A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Sermayesiz İş Kolları
Sermayesiz İş Kolları

Sermayesiz İş Kolları

Sermayesiz İş Kolları

Yaratıcı bir insansanız ve sermayesiz bir işe başlamak istiyorsanız sadece elişi yapmak ve satmakla sınırlı olduğunuzu düşünmeyin. Aslında bir sürü iş seçeneğiniz var. Yaratıcı insanlar kalıpların dışına çıkarak geniş bir perspektifle düşünürler. Bu nedenle bizim aklımıza gelmeyen iş fikirleri onların aklına kolayca gelir. Öğretmen, yazar, tasarımcı, organizatör ve daha fazlası olabilirler.

İnternet sayesinde insanlar bilgiye daha kolay erişir, diğerleriyle iletişim sağlayabilir ve görevleri daha hızlı yerine getirebilir hale gelmişlerdir. Aynı zamanda hayat tarzlarımız yoğun ve hızlı hale gelmiştir.

Günümüzde müşteriler sorularının kısa sürede yanıtlanmasını ve problemlerinin hızlıca çözülmesini istemektedirler.

İşte bu noktada yaratıcı insanlar sermayesiz para kazanma konusunda en iyi pozisyona gelirler. Eşsiz yeteneklerini insanlar için ürünler veya hizmetler temin etmek için kullanabilirler.

Planlayıcılar

Etkinlik planlamacılığını ele alalım. İnsanlar kendi partilerini organize edebilirler ancak ortalama bir insan için bu işi yapmak ürkütücüdür. İster bütün dekorasyon malzemelerinin alınması, aktivitelerin ve menülerin planlanması olsun isterse bütün etkinliğin bir profesyonel tarafından organize edilmesi olsun çoğu insan için bir planlayıcı ile çalışmak daha tercih edilir bir seçenektir.

Partiler, etkinlikler veya diğer aktiviteleri planlamaktan hoşlanıyorsanız bu işe başlayabilirsiniz. Hepsi bir arada bir paket sunabilirsiniz veya parti sahiplerinin adım adım takip edebilecekleri parti kılavuzlarından yazabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kolları
Sermayesiz İş Kolları

Eğlence

Bir diğer örnekse eğlence düzenlemektir. İnsanlar eğlenmek ister ancak insanların çoğu eğlenmek için yaratıcı ve eğlenceli fikirler bulma konusunda zorlanır.

Son zamanlarda uygulanan fikirlerden biri de resim etkinlikleridir. Müşteriler belli bir ücret ödeyerek bir resim atölyesinde bir taraftan resim yaparken bir taraftan da içeceklerini yudumlamaktadırlar. Resim öğretmeni, boya malzemeleri ve içecekler sizin tarafınızdan tedarik edilir. Bu nedenle bütün müşterilerin yapması gereken tek şey atölyeye gelmek ve eğlenmektir. Yaratıcı bir iş fikri değil mi?

Yazarlar

Yaratıcı girişimcilerin çoğu dijital kitaplar veya diğer yayınlar aracılığıyla tüketicilere güncel bilgiler sunmaktadır. Nasıl yapılır kılavuzları yazabilir veya eğlence ve belli sektörlerle ilgili bilgiler verilebilirsiniz.

E-kitap yazmak ve yayınlamak ortalama insanlar için bile kolaydır ve sermayesizdir. Bununla birlikte eğer yaratıcı bir insansınız rekabet üstünlüğü sağlarsınız.

Organizatörler

Yaratıcı insanlar aynı zamanda profesyonel organizatörler de olabilirler. Organizatörler insanların kendi kendilerine halledemedikleri konularla ilgili yaratıcı çözümler bulabilmek için at gözlüklerini çıkartarak farklı düşünmek zorundadırlar.

Bu profesyoneller sadece yaratıcı fikirler bulmazlar aynı zamanda işleri de hallederler. Müşterileri için en kolay ve en hızlı çözümleri bulurlar.

Yiyecek

Ve tabi ki yiyecekler. Mutfakta yapılabileceğiniz bir sürü şey vardır. Son zamanlarda yaratıcı girişimcilerin çoğu kendi evlerinden pastalar, kekler ve çeşitli gurme ürünleri yapıp satarak para kazanmaktadır. Hepimiz yemek yapabiliriz ancak önemli olan yaratıcı tatlar bulmak, eşsiz sunumlar veya gösterişli ambalajlar hazırlamaktır. Artı eğlenceli atıştırmalıklar hazırlayarak insanların arkadaşlarına bu atıştırmalıkları ikram etmelerini veya hediye etmelerini sağlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi yaratıcı insanların elişi ürünleri yapıp satmaktan başka yapabilecekleri bir sürü sermayesiz iş vardır. İnanın bunlar gibi daha yüzlerce sermayesiz iş fikri bulabilirsiniz. Bu tamamen size ve yaratıcılık sınırınıza bağlı. Özgün ve sermayesiz iş fikirlerini yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Herkese bol kazançlar!

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın