A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Hibe & Destek Fonları / Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)
Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017)

1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI 2017 ÇAĞRISI 1. DÖNEMİ
DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJE LİSTESİ
  (15.08.2017)

Destek sonucu verilen proje sahibi girişimcilerin, şirket kurulumlarını 8 Eylül 2017 evveliyatına kadar tamamlamaları gerekmektedir.

TÜBİTAK, BiGG ile girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için büyük destek veriyor.

1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma kıymet ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, düşünce aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve internasyonal rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır.

Program kapsamında girişimcilere girişimcilik eğitimi verilmekte, ek olarak endüstri deneyimi olan rehberler ile girişimciye teknik, ticari ve yönetimsel mevzularda destek sağlanmaktadır.

Bu program yenilikçi iş fikirlerinin ticari ürüne/sürece/hizmete dönüştürülmesine yönelik aşağıda açıklanan üç aşamadan oluşmaktadır. Girişimci her bir aşamayı sırasıyla tamamlayarak TÜBİTAK tarafınca uygun bulunması durumunda bir sonraki aşamaya geçebilir.

a) Aşama 1; girişimcilerin iş fikirlerini uygulayıcı kuruluşlara sunmuş olduğu, uygulayıcı kuruluşun bu iş fikirlerini değerlendirdiği, başarıya ulaşmış bir iş planına dönüşme olasılığı yüksek olan iş fikirleri için girişimcilere hızlandırıcı hizmeti sundukları aşamadır. Bu aşamada girişimcilere  mentorluk, iş birliği ağları oluşturma, eğitim vb. destekleri elde eden Uygulayıcı Kuruluşlar, iş fikrinin iş planına dönüşmesi sürecinde fikrin teknik ve ticari açıdan doğrulanması çalışmalarını yürütür.  Aşama 1, teknogirişim ana para desteği çağrısında belirtilen iş planı son müracaat tarihinde tamamlanır.

20 Uygulayıcı Kurum aracılığı ile yürütülecek 1. Aşama sürecinde tüm Türkiye’den ve teknoloji alanı gözetmeksizin her teknoloji alanından gelecek iş fikri başvuruları Uygulayıcı Kuruluşlar tarafınca toplanacak, değerlendirilecek ve 2. Aşama başvurusu meydana getirecek girişimci adayları belirlenecektir. Teknoloji tabanlı, yenilikçi, ticarileşebilir iş fikri olan ve Programın Uygulama Esasları’nda yer edinen “girişimci” tanımındaki kriteri elde eden girişimci adaylarının 1. Aşama sürecine dahil olmak suretiyle aşağıda yer edinen Uygulayıcı Kuruluşlara müracaat yapmaları gerekmektedir.

2017 yılı Davet Döneminde Etkinlik Gösterecek Uygulayıcı Kuruluşlar:

 • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ TTO
 • ATILIM ÜNİVERSİTESİ TTO
 • BİLKENT CYBERPARK
 • DOKUZ EYLÜL-DEPARK
 • ERCİYES TEKNOPARK
 • FIRAT TTO
 • GAZİ TEKNOPARK TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ
 • GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TARGET TTO
 • HACETTEPE –TTM
 • İNNOPARK KONYA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ
 • İSTANBUL TEKNOKENT
 • İTÜÇEKİRDEK
 • KONYA TEKNOKENT
 • MARMARA TEKNOKENT
 • ODTÜ TEKNOKENT
 • ÖZYEĞİN GİRİŞİM FABRİKASI
 • TOBB ETÜ TTO
 • TÜRK EKONOMİ BANKASI- TEB
 • ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ TTO
 • YILDIZ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ TEKNOPARK

b) Aşama 2; iş planlarının bu Uygulama Esasları çerçevesinde değerlendirilmesi ile süregelen aşamadır. Değerlendirme sonucunda desteklenmesi uygun bulunan iş planları için girişimciden tanımlı bir süre aralığı içinde kurum tanımına uygun şirket kurması istenir. TÜBİTAK ile kurum içinde sözleşme imzalanmasından sonrasında kuruluşa güvence alınmaksızın bağışlama olarak ana para desteği sağlanır. Teknogirişim Sermayesi Yardımı ile kuruluşun iş planı çerçevesinde gerçekleştireceği kavramsal tasarım, teknik ve ekonomik fizibilite, teknolojik geliştirme (ticari prototip, demo, benzetim, yazılım algoritması vb.) faaliyetleri ve bu faaliyetler sonucu elde edilmiş çıktıların ticari değere dönüştürülmesi emekleri Aşama 2 dahilindedir. TEYDEB Aşama 2 süresince kuruluşun isteğine bağlı olarak iş rehberi desteği sağlayabilir.

c) Aşama 3; kuruluşun bundan önceki aşamada elde etmiş olduğu çıktıların, Ar-Ge çalışmalarıyla performans ve işlevsellik bakımından iyileştirilmesi ile ticarileşme potansiyellerinin arttırılmasını amaçlayan aşamadır. Aşama 3, kuruluşun proje önerisi hazırlayarak TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı’na başvurması ve teknolojik doğrulaması yapılmış projenin bu programa hususi kriterler çerçevesinde değerlendirilmesi ile adım atar. Bu aşamada detay tasarım, ticari prototipin işlev ve performans bakımından iyileştirilmesi, denemeler ve saha testleri benzer biçimde faaliyetler gerçekleştirilir. Bu Uygulama Esasları kapsamında Aşama 2’yi tamamlayan yada 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri tarafınca Teknogirişim Sermayesi Desteği alarak kurulmuş olan firmalar, destek bitiş tarihten sonraki 24 ay içinde Aşama 3 kapsamında TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı’na başvuruda bulunabilir. Aşama 3 kapsamında projelerin desteklenmesi, izlenmesi ve sonuçlandırılması süreçlerinde TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı’na ilişik Uygulama Esasları hükümleri uygulanır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın