A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum
Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum
dükkan devir işlemleri

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum

Eğer sizde kendi işinizi kurmak istiyor iseniz ve bu iş için ayırabileceğiniz paranız, sermayeniz yok ise bu makalemizi okuyarak değişik fikirler edinebilirsiniz. İş kurmak istiyorum ama param yok isimli makalemizde, sizler için sermayesiz iş fikirleri, finansman temin etmek, iş kurmak için gerekenler, parasız iş kurmak gibi konulara değineceğiz.

SERMAYE TEMİN ETMEK;

Eğer yapmak istediğiniz iş sermaye gerektiren bir iş ise ve paranız yoksa, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından verilen hibe kredileri araştırabilirsiniz. “Kosgep Hibe Krediler” başlıklı makalemizi okuyarak, kosgeb hibe kredi alabilmek için hangi şartların gerektiği, ne kadar kredi verildiği, ödemenin ne zaman yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İş Kurmak için bankaların verdiği kobi kredilerini inceleyebilirsiniz. Bankalardaki müşteri temsilcileri ile görüşerek, kobi kredilerinin hangi şartlarda verildiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

HER İŞ PARA İLE YAPILMAZ;

Elinde büyük sermayesi olduğu halde, hiçbir iş yapamayan, parasını altına dövize veya faize yatırıp para kazanmayı hedeᴀ밄eyen birçok insan var. Eğer amacınız para kazanmak ise sermayeniz olmasa da yapabileceğiniz birçok iş mevcut. Tabi bu işler sizin tecrübenize bilgi birikiminize ve açıkçası kapasitenize göre değişiyor.

SERMAYESİZ TİCARET YAPMAK;

Rızkın onda dokuzunun ticarette olduğunu hepimiz biliriz, eğer sizde iş kurmak istiyorum ama param yok diyorsanız, ticarete atılmak sizin için bir alternatif olabilir. Tabi bir dükkan açmak, bir işyeri kiralamak veya devralmak için elbette para lazım. Ancak daha önceden bilgi sahibi olduğunuz bir sektörde ürün satabilirsiniz. Örneğin elektrikçisiniz ve inşaatlarda kullanılan birçok malzeme hakkında bilgi sahibisiniz. Piyasada satılan elektrik malzemelerinin fiyatlarını araştırarak en ucuz ürünleri nereden alabileceğinizi bulup, elektrik dükkanlarına veya bu işi yapan kişilere bina elektrik ürünleri satabilirsiniz. Bazı ormalar bu tür malzemeleri sorun yaşamamak için tanıdık bildik kişilerden almaktalar. Büyük illerde İstanbul’ da Ankara’ da daha ucuzu veya daha kalitelisinin olduğunu bildikleri halde, riske girmemek için bu ürünleri tanıdıklarından alırlar. Siz burada bir köprü görevi görerek ürünleri büyük şehirlerden veya fabrikalarından direk satın alarak anlaştığınız ០rmalara pazarlayabilirisiniz. Tabi bunun için öncelikle mal alacağınız ០rmaya ödemenin teslimattan sonra yapılacağı konusunda anlaşmanız gerekiyor. Bu örneğimizde olduğu gibi, sağlık sektöründen tutunda, kırtasiyeye, giyim ürünlerine, hediyelik eşya veya gıda ürünlerini aracılık ederek satabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz iş ០kri kolay değil, insanlarla anlaşmak, ០rmaları razı etmek, konuşmak görüşmek hiçte kolay değil. Ancak şunu unutmayın en iyi parayı üreten ve tüketen değil, aracılık eden kazanır. Ve yine unutmayın cesaret eden kazanır.

İNTERNETTEN PARA KAZANMAK TİCARET YAPMAK;

Eğer internet konusunda uzman değilseniz, form doldurarak anket yaparak, sayfa beğenerek sosyal paylaşım sitelerinde faaliyette bulunarak paza kazanma ០kirleri ile ilgilenmeyin. Tabi bu işlerden çok para kazananlar mevcut. Ama bu iş için iyi bir bilgisayar ve internet deneyimine ihtiyacınız var. Başka bir sektör olarak internette bulunan birçok alışveriş sitesini inceleyerek, uzmanı olduğunuz dalda, ürün pazarlayabilirsiniz. Önemli olan müşterilere daha uygun ០yata, daha kaliteli ürünleri, kaliteli bir şekilde sunabilmek. Eğer bunu yapabilirseniz, başarısız olmak için hiçbir sebebiniz yok. Gittigidiyor, N11, sahibinden, sanalpazar gibi büyük alışveriş sitelerine ilan vererek, bu işi yapan birçok insan mevcut. Üstelik bu iş için profesyonel bilgisayar kullanıcısı olmanıza da gerek yok. Bu sitelerde bulunan tüm ürünleri, üreticilerin pazarladığını mı düşünüyorsunuz?

İÇERİ DIŞARI MANTIĞI;

Genel itibariyle ticaretle uğraşan esnafa toptancılar bir içeri bir dışarı mantığı ile ürün satarlar. Bu şu demektir. Örneğin bir toptancıdan 100 adet kalem satın aldınız. Bu alışveriş için ០rmaya para ödemiyorsunuz. Bu ürünlerin bir çoğunu müşterilerinize internetten Ya da başka bir şekilde sattınız. İkinci parti için toptancıdan 100 ürün daha istediniz. Firma ikinci parti ürünleri size teslim ettiğinde, ilk 100 ürünün parasını sizden alır. Tabi bunun için karşı ០rma ile anlaşmanız, güven vermeniz gerekmektedir.

Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum
sermayesiz iş imkanları

YETENEĞİM, BİLGİM VE PARAM YOK;

Eğer bu söylediklerimizden hiçbirine sahip değilseniz, hiçbirşey yapamasanız, ufak bir tezgah açarak pazarcılık işi yapabilirsiniz. Simit, mısır, lahmacun, manav ürünleri satmak küçük işler gibi görülse de, işinizi iyi yaparsanız, bir işçinin fabrikadan kazandığı paradan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Örneğin, büyük alışveriş merkezi olan bölgelerde, insanların sıkça geçtiği yerlerde, fuarlarda düğün dernek vb. organizasyonlarda sermayesi çok ufak olan ürünler satabilirsiniz. Kafanızı çalıştırın. Yağmurlu havada şemsiye satmak, şampiyonluk maçında taraftar bayrağı satmak, düğünlerde çekirdek satmak, çocukların bol olduğu yerlerde oyuncak, balon vs. satmak, okullar açılırken çanta kırtasiye ürünleri, yaz aylarında güneş gözlüğü, soğuk havalarda kar başlığı satmak size değişik ០kirler verebilir. Üstelik bu işleri yapmakta olduğunuz işinize ek gelir olarak da yapabilirsiniz.

BEN BU İŞLERİ YAPAMAM;

Eğer siz bu işlerİ beğenmediyseniz “ben seyyar satıcılıkla veya bu işlerle uğraşamam, internetten anlamam bu işler bana ters” diyorsanız, biraz sermaye bulup, gözünüzü karartıp, bildiğiniz iş üzerine bir dükkan açmak için gerekli girişimlere başlamalısınız. Eğer başka bir çözümünüz yoksa bir iş verenin yanında çalışmaktan başka çareniz yok gibi görünüyor.

CESARET EDEN KAZANIR;

Aslında piyasada yapılan her iş, başlangıçta bir ០kirdi. Bugün çarşıda gördüğümüz birçok esnaf, bu işe girmeden önce acaba çalışır mı, zarar edermiyim, batarmıyım, gibi endişelerle işyerini açtı. İş planını iyi yapıp, doğru yerde disiplinli çalışıp işine sahip çıkan esnaf işyeri sahibi halen ayakta durmaya devam ediyor. Ancak sermayesi veya planı ne olursa olsun, cesareti olmayan işine sahip çıkmayan, yeniliklere açık olmayan birçok esnaf dükkanını tezgahını sitesini kapatmak zorunda kaldı. Herşeyden önce girişeceğiniz işte cesaret sahibi olun. Kaybedeceklerinizi hesaplayın, riske girmeden hiçbirşey yapamazsınız. Özellikle ticaret başlı başınca bir risktir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın