A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Seyyar Simitçilik Nasıl Yapılır
Seyyar Simitçilik Nasıl Yapılır
simit arabası

Seyyar Simitçilik Nasıl Yapılır

Seyyar Simitçilik Nasıl Yapılır

Simitçi tezgahı nasıl açılır; Serbest meslek kavramına giren iş fikirlerinden bir tanesi de Simitçi tezgahı açmak. Bu iş fikri ile ilgili iş girişiminde bulunacağınız vakit oldukça karlı bir düzenek oluşturmuş olmaktasınız. Okul önlerinde, hastane ve benzeri alanlarda, parklarda ve daha bir çok alanda satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Simitçi tezgahı nasıl açılır

Simitçi tezgahı nasıl açılır? Simitçi tezgahı açmak için ilk olarak gerekli izin ve belgeleriniz hali hazırda olmalıdır. Bunlar belediye onaylı ve gerekli olunan şartlara uygunluk niteliğinde olan belgelerdir. Bağlı bulunduğunuz ilin veya ilçenin belediyesine gitmeniz gerekir. Simit tezgâhınız olmalı eğer uzun süreli bu işi yapmayı düşünüyorsanız o vakit tezgahınızı satın almalısınız. Kiralama işlemi de size ekstra bir masraf olacaktır. Bu yüzden bir kere ödeme yapıp uzun süre bu mesleği yapmayı düşünüyorsanız tezgahınızı satın almalısınız.

Belediyeden nasıl izin alınır?

Uygun fiyatlı olarak satacağınız ürünleri günlük satış ortalamanıza göre temin etmelisiniz. Bu iş için ayırdığınız sermaye ilk iş girişimi dönemlerinde paranızın kısa süre içinde değerlenerek size geri dönüş sağlaması için gereklidir. Simitçi tezgahı nasıl açılır neler yapmak gereklidir? Seyyar olarak satma işlemini gerçekleştirsem ne gibi durumlar ile karşılaşırım?
Belediyeden işlem yaptırıp gerekli izni almadan iş girişiminde bulunanlar bir çok alanda seyyar olarak satış işlemini gerçekleştirebilir. Lakin bu durum yasal değildir. Bir konumda zabıtalar ile karşılaştığınız vakit hali hazırda bulunan sermayenize ve tezgahınıza el konularak satış yapmanız engellenecektir. Belediyeler genellikle gazi ve şehir yakınları benzeri kişilere öncelik tanımakta ve camekanlı olarak başka esnaflara rahatsızlık vermemek adına simit ve benzeri ürünleri satışa sunmaları için yetki sağlamaktadır.Simit, su ve meyve suyu gibi maddeler sağlık açısından dikkat edildiği takdirde hastalık oluşturucu bir gıda türü olmadığından seyyar olarak satılması uygun görülmektedir. Maliyet fiyatlandırması olarak incelediğimiz vakit simit tezgahı ve seyyar olarak satış yapılabilecek olan simit arabalarının fiyatlarının 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında olduğunu gözlemlemekteyiz.

Seyyar Simitçilik Nasıl Yapılır
simit arabası

Güzel ve kullanım açısından işlevsel bir tezgah veya araba temin ettiğinizde simit ve benzeri yanında satılabilecek ürünler ile satış işleminizi gerçekleştirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Belirli bölgelerde satış yapacağınız için satış işlemini gerçekleştireceğiniz alanı iyi seçmeli ve orada satılan ürünler ile ilgili çörek, açma gibi simit satışı yanında gidebilecek ürünlerde mutlaka tezgâhınız da bulundurmalısınız. İyi satış yapan bir simitçinin günlük 500 TL. civarında para kazandığını biliyormuydunuz? Pazar olduğu zamanlara denk getirerek seyyar olarak pazar olan bölgede de satış yapma imkanına sahip olmaktasınız. Böylelikle daha hızlı bir şekilde satış yapabilirsiniz. Bu işlemde de özellikle poşetlenerek uygun fiyatla satışa sunulan simitler daha fazla alınmakta. Her ne kadar yorucu bir iş fikri olsa da satışınız hızlandığı vakit oldukça kazançlı bir iş girişimi olup kalan zamanınızı dinlenmekle veya daha fazla satış işlemi yapmakla geçirebilme avantajı sunmaktadır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın