A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Sermayesiz İş Kurmanın Yolları
Sermayesiz İş Kurmanın Yolları

Sermayesiz İş Kurmanın Yolları

Sermayesiz İş Kurmanın Yolları

Seri girişimci olan Rich Marsh, neredeyse asla para koymadan bir işin nasıl yapılır kurulacağı ile ilgili her şeyi biliyor. Çeşitli girişimleri içinde online eleman alım şirketi ve cinsel sıhhat ürünleri satan şirketi bulunmakta. Rich Marsh’ın sermayesiz iş oluşturmak ile ilgili önerileri aşağıda yer almıştır.

Yeni bir girişimde bulunmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz… Ana para haricinde. O süre bu makaledeki tavsiyeler size büyük bir ana para durumunda gelebilir. İşte sizlere sermayesiz iş kurmanın yolları:

1. Tertipli işinizi bırakmayın

Tertipli işinizi bırakmadan ilkin başka şeyler yapabileceğinizden ve para kazanabileceğinizden güvenli olmalısınız. Her şeyi bırakarak Cv’nizi ve günlük iş kıyafetlerinizi şenlik ateşinde yakmak isteyebilirsiniz. Hatta bir taraftan da kıkır kıkır gülerek ateşin çevresinde dans etmek isteyebilirsiniz. Sadece bu dürtüleriniz fena şekilde sonuçlanabilir. Hakikaten fena olabilir biliyoruz. Şunu düşünebilirsiniz: “ iki işi aynı anda nasıl yapılır yapacağım?” Bir tek elinizden gelenin en iyisiniz hayata geçirmeye çalışın. Cari hesabınızın boşaldığını görmekten ve bankaların yada ortakların yapmış olduğu baskılar yüzünden ürkü ve strese katlanmaktansa birazcık daha azca uyumak daha iyidir.

2. Banka hesaplarıyla ilişkisi olan kişilerden yardım isteyin

Doğal olarak ki bunu nazik bir şekilde yapın. Senelerdir destek olduğunuz insanlara gidin ve yardımlarını isteyin. İyi insanoğlu iyi insanlara yardım ederler. Sizin için neler yapabileceklerini görün. Maddi destek verebilecekleri şeklinde ergonomik yardımlarda da bulunabilirler. Sizi şaşırtabilirler.

3. Takas

Şu anda ne yapıyorsunuz? Potansiyel tedarikçilerin bu hizmete ihtiyacı var mı? Onlara yakınlaşın ve becerilerinizi, uzmanlığınızı bir süreliğine gereksinim duyduğunuz ürün ve hizmetler ile takas etmeyi teklif edin. Bu en eski iş yapma şekillerinden biridir. Bu sayede görüşme becerileriniz gelişir ve gelecekte yararlı ittifaklar kurabilirsiniz.

4. İyi bir iş planı hazırlayın – başlangıçta

İş planı olmadan tüm işler sıkıntılı olacaktır. İster kendiniz yazın isterseniz birisine yazması için para ödeyin sadece birisi bu işi halletsin. Ana para bulmanıza destek olacak her ihtimaller içinde ve güvenilir kaynak iş planınızı görmek isteyecektir. En oldukça sevdiğiniz ve güvendiğiniz aile bireyleriniz bile görmek isteyebilir. Sayılara odaklanın ve planlanan satışlar mevzusunda tutarlı olun.

5. Nabız yoklayın

Finansman sağlamanın değişik pek oldukça yolu vardır. Sadece bunların bir çok aşağıdaki sebeplerle tükenir:

Hemen hemen oldukça erken ve kendini kanıtlayacak bir ürün yada konseptiniz yok.

  • Planınız yok
  • Seçtiğiniz alanda geçmiş performansınız yok
  • Hedef pazarı hemen hemen araştırmadınız
  • Rakamsal verileriniz gerçekçi değil
  • Güvenilirliğiniz yok
  • Tertipli işinizi bıraktınız

6. Süratli zaferler kazanın

Başlangıçta süratli satışlar yapmak kadar rahatlatıcı bir duygu yoktur. ( minik satışlar olsa bile ) İnsanların ürünleriniz yada hizmetlerinizden memnun kalıp size ödeme yapması sizi teşvik eder. Amaçlarınız doğrultusunda size bir dayanak noktası sağlar ve sıkıntılı dönemlerin üstesinden gelmenize destek verir. Hazır olmasanız bile süratli satışlar yapmanız gururunuzu okşar ve veriminizi artırır. Bunu inkâr etmeye teşebbüs etmeyin. Size nakit ve hız kazandırır. Bankaları etkisinde bırakır ve gelecek siparişler için tedarikçilere gittiğinizde sizi daha kuvvetli bir pozisyona getirir.

Yukarıda verilen tavsiyelerin çoğuna karşı çıkıyor olabilirsiniz sadece hala keşfedebileceğiniz bir sürü seçenek vardır. Düşünmeyi bırakıp “ben her şekilde bu işin üstesinden geleceğim” kabul edebilirsiniz.

Ve iyi haberse:

Rakiplerinizin bir çok muhtemelen bu tavsiyeleri takip etmediler. İşte bu yüzden asla zaman kaybetmeden başarıya ulaşmış olabileceksiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın