A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Sermayesiz İş Kurmak
Sermayesiz İş Kurmak
örnek hibe projeleri

Sermayesiz İş Kurmak

Sermayesiz İş Kurmak

Kendi işinizi kurmak kimi zaman inanılmaz bir başarı getirir. Aynı zamanda finansal özgürlük ve refah için de en iyi yoldur. Bunun yanında, iş kurmak için ilave sermaye bulmak epey zordur. Aşağıda sermaye kullanmadan ya da küçük bir sermaye ile iş kurmanın yollarını görebilirsiniz.

1.Öncelikle, iş kurarken kararlılık ve azim çok önemlidir. Eğer bunlar olmazsa, başarılı olmanız düşünülemez. Bu sebeple, seçtiğiniz işte kendinizi başarılı olmuş şekilde tasavvur etmeniz gereklidir. Bunu beyin gücünüzü harekete geçirerek başarabilirsiniz. Başlamak için seçtiğiniz işin ne olduğunun bir önemi yok, eğer sermayesiz olarakbir işe başladıysanız, ekstra azme ve kararlılığa bir hayli ihtiyacınız olacak.

2.Şu anda sahip olduğunuz yetenekleri düşünün. Bu yeteneklerle herhangi bir ekipman olmadan veya sahip olduğunuz ekipmanlarla neler yapabileceğinizi bulmaya çalışın. Sahip olduğunuz yeteneklere sahip olmayı;” kimler isterdi?” bunu da bir düşünün. Yeteneklerinizle potansiyel müşterilerinize hangi tür hizmetleri sağlayabilirdiniz?

3.Zaten bir düzenli işiniz varsa, yeni tam zamanlı işinizi başlatmadan önce bunun devam ettirin. İşletme sahiplerinin çoğu, kurdukları işte yeterince başarılı olana kadar tam zamanlı işlerine devam etmişler ve yeni işlerini yarı zamanlı olarak yapmışlardır. Esasında bu sadece bir fikir; ama başlangıçta stresinizi ciddi bir şekilde düşürecek ve yeni müşterinizi beklerken oluşacak finansal endişelerinizi azaltacaktır. Acele etmeyin. Kendinize biraz zaman tanıyın ve bırakın yaşamsal giderlerinizi karşılayacak kadar büyüsün işletmeniz.

Sermayesiz İş Kurmak
Sermayesiz İş Kurmak

4.İşinizde yardıma ihtiyacınız varsa ve personel alamıyorsanız, ailenizden veya arkadaşlarınızdan yardım almayı düşünün. İşletmenizin faaliyetleri istediğiniz başarıya ulaşınca da yardımsever yakınlarınızın etkisini unutmayın. İyi bir ‘karma felsefesini’ sürdürmeyi isteyin özellikle de kendi işinizin patronu olduğunuzda.

5. Sermayesiz iş yapmanın en iyi yolu, bir hizmet satmaktır. Ana sermayeniz olmadan bir ürünü satmak veya dükkan açmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tekrar sahip olduğunuz yetenekleri aklınıza getirin ve bunu potansiyel müşterilerinize nasıl sunacağınızı bir düşünün.

6.İşletmenizin reklamını yapın. İnsanların sizi tanımasının ve ürününüzü bilmesinin tek yolu onu pazarlamanızdır. Piyasada var olan veya yeni çıkan bir ürün için, ağızdan ağza pazarlama tekniği en eski ve halen en iyi yöntemdir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın