A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Evden Para Kazan / Sanalpazar.com Üzerinden Ürün Satmak
Sanalpazar.com Üzerinden Ürün Satmak
Sanalpazar.com Üzerinden Ürün Satmak

Sanalpazar.com Üzerinden Ürün Satmak

Sanalpazar.com Üzerinden Ürün Satmak

İnternet üzerinden alış veriş her geçen gün daha da artıyor. Sizler Sanalpazar.com üzerenden ürünleri satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz. Ürettiğiniz veya sattığınız ürün ne olursa olsun; sizlerde ürünleri iyi bir ilan ve uygun fiyat ilkelerine dikkat ederek ürünleri milyonlarca insana ulaştırabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken iyi bir ilan hazırlamak ve internetteki fiyat aralığını analiz etmek. Zira internet kullanıcısı araştırmayı sever ve internette ki fiyatları mutlaka kıyaslar. İnternet üzerinden satış yapabileceğiniz epeyce site olmasına rağmen aldıkları komisyon bakımından kıyasladığınızda sanalpazar.com en avantajlı site gibi görünüyor. Komisyon ve dükkan seçenekleri hakkında detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

Sattığım ürünün bedeli ne zaman ve ne şekilde hesabıma aktarılır?

Alıcıların ürünü teslim alıp onay vermelerininardından , herhangi bir sorun tespit edilmemesi durumunda alıcının onayını takip eden ilk iş gününde ürün bedeli, satıcının sistemde tanımlı olan banka hesabına aktarılacaktır. Sanalpazar.com tarafından dönemsel ve bazı kategorilere özel olarak transfer süresi bakımından farklı düzenlemeler yapılabilir.

Hizmet bedeli oranı nasıl hesaplanır?

Hizmet bedeli oranlarımız ile ilgili değişikliğin 100 TL’lik fiyatla satılan bir ürün üzerinden örneklendiği hesaplama aşağıdadır.

Ürün Satış Fiyatı Sanalpazar.com Hizmet Bedeli Hizmet Bedeli K.D.V.’si Toplam Kesinti Size Aktarılacak Tutar
100 TL 5,00 TL 0,90 TL 5,90 TL 94,10 TL

Kargo takibi yapılamayan işlemlerde ise uygulama aşağıdaki şekildedir.

Ürün Satış Fiyatı Sanalpazar.com Hizmet Bedeli Hizmet Bedeli K.D.V.’si Toplam Kesinti Size Aktarılacak Tutar
100 TL 7,00 TL 1,26 TL 8,26 TL 91,74 TL

Hafta sonları ve resmi tatil günleri iş günü sayılmamaktadır.

Ürünü satın alan üye, taksitli ödeme yapmış olsa dahi, ürün bedeli size Sanalpazar.com tarafından peşin olarak aktarılmaktadır.

Satışını yaptığınız ürünün kargo takip bilgileri sisteme girilmeden, alıcının ürüne onay verebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle ürünü kargoladığınızda Size Özel >Sattıklarınız sayfanızda yer alan ‘Kargo Gönder’ butonunu kullanarak sisteme kargo takip bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Kargo takip bilgilerinin girilmesinin ardından, alıcı ürünü teslim aldığında onayını verebilecek ve işlem başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Sanalpazar.com, başarı ile tamamlanan alışverişlerden, ürün bedeli satıcıya aktarılırken hizmet bedeli almaktadır.

Ürün bedelinin aktarılabilmesi için satıcıların Üyelik Doğrulama işlemini yapması ve Size Özel >Hesabınız >Banka Hesaplarınız bölümünden, sisteme kendilerine ait bir banka hesabı tanımlamaları gerekmektedir.

Sanalpazar.com Üzerinden Ürün Satmak
Sanalpazar.com Üzerinden Ürün Satmak

Ödemenin aktarılacağı hesap bilgilerini nasıl bildireceğim?

Ürününüze yapılan ödemenin, finans departmanı tarafından işleme alınması için, sisteme banka hesap bilgilerinizi tanımlamanız gerekmektedir. Bu işlemi Size Özel>Hesabınız>Banka Hesaplarınız bölümünden yapabilirsiniz. Para transferinin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için sisteme tanımladığınız IBAN numarasının doğruluğundan emin olunuz.

Ürün tutarı Cüzdan’ınma aktarılabilir mi?

Sanalpazar.com’da gerçekleştirdiğiniz bütün satış işlemlerine ait para transferleri, sisteme tanımlamış olduğunuz banka hesabınıza aktarılmaktadır. Cüzdan’ınız yalnızca, Sanalpazar.com’un düzenlediği kampanyalardan kazandığınız SanalPara’ların yüklendiği, harcandığı bölümdür.

Ödemem neden durduruldu?

Ödemeniz çeşitli güvenlik gerekçeleriyle Sanalpazar.com tarafından beklemeye alınabilmektedir. Para transferi ile ilgili detaylar için İLETİŞİM bölümünden destek alabilirsiniz.

Hatalı banka (IBAN) bilgilerimi nasıl güncelleyeceğim?

Size Özel>Hesabınız>Banka Hesaplarınız bölümünden hesap bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ancak para transferi bekleyen bir işleminiz varsa güncelleme yapılamamaktadır. Bu durumdaki talepleriniz için İLETİŞİM bölümünden sanalpazar.com’a ulaşabilirsiniz.

Ürünü ne zaman kargolamalıyım?

Ürün detay sayfasında belirttiğiniz kargo gönderim süresi (1,3,5,7,10,15 iş günü) içerisinde, ürünü kargoya teslim edip, ilgili takip numarasını ‘Kargo gönder’ butonu yardımıyla sisteme tanımlamalısınız. (Bu buton, alıcının ödemesi Sanalpazar.com finans departmanı tarafından onaylandığında aktif olur.)


Alıcının ürüne ne zaman onay vermesi gerekir? Alıcı, ürünü teslim almasına rağmen onay vermezse ne olur?
Kargo bilgilerini sisteme girmenizi takip eden 3 iş günü içerisinde alıcı ürüne onay vermelidir. Alıcının 3 iş günü + 24 saat süresince onay vermediği işlemlerde ürüne otomatik olarak sistem tarafından onay verilecektir.

Konu ile ilgili gerekli desteği İLETİŞİM bölümünden alabilirsiniz.

Alıcı ile nasıl iletişime geçebilirim?

Alıcıyla mesaj yoluyla iletişime geçmek için ürün detay ve Size Özel >Sattıklarınız sayfalarında bulunan ‘Alıcıya mesaj yaz’ linkini kullanabilir ya da alıcının üye adına tıklayarak Üye itibarı sayfasına gidebilir ve ‘Mesaj gönder’ butonuna tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz.

Chat

Alıcı üyenin itibar sayfasında chat ikonu çıkacaktır. Bu ikona tıklayarak ‘chat’i başlatırsınız. ‘Chat’i başlatmak için alıcı/satıcının çevirimiçi durumunda olması gerekmektedir. Karşı taraf çevirimdışı durumundayken kendisine ancak mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Türkiye e-ticaretinde bir ilk olan bu uygulama ile artık, alıcılar ürün ile ilgili almak istedikleri bilgileri satıcılardan anında alabilecektir.

Cayma hakkı nedir?

Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne göre alıcılar, cayma haklarını, satın aldıkları ürünleri teslim aldıkları tarihten başlayarak 14 gün içinde sebep göstermeden ve cezai şart ödemeden kullanabilme ve cayma haklarını Kanun ve Yönetmeliğe uygun kullanmaları halinde de,”kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakkına sahiptir.

Sipariş aktar nedir?

Size Özel>Sattıklarınız sayfasında bulunan, ödeme onayı verilmiş bütün siparişlerinizi tarih aralığı vererek, XML ya da Excel dosyası olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Toplu işlemler nedir?

Size Özel>Sattıklarınız sayfasında bulunan siparişlerinize ait kargo bilgisi girişi, ve yorum/puan verme işlemlerinizi tek ekran üzerinden yapabilmenizi sağlar.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın