A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Tavuk Dönerci Açmak
Tavuk Dönerci Açmak
dönerci açmak için ustalık belgesi şart mı

Tavuk Dönerci Açmak

Tavuk Dönerci Açmak

İş Kurmak Para Kazandıran İş Fikirleri, Küçük Sermayeyle Kurulabilecek İşler. Tavuk Dönerci Dükkanı Nasıl Açılır? Tavuk Dönerci Dükkanı Açmanın Maliyeti, Tavuk Dönerci Dükkanı İçin Gerekli Belgeler, Tavuk Dönerci Dükkanı

Açmak İyi Para Kazandırır

Tavuk döner ülkemizin en iyi fast food yiyeceğidir. Hemen her köşe başında bir dönerci dükkanı bulmak mümkündür. Tavuk döneri o kadar çok seviyoruz ki, bunca dükkanın varlığında bile bu işe girmek neredeyse her zaman kazandırır. Tavuk döner dükkanının sürekli müşterisi vardır. Çok büyük hatalar yapmazsanız, tavuğunuz insanları zehirlemezse, bu iş sürekli kazandırır.

Tavuk dönerin püf noktası, kullanacağınız soslardır. Büyük şehirlerde birçok insan çok fazla ne yediğinin farkında değildir. Hazırlayacağınız özel soslar ve lezzet farkı ile böyle yerlerde marka olursunuz. Bunun dışında, öğrenciler çok fazla rağbet eder tavuk dönere. Çünkü tavuk döner öğrenci bütçesi için en uygun ve en lezzetli yiyeceklerden birisidir.

Tavuk Dönerci Dükkanı İyi Para KazandırırDükkan İçin Yer Seçimi

Tavuk döner açmak için gerekli yer mutlaka kalabalık bir yerde olmalıdır. Cadde üzeri dükkanlar her zaman avantajdır. Sadece tavuk döner için değil, tüm yeme içme yerleri için geçerli olmazsa olmaz şart, dükkanın iyi bir yerde olmasıdır.

Olası Rakipleriniz

Dükkan seçerken etraftaki etraftaki rakiplerinizi de hesaba katmalısınız. Tavuk döner dükkanının, yine dönerci rakibi dışında olası rakipleri, ekmek arası köfte, pilavcı, diğer fast food büfeleridir. Lokantalar rakibiniz değildir.

Maliyet ve Pazar Araştırması

Tavuk döner açmak için gerekli maliyetler, çalışan sayısı, dükkanın yeri, büyüklüğü ve dekorasyonuna göre değişim gösterir. En az 15 000 TL den başlar ve sizin beklentilerinize göre çok yüksek rakamlara kadar çıkabilir. Maliyet analizini en iyi, var olan dükkanlardan bilgi almakla olur. Açmak istediğiniz yerde, tavuk döner yapan yerleri ziyaret edebilirsiniz. Bilgilerini paylaşmakta sakınca görmeyecek birçok insan vardır, bundan dolayı direk, bir dükkan açmanın maliyetini sorabilirsiniz.

Tavuk Dönerci Açmak
tavuk döner

Ürün Çeşitliliği, Tedarik ve Çalışanlar

Tavuk dönerde ne çeşit olacak demeyin. Bugün marka olan dönercilerin hepsi, getirdikleri bir farklılık ve çeşitlilik sayesinde marka olmuştur. Dönerlerinizi farklı soslarla, farklı konseptlerle ve yanında vereceğiniz farklı ürünlerle farklılaştırabilirsiniz. Daha önce de bahsini yaptığımız gibi, tavuk döner işi her koşulda kazanır, ama farklılıklar sizi marka yapar.

Tavuk döner için gerekli malzemeleri tedarik edeceğiniz yerleri iyi araştırmalısınız. Gıda işinde sertifikalı kurumlar ile çalışmak her zaman için daha iyidir ve uzun vadede işinizin geleceğini garantiye alır. Dönerci dükkanı için elbette sadece tavuk tedarik etmekle iş bitmez. Salata malzemeleri, servis malzemeleri, masa sandalye, döner yapımı için gerekli araç gereçler gibi bir çok yan ürün vardır. Bunları tedarik etmek için de plan yapmanız gereklidir.
Tavuk döner dükkanı açmak için farklı alanlarda birkaç elemana ihtiyacınız var. Döner ustası, garson, servis elemanı, dışarı servis yapacaksanız kurye gibi elemanlara ihtiyaç vardır. Bu elemanları seçerken titiz olmalısınız. bilgibilgiler.com

Gerekli Belgeler

Gerekli belgeler, ilgili belediye ve dükkanın yerine göre değişebilir, ama genel anlamda fikir vermesi açısından, aşağıdaki belgelerdir.

 1. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgah belgesi
 2. 2 adet fotoğraf
 3. Tapu fotokopisi
 4. Yapı kullanma izni belgesi
 5. Kiralıksa kira kontratı aslı veya noter tasdikli fotokopisi
 6. Vergi levhası fotokopisi
 7. Sigorta veya bağkur belgesi, yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.
 8. İş yerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak
 9. İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek
 10. Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi
 11. İmza sirküleri, Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )

Satış Pazarlama

Dönerlerinizi daha iyi satmak, bir an önce karlılık oranlarını yakalamak için, iyi bir açılış, açılışa özel fiyatlar ve promosyonlar düzenleyebilirsiniz. Dönercilikte dışarı servis yapmak da mantıklı bir iştir. Bazı dönerciler karlarının büyük kısmını dışarıya servisten kazanmaktadırlar. Ayrıca yemek siparişi verilebilen sitelere üye olarak da dışarıya servis işinizi çok yüksek seviyelere ulaştırabilirsiniz. bilgibilgiler.com

Ayakkabı Dükkanı Açmak Yazımızda Hoşunuza Gidebilir

Alternatif

Sıfırdan tavuk döner dükkanı açmak yerine, var olan bir dükkanı devralmak çoğu zaman daha mantıklı olabilir. Çünkü var olan bir dükkanı devralırsanız az çok ne kazanacağınızı bilir ve en baştan birçok stresli aşamayı da atlatmış olursunuz.

Diğer bir alternatif ise bayilik almak. Bayilik almak her zaman, sizi birçok işten kurtarır ve pazara hızlı girmenizi sağlar. Bayiliğin tek dezavantajı yüksek bayilik ücretleridir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın