A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bayilik Fırsatları / Satış Ortaklığında Stratejisi
Satış Ortaklığında Stratejisi

Satış Ortaklığında Stratejisi

Satış Ortaklığında Stratejisi

Daha Kazançlı?; Avcı ve çiftçi stratejilerini birbirine karıştırmayalım. Facebook , Twitter ve Youtube gibi sosyal alanlarda sadece satış linklerini paylaşarak insanların ürüne ulaşmasını ve satın almasını sağlamak, avcı değil çiftçi stratejisinin bir parçasıdır. Fakat bu platformlarda ücretli reklam vermek, avcı tekniği kapsamındadır. Örneğin çiftçi satış ortaklığında, Facebook gruplarında bağlantı paylaşımı yaptığınızda satış linkiniz sadece paylaşım yaptığınız yerlerde görünür. ( Özgün bir tanıtım makalesi yazdıysanız Google arama sonuçlarında da çıkacaktır.)

Yalnız Facebook’ta reklam vermek farklıdır. Reklam verdiğinizde aynı anda binlerce facebook sayfasında görünür. Hemde demografik olarak reklamınızın istediğiniz yaş grubuna ve cinsiyete göre gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki bunun için facebook\’a reklam ücreti ödersiniz. Bu avcı satış ortaklığıdır.

Çiftçi olmak biraz sabır gerektirir ve zaman alabilir. Fakat çiftçi satış ortaklarının kazançları doğrudan kardır ve pasif kazanç elde ederler. Reklam ücreti ödemezsiniz. Tanıtım kampanyalarınız pek çok alana yayıldığında (forumlar, sosyal ağlar, google arama sonuçları, yada web siteniz üzerinden) bir süre sonra Passive income (pasif kazanç) denilen otomatik kazanç oluşmaya başlar. Orta ve uzun vadede sistem bir çeşit otomatik kazanca dönüşür. Tabi ki istikrarlı olmak gerekir. Yeni başlayanlar genelde devamlılığı pek düşünmez, az veya çok bir an önce para kazanmayı amaçlar. Yalnız önemli olan istikrarlı bir şekilde para kazanabilmek, ve bunun gün geçtikçe büyütebilmektir.

Ürün sahipleri bile çoğu zaman başka ürünlerin satış ortaklığını yapar. Bu konuda çok basit bir örnek vereyim;

Satış Ortaklığında Stratejisi
Satış Ortaklığında Stratejisi

Örneğin Hostmonster sitesinden bir host paketi alıyorsunuz fakat cpanel’de extra olarak size bazı ücretli hizmetler sunuluyor. ( sitelock güvenlik paketleri, premium temalar vs.. ) Halbuki hostmonster firması bu hizmetleri kendi sağlamıyor. Diğer şirketlerin satış ortaklığını yapıyor. Temelde internetten para kazanmanın mantığı aynıdır. Ya ürün sahibi olursunuz, yada başkalarının ürünlerini satarsınız. Veya ikisi bir arada.

İnsanların sizin satış bağlantınız ile bir ürünü satın alması için sizi tanıması gerekmez. Örneğin sizin bir reklamınız adwords’te yayınlanırken müşteri sizi görüyor ve tanıyor mu?
Tabi ki hayır. Sizin adınız bile geçmez. Facebook veya diğer reklam ortamlarında da durum aynı. Daha doğrusu tüm reklam programlarında aynıdır. Müşteri ürünün resmi sitesi ile muhataptır. Herşey ile ürün sahibi ilgilenir. Siz sadece komisyon kazanırsınız. Zaten satış ortaklığını popüler yapan en büyük etken de burada. Hiçbir şeyle ilgilenmeden para kazanıyorsunuz.

Örneğin fotoğrafçılık hakkında bir blog yazarıysanız, sizi takip eden kişiler varsa, siz bir ürün önerdiğinizde kullanıcılar size güvenerek ürün hakkında çok fazla bilgisi olmamasına rağmen satın alabilirler. Bu sizin için çok yüksek bir satış dönüşümü sağlar. Biz zaten bu sebeple aşina olduğunuz bir konuda blog yazarlığı yapın diyoruz.

Satış ortaklığı saadet zinciri gibi bir şey değildir. Satış ortaklarının bir ürüne satış ortağı olması tamamen kendi inisiyatifindedir ve kesinlikle bir kuruma, ya da bir satış ortaklığı ağına bağlı kalmak zorunda değildir. İsterse birden fazla affiliate ağı ile çalışabilir. Örneğin Adtriplex.com gibi bir satış ortaklığı ağında Trendyol, Markafoni, Limango gibi yüzlerce ortaklık programı var. Bir moda sitesinin sahibi olduğunuzu farz edin. Kıyafetlerle ilgili ürünler satmak tam size göredir. Böyle bir siteniz varsa çiftçisiniz demektir. Eğer yoksa böyle bir site bulup banner reklam alanı kiralarsınız ve o zaman avcı olursunuz. İnternette kısa bir araştırma yapın. Google\’da çıkan reklamlara biraz daha farklı bir açıdan bakın. Aslında hemen hemen hepsi bir satış ortağıdır. Kimileri dropshipping sistemi ile satış ortaklığı yaparken, kimileri de doğrudan ortaklık bağlantısı ile doğrudan resmi siteden satış yapar.

Ben sağlıklı, kalıcı bir şekilde pasif kazanç elde edebilmeniz için çiftçi stratejisini öneriyorum. GooMass derslerini hazırlarken de bu stratejiye olabildiğince önem verdim. Avcı satış ortaklığı çok daha kolaydır fakat sermayeli bir iştir. Reklamı kestiğinizde satışlar ve kazanç durur. Yalnız çiftçi satış ortakları önce eker biçer, sonra yıllarca meyvelerini toplar. Belki başlangıçta bir kaç ay pek kazanmaz ama son gülen iyi güler.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın