A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Tadilat İşi Yapmak
Tadilat İşi Yapmak
tadilat işi yaptırmak

Tadilat İşi Yapmak

Tadilat İşi Yapmak

Tadilat, dekorasyona bakarak birazcık daha düşük maliyetli işlerdir. Tadilat bir evi tamamen onarmak anlama gelir. Bunun içinse işini iyi bilen bir tadilatçıya gerek duyulur. Tadilat işi meydana getirecek bir şahıs kesinlikle bilgili, tecrübeli ve yapacağı her işte data sahibi olmak zorundadır. Değişiklik esnasında neyi nereye iyi mi yapacağını iyi mi koyacağını işvereni ile karşılıklı irtibata geçip karar vermelidir. Tadilat işinde her detay önemlidir ve hesaplayarak hareket etmelidir.

Tadilatçı devamlı bu işleri devamlı yaptığından tecrübesini işine tamamen yansıtmalıdır. Bilgisini, birikim ve ustalığını işine aktarmalı ve bunu belli etmelidir. Yapmış olduğu iş sonucunda kesinlikle ulaşabilecekleri bir telefon numarası bırakmalıdır.

Satın alan aradığında geleceğinden güvenilir olmasını sağlamanız gerekir. Daima güvenilir olunmak zorundadır. Tadilat işi yapmak o denli kolay bir meslek değildir. Tadilat yapılacak yer belirlenir. Araç-gereç, ödeme koşulları ve iş bitiş zamanı hesaplanır. Sözleşme yapılır ve tadilat yapılmaya başlanır. Tadilat bitiminde kontroller yapılır ve iş teslim edilir. Ek olarak tadilat işlemi son aşama titiz bir işçilik gerektirmektedir.

Sermayesiz Tadilat Yapma İşi Alabilmek İçin Taktikler illa ki tadilat işi yapmak isterim fakat sermayem yok diyenlere müjde niteliği taşıyan yazımızı okumanızı önemle rica ederiz. Zira bazıları bazı işler için yaratılmıştır. Birçok insanoğlunun içinde bir şeyleri onarma, revize etme, ya da tadilat yaparak düzeltme isteği vardır. Bu isteğin tam karşılığı olan tadilat işi de bu şekilde insanların üzerine cuk oturur.

Sermayesi tadilat yapma işini başlatmak ve devam etmek için birçok taktik işe yarar bir halde sizleri bekliyor. Keyifli okumalar.

Tadilat ve İnşaat Arasındaki Fark Nedir?

İnşaat insan hayatında mühim bir yere haizdir. Taşımış olduğu bu ehemmiyet gittikçe büyüyen bir piyasa olmasına niçin olmuştur. İnşaat yapı ya da yapı çevresini binevi montaj işlemidir. Büyük ölçekli inşaatlar kapsamlı pek oldukça görevler ihtiva eder. Tadilatta inşaatın görevlerinden biridir. Mesela bir inşaatın elektrik tadilatı, su tadilatı vb. benzer biçimde bakım onarım işlerinin temel adıdır. İnşaat yapabilmek için ruhsat alınması gerekirken, tadilatta yalnız izin alınması kafi olacaktır. Hatta kimi zaman izne gerek kalmadan apartman malikleri ile anlaşıp tadilat yapılabilir. Tüm dekorasyon işleri, tamirat, boya işleri yapmak, parke, cam, duvar kâğıdı, halıfleks, asma tavan, , fayans, , su ve elektrik tesisatı, kartonpiyer, çatı onarım işleri ve kalebodur işlemler de inşaatın görevlerinden denilebilir.

Evlere Tadilat İşi Yapabilmek İçin Ihtiyaç duyulan İzinler ve Donanımlar

Apartman içinde bulunan dairede tadilat yaptırmak isteyen bir fert bazı tadilatlarda belediyeden izin alması gerekirken kimi zaman ise ilgili apartman sakinini bilgilendirmek kafi oluyor. Fakat daire sahibi yalnız yönetim planında yapılmasına izin verilen tadilatlar yapabiliyor. Mesela; Balkon kapatmak benzer biçimde tadilat işlerine yönetim tarafınca izin verilmiyor ise kendi bağımsız bölümünüzde de bu şarta uymanız gerekiyor. Aksi takdirde bu kurala uyulmaz ise apartman yönetimi izin verilmemiş tadilatların yapılması sonunda öteki kat malikleri yetkili birimlere şikâyet duyurusu yaparak, meydana getirilen tadilatın yeniden eski hale getirilmesi isteniyor. Bu şikâyetleri Kaymakamlık ya da mahkemeye müracaat ederek yapabiliyorlar. Şikâyet sonrası yönetim tarafınca yasaklanan fakat gene de meydana getirilen işler, eski haline getiriliyor ve harcamaları tamamı ile kat maliki tarafınca karşılanıyor. Ek olarak tadilat işlerinin belirli gün ve saatler içinde yapılması gerekir. Komşuluk hukuku içinde bilhassa akşam ve gece saatleri tadilat yapılmasına müsaade edilmiyor.

Tadilat çantası ve gerekenler…

Tadilat İşi İçin Ihtiyaç duyulan Ana para Ne Kadardır?

Tadilat işine girmek ihtiyaç duyulan izinleri aldıktan sonrasında basittir. Her bütçeye uygun tadilat işi yapılabilir. Bu zaman içinde işler büyüyerek geliştirilir. Tadilat için ihtiyaç duyulan malzemeler alınır minik işlerler yola çıkılabilir. Fakat iyi bir tadilat işine girmek istiyorsanız lüzumlu olan kaliteli malzemeler almalısınız. Tüm vasıta gereçleriniz tam ekip olmalıdır. Tadilat işi için ihtiyaç duyulan ana para tam olarak söylenemez. Yapacağınız işin kalitesine bakılırsa değişim gösterir. Sadece şunu ifade etmek isterim ki tadilat işini meydana getiren kimseler size genel itibariyle işçilik, inşaat, araç-gereç fiyatlarına ek olarak %25’lik bir komisyon koyacaktır. Kısaca bu işi meydana getiren kimseler genel anlamda katlandığı tozun, dumanın, gürültünün, baş ağrısının hesabını fazlasıyla ödetirler.

Tadilat İşi Yapmak
tadilat işi yaptırmak

İkinci El Eşya Satarken ve Alırken Oldukça Mühim 8 Husus ikinci el eşyalar da belli bir oranda tamirat ve tadilata gerekseme duyarlar. Bundan dolayı kardeş meslek diyebiliriz ikinci el eşya dükkanlarına. Bu dükkanların içine giren bir satın alan de olsanız o dükkanın sahibi de olsanız, ikinci el eşya satarken ve alırken oldukça mühim olarak nitelendirebileceğiniz hususlar vardır.

Tadilat İşi Yaparak Para Kazananların İhtiyacı Olan Deneyim

Tadilat işiyle meşgul olmayı planlayan dostlarım şunu akıllarından çıkarmasınlar: Bu işin en mühim inceliği bünyesinde aynı anda “pazarlamayı, halkla ilişkileri, insanlara komut vermeyi, para yönetmeyi” içermektedir. Bu yeteneklerin her birinin birer üniversite bölümleri bulunduğunu aklınızdan çıkarmayın ve bu işi asla küçümsemeyin. Zira bazı parlakfikirler okuyucusu girişimci kişilerin balıklama şekilde sektöre atlayıp kendilerini heba etme olasılığını şimdiden görmekteyim.

Her ne kadar iş yapılırken öğrenilse de bazı işler için hakikaten deneyim gerekmektedir. Bu işi sizlere tavsiyem asla hafife almayın ve kendinizi tam olarak sağlam hissetmeden asla tadilat yapacağım diye piyasaya atlamayın!

Tadilat İşinden Daha Fazla Para Kazanabilmek İçin…

Öncelikli olarak varlıklı muhitlerde, varlıklı sitelerin civarlarında kendinizi gösterin. O çevrenin sıkı zenginleriyle sağlam arkadaşlıklar, dostluklar kurmaya bakın. Bundan dolayı tadilat demek değişiklik anlama gelir. Şimdi size bu işin bir de psikolojisini açıklayalım de tam olsun:

Bizim insanımız muhafazakardır. O nedenle evlerine de tanımadığı tamirciyi, tadilatçıyı çağırma mevzusunda sıkıntılar yaşanır. Bunun sebebi hem muhafazakarlık hem de tamirci – tadilatçı işindekiler ile ev sahipleri içinde bir dostluk, bir içtenlik aranmasıdır. O nedenle öncelikle içtenlik! Koşul koşulan bu içtenlik size hem tadilat işini yapacağınız birçok ev, birçok kazanç kapısı sunacak, hem de ölümsüz dostlar edineceksiniz.

Tadilat işi bir komşu çemberi içinde geliştirir. Bundan dolayı bu ülkede birçok yer, hani yüzde doksandan fazlası olan yer, hala feodal kurallar içinde yaşamaktadır. Oldukça zorda kalınmadıkça, ustalaşmış olandan ziyade samimi olan, bizlerden olan kabul edilir. Tadilat işi, bir tamirat işi, bir marangozluk işi benzer biçimde mahallidir. Bundan dolayı geometrisinin içinde bir ”evde konuk olma, edilme hali” vardır.

Evinize gelen tadilatçıya soğuk bir şeyler koymak ya da yiyecek yapmak da bu geleneğin bir parçasıdır. Netice olarak bir tadilatçı oldukça kazanmak istiyorsa insan ilişkilerine dikkat edecek. Bu işteki profesyonellik oranı tanınmak ile, samimi olmakla kurulur. Sizin tadilat dükkanınızın önünden geçen bir tanıdık surat, ”sahi ben bizim tadilat işini niçin şu kişiye yaptırmıyorum” diyerek dükkanınızdan içeri girmeli.

Bir tadilatçı olarak reklama falan para verme benzer biçimde bir durumunuz da olmadığına bakılırsa ve olamayacağına bakılırsa kendi reklamınızı insani ilişkiler üstünden yapmalı ve lanse etmelisiniz.

Tadilat İşinin Zorlukları Nedir?

Yenileme işinde külfet niteliği taşıyan en büyük güçlük asla şüphe yok ki yaptığın işin sonunda beğenilmemesi, takdir edilmemesidir. Ev sahiplerinin genel anlamda karıları tadilat meydana getirilen eşyaların ve odaların tamamına şöyleki bir bakar: ”İyi de biz bu şekilde istememiştik ki” diye bir giriş yapmış olup 10 dakika yakınma cümleleri kurarlar. Duvarı boyamışsınızdır örnek olarak. Hem de onların tam istediği renkte. Yoo, bizim istediğimiz renk bu değildi diye çıkışırlar.

Bu da sizin işinizden nefret etmenize niçin olabilir. Hem saatlerce çalışıp tadilat yapıyorum, hem de üç kuruş kazanıp üzerine bir de ağız kokusu çekiyorum kabul edebilirsiniz. Doğal olarak bu birazcık da beraber iş yapacağınız insanların kalitesine bağlı olarak değişecektir.

Bunun haricinde bazen uzun mesai saatleri sizi bekliyor olacak. İstenilen sürede tadilatın bitmesi için yaptığınız emekler kimi zaman 10 saati, 12 saati geçecektir. Fiziki bitkinlik sizi birazcık zora sokabilir. Fakat gene de yılların deneyimi ve eminliğiyle her işin altından kalkmak gene sizin elinizde olacaktır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın