A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Sahil ve Plajlarda Yapılabilecek İşler
Sahil ve Plajlarda Yapılabilecek İşler

Sahil ve Plajlarda Yapılabilecek İşler

Sahil ve Plajlarda Yapılabilecek İşler

Sizlere sahil ve plajlarda yapılabilecek bazı iş fikirlerini sunmaya karar verdik. Özellikle yaz sezonunun yakınlaşması ile daha fazla hizmet sektöründe karşılaşabileceğimiz türden yeni iş imkânları karşımıza çıkıyor. Başta sahil şehirleri olmak suretiyle bütün parkları ve bahçeleri para kazanacak alanlara çevirebiliriz.

Yaz demek tatil, deniz ve kumsal demektir. Bu nedenle sizi sahillerde yapılabilecek iş fikirleri konusu ile ilgili bilgilendirmek istiyorum.

1- Haşama, Mayo, Terlik ve Güneş kremi gibi malzemelerin satıldığı mini kiosklar genellikle en fazla ihtiyaç duyulan ürünleri barındırıyor. Sahil veya plajlarda kurulan bu mini kiosklar kesinlikle ilgi görüyor ve tatilciler tarafından ziyaret ediliyor.

Sahil kenarında çocuk havuzları aileler için oldukça önemli, bilhassa birçok aile yeni büyümekte olan çocuklarının denize girmesini pek istemiyor. Bu yüzden hazırda bu tarz ürünleri kiralamayı kabul ediyorlar. Aynı biçimde bu tarz ürünleri denize yakın villa ve işletmelere de kiraya verebilirsiniz.

3- Dondurma, Fast food ve Waffle standları gün boyu sahilde olan aileler için esasen en fazla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. Dondurma işind ene kadar çok çeşit o kadar çok ilgi görüyor. İşin sırrı ise dondurmacının sunumu ve standın resimlerinin dikkat çekici olması.

4- Tatile gelen kişiler kesinlikle o bölgeye ait hediyelik eşyaları yanısıra götürmek istiyor. Yöresel hediyelik eşyalar bilhassa işin can alıcı noktası. Şehrin ya da sahilin bulunduğu ilçenin isimleri ile beraber donatılmış eşyalara odaklanmanız sizlere daha fazla kazandırabilir.

5- Deniz bisikletleri kiralama işi eskiden beri yapılıyor ve her sezonda iyi para kazandırıyor. İnternet üzerinden bu ürünleri rahatça satın alıp kiralama yapabilirsiniz. Yarım saatlik ve saatlik kiralamalar yapan müşterilerin en dikkat ettiği nokta ise ürünlerin temiz tutulması.

6- Sörf malzemeleri kiralama yurt dışında çok yaygın olan bu iş için Türkiye’den de talepler gelmeye başladı. Sörf aletleri ve giysileri için yurt dışından da bayilikler alabilirsiniz. Unutmayın yurt dışında da birçok Sör tutkunu bulunmaktadır.

7- Semaver ve Mangal Kiralama işleri bilhassa sahillerde çok tutuyor. Halkımızın neredeyse hepsi çayı çok sevdiği için bu fikire sıcak bakıyorlar. Semaver kiralama işinde mangal kömürü kullanılıyor ve bardakların her daim temiz olması gerekiyor.

8- Çadır ve yan malzemeleri satışı ve kiralama daha fazla plajda ve sahilde eşyalarını bir arada toplamak isteyenlerin tercih ettikleri bir fikir. Toplu biçimde de bu sektörde kiralama yapmak mümkün. Bunun için gençlerin aktivitelerini de yakından takip etmeniz gerekiyor.

9- Altın arama dedektörü ile sahillerde yüzük kolye vs. aramak tanınmış bir iş. Bu iş birçok tatil yöresinde uzun zamandır yapılıyor. Özellikle sezon sonunda birçok defineci bu işi yaparak para kazanıyor. Dedektör markalarından Nokta’nın bu iş için özel ürettiği dedektörleri inceleyebilirsiniz.

10- Minik şişme havuzları satışı. Bu tarz küçük satışlar her zaman para kazandırıyor. Küçük Çocuklar için vazgeçilmezler arasında. En çok deniz kenarında satılan bu ürünleri bunun yanı sıra kiralayabilirsiniz. Bu iş için yanınızda kesinlikle şişirme pompası da olmalı.

11- Plaj oyuncakları satışı ailelerin en fazla aradığı ürünler arasında . Sadece çocuklar değil erişkinler bile bu tarz oyuncakları satın alabiliyor. Bu işi bunun yanı sıra hediyelik eşya ile de birleştirebilirsiniz.

12- Plaj şemsiyesi kiralama sahil ya da plajın özelliğine göre değişiyor. Eğer plajda yoksa kaçınılmaz bir fırsat ve iyi para kazandırıyor. Günlük ve saatlik olarak kiralama mantığı bulunan bu işe sürekli talep oluyor.

13- Jet ski kiralama işi biraz lüks gibi gözükse de para kazandırma açısından çok karlı bir iş alanıdır. Jet ski bilhassa zengin turistlerin ilgi gösterdiği bir eğlenme biçimi. Bu yüzden işin lokasyonu için daha önceden araştırma yapmanız gerekecektir.

14- Su balonu aktivileri yapmak. Son yılların gözde işlerinden birisi ve gittikçe yayılıyor. Toplu halde satın almak ve kiralamak mümkün. Daha çok gençlerin ve çocukların rağbet ettiği su balonları için kısa süreli kiralama modeli uygulanıyor.

15- Profosyonel Sahil fotoğrafçılığı yapmak. Bu daha fazla organizasyonlar ve deniz etkinliklerinde aranan bir hizmet. Bu iş için sahillerde ki işletmeler ile anlaşmalar yapabilir ve iş alabilirsiniz.

16- Su kayağı yerine göre eğlence sektöründe iyi para kazandıran fikirler arasında. Özellikle bu işi hobi niyeti ile yapmak isteyen birçok kimse var. Biraz tehlikeli gibi gözükse de birçok tatilci bu işi yapmayı seviyor.

17- Soğuk içecek kiosku – Limonata, Nar suyu, Portakal Suyu gibi. Serinlemek doğal bir ihtiyaç olduğu için bu standlar her zaman iş yapıyor. Özellikle sahillerde fiyatlar biraz daha yüksek olmasından kar marjınızda çok olacaktır.

18- Buz küpleri satışı işi diğerlerinden biraz farklı bilhassa fast food ve içecek standlarının yanısıra yapılıyor ve talep görüyor.Buz küplerini restoran ve pansiyonlarda alıyor. Yani bu işi toptancı şeklinde de yapmanız mümkün.

19- Şarjmatik istasyonu kurmak. Sahil ve plajlarda birçok insan akıllı telefonlarını ve tabletlerini yanısıran ayırmıyor. Bu yüzden olmazsa olmazlar arasında…

20- Portatif Ücretli Tuvalet ve Duş Kabinleri. En çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi ve birçok yerde bulunmuyor. Bu tarz yapıları işletebilir ya da o bölgede aylık şeklinde de kiralayabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın