz. Özellikle yeni gelişen nesil bu işlerden oldukça yüklü paralar kazanabiliyorlar.

Uyurken bile para kazanmanızı sağlayacak 8 güvenilir iş fikri.

1. Blog açmak

Oldukça popüler olan Blog oluşturma son zamanlarda bir çok girişimci için parlak bir fikirdir. İşe kendi bloğunuzu açmakla başlayın sanıldığının aksine sadece bir kaç dakikanızı alacak bir işlemle kendi bloğunuza sahip olabilirsiniz.Daha sonra insanların ilgisini çekebilecek , faydalanabilecekleri konuları keşfedin ve bunlarla ilgili içerikler oluşturmaya başlayın. Örneğin; küçük işletme sahiplerine yönelik yapacağınız vergi bilgilendirmeleri , faturalamalar hakkında bilgilendirme konuları fazlasıyla merak edilen ilgi çekecek konulardır. Bunların dışında evcil hayvanınızla ilgili bir blog bile oluşturabilir , bakımı, hastalıkları ,veterineri ile ilgili bilgiler paylaşıp , sevimli videolarıyla hayran sayınızı oldukça arttırabilirsiniz. Unutmayın şimdilerde popüler olmuş bir çok internet fenomenlerinin bir çoğunun bir zamanlar kendi blog sayfaları vardı.

Oluşturduğunuz blog konusu ile ilgili olan diğer sitelere üye olun; Bu sitelerde kendinize takipçi kazanabilirsiniz. Konunuz muhasebe ise vergi mevzuatları ile ilgili bir sitede kendi bloğunuzun linkinin paylaşılmasını sağlamak size ekstra reklam ve para kazanma olanağı sunar. Sitenize reklam almanız sizi daha kolay ulaşılabilir kılmakla birlikte , ilk zamanlar daha ucuza fiyatlara alacağınız reklamlar sayesinde para kazanmanızı da sağlayacaktır. Kendinize Sponsor Bulun; İnsanların ilgisini çekecek, çoğunluğa hitap eden bir sponsor bulmanız halinde hem sponsorunuzun reklamını yaparak kazanmasını sağlayacak bu sayede kendi reklamınızı da yaparak tanınmanızı hızlandırmış olacaksınız.

2. Web sitesi satışı

Web sitesi satışı ülkemizde ve yabancı ülkelerde yapılan bir iş fikri. R10 ve Wm aracı gibi sitelerde ağırlık olarak Türkçe siteler satılmakta. Flippa ve Websitebroker gibi sitelerde ise yabancı dil ağırlıklı web siteleri satılmaktadır. Site satışlarında aylık adsense geliri üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Genelde gelirin 10 katı ve 20 katı arasında fiyatlandırmaların mevcut olduğu bu sistem için istenilen bilgileri vermeniz ve sabırla beklemeniz gerekmektedir.

3. Telif ücreti kazanın

Müziğe, yazarlığa ya da oyunculuğa karşı yeteneğiniz varsa telif haklarını satarak para kazanabilirsiniz. İnsanlar müziğinizi ya da eserlerinizi kullanabilmek için size para ödeyeceklerdir. Telif hakkı konusundan zengin olan bir çok kişiler bulunsa da, konuyu iyi araştırmalısınız.

4. İşinizle ilgili Üyelik oluşturun;

İlgilendiğiniz iş sektörü ile ilgili bir üyelik platformu oluşturup burada bilgi,birikim ve deneyimlerinizi paylaşarak para kazanabilirsiniz. Yurtdışında bunların en önemli örneklerinden biri Timothy Sykes tir. Kendisi bir blog hesabıyla ticari yatırımlar konusunda tüyolarla başlayıp şirketleşmiş ve şu anda 70 ülkede binlerce kişiye eğitim vermeye başlamıştır.Bu linkten sayfasına ulaşıp inceleyebilirsiniz.

5. Bilginizi pazarlayın;

Herhangi bir konu ile ilgili yeterli bilgiye sahipseniz e-kitap, video gibi ürünler oluşturup bunları bloğunuzda satabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi yaratmak ve pazarlamak oldukça işe yarar bir yöntemdir. Böylece kendi yarattığınız ürünü satıp paranızı kazanabilirsiniz.

6. E- ticaret

Artık ihtiyaç duymadığınız ürünleriniz, çevrenizde kullanılmayan eşyalar,teknolojik aletler, çocukken biriktirmiş olduğunuz futbol kartları belki de … Her malın bir alıcısı mutlaka vardır. İkinci el ürün satışı yapan bir web sitesinde bu ürünleri kolaylıkla nakite çevirebilirsiniz. Gittigidiyor ve Sahibinden.com gibi sitelerde tekil ürünleri satabilirsiniz. Ayrıca bir şirketiniz var ise Hepsiburada ve N11 gibi güçlü platformlar ile satış ortaklığına girebilirsiniz.

7. Hisse senedi yatırımları

Bu konuya meraklıysanız kısa bir inceleme ve takipten sonra karlı bir hisse senedi alımı yapıp kazanım sağlayabilirsiniz. Borsa her zaman dikkat edilmesi gereken ve sık takip edilmesi gereken bir yatırım aracıdır. Bu işte alacağınız yerli ve yabancı hisse senetleri siz uykuda bile olsanız size para kazandırabilir.

8. Eğitim Pvideoları

Online eğitim videoları hazırlamak ve bunları internet üzerinden satışa sunmak size hayal gibi gelmesin. Udemy gibi sitelerin içerikleri eğitim videoları ile dolu. Bu siteye hazırlayacağınız eğitim videoları ile siz işin başında olmasanız bile size para kazandıracaktır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın