A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Hibe & Destek Fonları / Seracılık Hibeleri
Seracılık Hibeleri
seracılık faaliyetleri

Seracılık Hibeleri

Seracılık Hibeleri

Sera kurmak için devlet desteği; Sera kurmak için devlet desteği isimli makalemizde, devlet destekli sera kurmak, sera kurmak için gerekli malzemeler, sera kurulumu için devlet desteği, sera kurmak için hibe, sera kurulumunda devlet desteği, sera kurmak için izin, sera kurmak için destek, sera kurmak istiyorum gibi konulardan bahsedeceğiz.

Devlet Destekli Sera Kurmak

Devlet, yerli üretimi desteklemek amacıyla, sera kurmak isteyen, seracılık ile uğraşmak isteyen çiftçilere ve üreticilere devlet destekli sera destek kredileri vermektedir. Bu krediler, bazen Kosgeb, bazen BEBKA bazen ise Ziraat Bankası gibi Devlet Bankaları tarafından karşılanmaktadır. Girişimcinin yapacağı işin büyüklüğüne, türüne ve süresine göre, verilen desteklemeler değişmektedir.

Sera Kurmak İçin Kosgeb Kredisi Kosgeb tarafından 30 bin lira hibe kredi, 70 bin lira Devlet Destekli 0 faizli hibe kredi verildiğini hepimiz bilmekteyiz. Bu kapsamda sera kurmak isteyenler için, kosgeb tarafından da çeşitli krediler verilmektedir. Tabi bu kredileri alabilmek için çeşitli aşamalar gerekmektedir. Kosgeb sera kredisi başvurusu yapmak için, Kosgeb girişimcilik eğitimine katılmalı, sertiאka almalı ve bu sertiאka ile iş planı hazırlayarak kosgebe başvurmalısınız.

Ziraat Bankası tarafından verilen devlet destekli krediler Yine sera kurmak için devlet desteği Ziraat Bankası tarafından sağlanmaktadır. Ziraat Bankası tarafından verilen Seracılık kredileri şunlardır; Bitkisel Üretim Kredileri, Seracılık Kredileri, İyi Tarım Uygulamaları Kredileri, Organik Tarım Kredileri, Modern Basınçlı Sulama Kredileri, Tarım Makinaları Kredileri, Hasat ve Pazarlama Kredileri, Arazi Alım Kredileri, Sertiאkalı Tohum, Fide ve Fidan Üretim Kredileri, Sertiאkalı Tohum, Fide ve Fidan Kullanım Kredileri, Çok Yıllık Yem Bitkisi Üretim Kredisidir.

Seracılık Hibeleri
seracılık faaliyetleri

Ziraat Bankası Seracılık Kredisi

Ziraat Bankası; kontrollü örtüaltı üretme koşullarına sahip en az 1 dekar büyüklüğündeki seralarda, “Örtüaltı Üretiminin Kayıt Altına Alınması Hakkında Yönetmelik” esaslarına uygun olarak üretim yaptığı Bakanlık tarafından tespit edilen ve Örtüaltı Kayıt Sistemi’n e (ÖKS) kayıtlı işletmeler ile hazırladıkları zibilite raporları Bakanlık il/ilçe müdürlüklerince onaylanan yeni kurulacak işletmelere, Seracılık Kredileri, Sera kurmak için devlet desteği sunmaktadır.

Ziraat Bankası Devlet Destekli İyi Tarım Uygulamaları Kredisi

Ziraat Bankası; çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması , doğal kaynakların korunması ve tarımda izlenebilirlik ve sürdürebilirlik ile güvenilir ürün arzının sağlamasına yönelik “İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmelik” esasları dahilinde, bireysel (gerçek veya tüzel kişilik) veya grup (üretici örgütü veya müteşebbis) sertiאkasyonu kapsamında, iyi tarım uygulamaları kriterlerine Devlet Destekleme Kredisi Nasıl Alınır.

Hayvancılık kredisi nasıl alınır Hayvancılık hibe destekleri 2015 Tarım ve hayvancılık kredisi Hayvancılık kredisi veren Proje getiren gençlere hibe uygun tarımsal faaliyette bulunan/bulunacak olan veya bu işte yetkili kuruluşlarla sözleşme imzalayan üreticilerine, Devlet Destekli İyi Tarım Uygulamaları Kredileri vermektedir.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Organik

Tarım Kredileri

Ziraat Bankası; “Organik Tarım Kanunu” ile “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik” esasları dâhilinde, organik tarımsal ürün ve/veya organik tarımsal girdi üretimi yapan; bunun yanında ürünü toplayan, işleyen, ambalajlayan, pazarlayan ve/veya bu faaliyetleri yapacak olan gerçek/tüzel kişi üreticilere, sadece kendi faaliyetleri ile ilgili olarak Devlet Destekli Organik Tarım Kredileri sunuyor. Organik tarım metoduyla üretim yapmak ve/veya organik girdi üretimi konusunda faaliyet göstermek isteyen üreticilerin ; yetkilendirilmiş kuruluşlarla yaptıkları sözleşmeleri, kredi talepleri sırasında Ziraat Bankası şubelerine ibraz etmeleri gerekmektedir.

Sera kurmak için Devlet Destekli Krediler

Sizde Devlet Destekli Kredilere başvurarak, tarımsal yatırımınızı yapabilir, Sera kurmak için devletdestekli kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın