A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Sanal Pos Almak
Sanal Pos Almak
sanal pos almak

Sanal Pos Almak

Sanal Pos Almak

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde internet üzerinden prosedür yapılmasını sağlayan Sanal Pos, çevrimiçi alışveriş siteniz üzerinden taksitli veya tek çekim olarak ürün satışı yapmanızı sağlayan bir program teknolojisidir. Her geçen gün kredi kart kullanımı hız ve hızla artmaktadır. Bu nedenle şayet bir e-ticaret siteniz varsa kredi kartı kullanan müşterilerinizi düşünerek sitenizde sanal pos kullanmanız gereklidir.

Şu konu çok iyi bilinmelidir. E-ticaret siteniz olmadan sanal pos müracaatsu yapamazsınız. Öncelikle bir çevrimiçi alışveriş sitesi açmanız sonrasında bu siteyi bankaların istediği ölçütlere makul hale getirmeniz gereklidir. Bankalara sanal pos müracaatsu yaparak VPOS (sanal pos) müracaatnuzun onaylanabilmesi için sitenizde neler olması gereklidir anlatalım.

128bit yada 256bit SSL SERTİFİKASI

SSL sertifikası müşterilerinizin kredi kart bilgilerinin ve iletişim bilgilerinin şifrelenerek bankaya iletilmesini sağlayan bir güvenlik önlemidir. Bu güvenlik sistemi vasıtası ile banka ve müşterileriniz dışında kredi kart bilgilerini kimse elde edemez. Bu yüzden bankaların ilk baktığı şey çevrimiçi alışveriş sitenizde SSL sertifikanızın olup olmadığıdır. Eğer SSL sertifikanız yok ise bankalara sanal pos müracaatsu yapmanıza gerek yoktur. Direk ret yanıtı alınmaktadır.

MÜŞTERİLERE SUNULACAK OLAN SÖZLEŞMELER

Sanal pos almadan önce dikkat edilmesi gereken ikinci konu müşteriler için hazırlanmış olan sözleşmelerdir. Ödeme sayfalarında, üye olurken ve ürün satın alırken bankaların gerekli gördüğü sözleşmeleri sitenize eklemeniz gereklidir. Bu sözleşmelerin en önemlileri sırası ile satış sözleşmesi, üyelik sözleşmeli, mesafeli satış sözleşmesi ve ürün iade iptal aşamasında sağladığınız ölçütlerdir.

SİTENİZDE ÜRÜNLERİNİZİN OLMASI

Bankalara sattığınız ürünleri göstermeniz gereklidir. Yani boş bir e-ticaret sitesi ile sanal pos müracaatsu yapmamanız gerekir. Bütün ürünlerinizi sitenize eklemenize gerek yoktur yalnız çevrimiçi satış yapabileceğiniz ürünlerinizin olduğunu bankaya göstermeniz gereklidir. Sitenizde ürün bulunması ödeme yapılacağı zaman gidilecek olan sayfanın programının incelenmesinden kaynaklı da önemlidir. Ürünün hemen altında bulunan satın al düğmesine tıklandığında 128bit SSL veya 256bit SSl ile şifrelenmiş olan ödeme sayfasına yönlendirme yapılabilmelidir. Bu sayfada ise bağlantı ekranında HTTPS yazısı çıkacaktır. Bankanın en fazla önem verdiği konulardan biridir.

HERHANGİ BİR BANKA ŞUBESİNE BAŞVURU

Yukarıda anlattığımız üç işlemi uyguladıysanız ve şahısta olmak suretiyle bir şirket sahibi iseniz herhangi bir banka şubesine giderek sanal pos müracaatsunda bulunabilirsiniz. Başvuru sırasında site ve şirketinizle alakalı alanları doldurursunuz. Banka gerekli prosedürleri yaptıktan sonra sanal pos müracaatnuzu onaylar ise size ait bir kullanıcı adı ve şifre verir. Bu kullanıcı adı ve şifre ile verilen sayfaya giriş yaparak sanal posunuzu aktive eder ve sitenize kurulumunu yapabilirsiniz. Eğer sanal pos müracaatnuz kabul edilmez ise neden kabul edilmediğine dair bilinçlendirilirsiniz.

Bilim kurgu filmlerinde veya ucundan kıyısından bilim kurguya yaklaşmış filmlerde pek fazla nakit para akışı görmeyiz, zira retina tarayarak/parmak izi alarak/ses tanıma kullanarak kredi transferinı sağlayan birçok teknoloji fikri bize beyaz perdeden göz kırpmaktadır. Belki bizim teknolojimiz henüz o seviyede değil, yalnız o yöndeki ilerlemeyi görmemek imkânsız. Doksanların sonu ve iki binli yılların başında sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen kredi kartı kullanılabilen dükkanlardan günümüze kadarki süreçde, pos cihazları her yerde karşımıza çıkmaya başladı: Mahalle esnafından fatura ödeme merkezlerine, büyük alışveriş merkezlerindeki zincir mağaza şubelerinden sokak arasında dükkan açmış tesisatçılara…

Öyle ki, günümüzde her on alışverişin kabaca yedisi pos cihazları vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Haliyle, kredi kartıyla hizmet verecek kuruluşlar İdeal komisyon oranına sahip bankalarla çalışmayı tercih ederlerken, bankalar da İdeal ücretleri vererek kendi ürünlerinin kullanım oranıni arttırmayı planlamaktadırlar.

Sanal Pos Nedir?

Diyelim ki, bir arkadaşınızın veya akrabanızın doğum günü için bir hediye arıyorsunuz, ve internette alışveriş yapılabilecek sitelerden birisine girdiniz. Bir süre sitede dolaştıktan sonra isteğinize göre bir şey de buldunuz, hediye bulma probleminuz çözüldü. Ödeme seçenekleri arasında “Kapıda Ödeme” opsiyonunun olması opsiyonel olmakla birlikte, kesinlikle “Kredi/Banka Kartı” opsiyonuni görürsünüz. İşte bu opsiyonu kullandığınızda, ürün bedelini ödeyebilmeniz için sitenin sanal pos cihazını kullanmanı z gerekir. Kart bilgilerinizi girdiğinizde, sanal pos cihazı üzerinden ücret transferinız sağlanmış olur.

Bu prosedürler kuşkusuz ki bir ücrete tabi olarak gerçekleştirilmektedirler. Bu ücretler bankalar tarafından belirlenmektedir, yalnız şirketlerin bankalarla pazarlık yapma hakları saklıdır. Bu komisyon oranları, taksit sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Sanal Pos komisyon oranları her yıl yeni tekliflerle güncellenir, bu nedenden dolayı 2016 yılı sanal pos komisyon oranları da geçtiğimiz yıllarla değişiklik gösterebilir.

 Sanal Pos Komisyon Oranları Nasıl Belirlenir?

Bir sanal pos cihazı kullanmak istiyorsunuz, ve akıllı bir yatırımcı olarak ilk gördüğünüz bankaya başvurmaktansa önce biraz araştırma yapmaya karar verdiniz. Böylelikle size İdeal olan komisyonu talep edecek bankayla çalışmayı planlıyorsunuz. Bu noktada, sanal pos komisyon oranlarının nasıl belirlendiği sorusu aklınıza takıldı diyelim. Bu aşamada, banka temsilcileri ile teklif görüşmeleri yaptığınızda sizden istenecek bilgiler taahhüt süreniz, taahhüt ettiğiniz aylık prosedür meblağınız ve kaç taksit yapacağınız olacaktır. Bu bilgilere göre bankanız size bir plan çıkartacaktır; yalnız bu planın standart işleme göre belirlenmiş olduğunu unutmayın. Eğer dilerseniz, bankanız ile bu konu üzerinde pazarlıklar yaparak daha iyi teklifler elde etmeyi deneyebilirsiniz.

Sanal Pos Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanal Pos için müracaat yapmakdan önce ihtiyaç duyduğunuz özellikler, taksitlendirme durumu ve hizmeti alacağınız bankanın komisyon oranı / sabit ücreti bilgilerini bir arada değerlendirmek gerekecektir. Bazı bankaların üye oldukları kredi kartı markaları (Axess, Maximum, World ve Bonus) müşterilerinizin taksit yapmasına imkân sağlyacağı gibi markası olmayan bankaların sanal pos hizmetlerinden daha düşük komisyon ve ücretlerle kazancınızı arttırabilirsiniz. Burada hangi bankayı tercih edeceğinize aşağıdaki urllerdeki güncel komisyon oranları ve bankaların sanal pos kampanyalarının bulunduğu urlleri inceleyerek karar verebilirsiniz. Burada banka seçimini yaptıktan sonra aşağıdaki listeden bankanın sanal pos bölümüyle ilgilenen depertmanının telefonunu arayarak müracaat prosedürlerini hemen başlatabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI POS CİHAZI KOMİSYON ORANLARI

Genel olarak tüm bankalar taahhüt süreniz ile aylık taahhüt ettiğiniz ciroya göre teklif sunmaktadır. Cirosu yüksek firmalara düşük komisyon, cirosu düşük işletmelere yüksek komisyon talep etmektedir. Başvuru için banka şubeniz ile tekrar görüşerek, işletmeniz için özel komisyon oranı talep edebilirsiniz.

TAAHÜT SÜRESİ  TAAHHÜT MİKTARI
20.000 TL 15.000 TL 10.000 TL 5.000 TL 2.000 TL
12 AY %1,80 %2,20 %2,70 %3,10 %3,70
24 AY %1,40 %1,95 %1,65 %2,50 %3,20
36 AY %1,05 %1,40 %1,55 %2,20 %2,85

AKBANK POS CİHAZI KOMİSYON ORANLARI 

Genel olarak tüm bankalar taahhüt süreniz ile aylık taahhüt ettiğiniz ciroya göre teklif sunmaktadır. Cirosu yüksek firmalara düşük komisyon, cirosu düşük işletmelere yüksek komisyon talep etmektedir. Başvuru için banka şubeniz ile tekrar görüşerek, işletmeniz için özel komisyon oranı talep edebilirsiniz.

TAAHÜT SÜRESİ  TAAHHÜT MİKTARI
12.000 TL 8.000 TL 4.000 TL 3.000 TL 2.000 TL
12 AY %2 %2,60 %3,25 %4,40 %5,20
24 AY %1,80 %2,40 %2,90 %3,80 %4,70
36 AY %1,10 %2,10 %2,65 %3,40 %4,20
TAAHÜT SÜRESİ  TAAHHÜT MİKTARI
15.000 TL 12.000 TL 9.000 TL 7.000 TL 5.000 TL
12 AY %1,5 %1,75 %2,10 %2,90 %3,5
24 AY %1,20 %1,55 %1,95 %2,40 %2,95
36 AY %0,95 %1,40 %1,80 %2,15 %2,70

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın