A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri
Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri
Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri

Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri

Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri

Şehir hayatının koşuşturmacasından sıkıldınız mı? Şu anda sürdürdüğünüz işten zerre keyif almıyor musunuz? Gün boyunca oturduğunuz masanın sizi içten içe tükettiğini mi hissediyorsunuz? Saatler boyunca hareketsiz kalmak, doğru düzgün kahvaltı bile yapamadan evden çıkmak, öğle aralarında aynı menüleri yemek, akşam eve gittiğinizde artık haliniz kalmadığı için küçük bir yürüyüş bile yapamamak artık çekilmez mi oldu? Peki, ya şimdi size isterseniz hem sağlıklı yaşayıp hem de yapacağınız işten güzel paralar kazanabileceğinizi söylesem? Evet, tam olarak bunu söylesem cevabınız ne olurdu?

Bir yandan istediğiniz hayatı yaşarken bir yandan da yaşam biçiminizi yansıtan bir işi yapmak ister miydiniz? Hayır hayır, tası tarağı toplayıp bulunduğunuz şehri acilen terk edin falan demeyeceğim. Yalnızca işinizi değiştirebileceğinizi ve böylelikle hayalini kurduğunuz sağlıklı, huzurlu yaşama kavuşma şansı bulabileceğinizi söyleyeceğim. Peki, bunun için nasıl bir iş mi yapmalısınız? Aslına bakarsanız sağlıklı yaşam denilince akla gelen çok fazla iş fikri var! Özellikle de sektörün aldığı yatırımın her gün biraz daha arttığını düşündüğümüzde, sürekli yeni alanların ortaya çıktığını görüyoruz. İşte şimdi de bunların içerisinden seçtiğimiz birkaç kazançlı iş fikrini sizinle paylaşmak istiyoruz. Bakın bakalım, aşağıdaki iş fikirleri sizin için ne kadar uygun?

İşte sağlıklı yaşam felsefenizi destekleyecek 9 kazançlı iş fikri:

Kişisel Antrenörlük!

Kişisel Antrenörlük!Son zamanlarda kişisel antrenörlük hizmetlerinden faydalanan kişilerin sayısında gözle görülür bir atış olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Demem o ki; sadece ünlü isimlerin veya zenginlerin bu tarz hizmetlerden faydalandığı günler çok ama çok geride kaldı. Vücudunu şekle sokmak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyen pek çok kişi kişisel antrenörlük hizmetinden faydalanıyor. Zira kişisel antrenör adı üzerinde kişiye ya da gruba özel programlar hazırlıyor.

Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri
Zencefil Yetiştiriciliği

Müşterilerle tek tek ilgilenen ve herkesin ihtiyacına göre çalışma programı hazırlayan kişisel antrenörler, hamilelerden tutun da özel sağlık sorunları olanlara, çocuklardan zayıflamak isteyen yetişkinlere, rehabilitasyona ihtiyacı olanlardan savuma sanatları öğrenmek isteyenlere varana kadar pek çok farklı hizmet veriyorlar. İşte bu özenli çalışmaları neticesinde de her gün daha da artan bir müşteri kitlesine sahip oluyorlar. Kısacası henüz yöneleceğiniz alanı belirlememişseniz veya bu alanda kariyer yapmak için karalıysanız hiç vakit kaybetmeden araştırmalarınıza başlayın derim.

Sağlıklı Yaşam Koçluğu!

Sağlıklı Yaşam Koçluğu!Evet, sağlıklı yaşam koçları da son zamanlarda sık sık kapısı çalınan kişilerin başında geliyor. Müşterilerine sağlıklı yaşam felsefesini benimsetmek için uğraşan ve onlara her anlamda destek veren bu koçlar hem inandıkları şey için çalışıyor hem de bu işten para kazanıyorlar. Müşterilerine özel beslenme programları hazırlayan aynı zamanda onlara özel antrenman yaptıran sağlıklı yaşam koçları, ülkemizde standartların üzerinde para kazanıyorlar. Sonuçta siz de bu alanda iş yapmak istiyorsanız; hemen eğitim almak için ilgili kurumlara başvurabilir, hatta eğer isterseniz güvenilir kuruluşların verdiği online eğitimlere katılarak yaşam koçluğu sertifikası edinebilirsiniz.

Spor Salonu Açmak!

Spor Salonu Açmak!Evet, sağlıklı yaşam felsefenizi destekleyecek bir diğer iş fikri de spor salonu açmak. Biliyorsunuz ki, spor salonlarına yapılan yatırımların miktarı her geçen gün biraz daha artıyor. Fazlasıyla talep olan bu alanda akıllıca iş yapan girişimciler kısa zaman içinde masraflarını karşılayarak kara geçiyorlar. Çünkü artık küçükten büyüğe zayıflamak isteyenden formunu korumak isteyene varana kadar pek çok işi spor salonlarına başvuruyor. İşte bu durumu avantajınıza kullanarak, eğer siz de isterseniz bir spor salonu açabilir, sağlıklı yaşam felsefenizle ters düşmeyecek bu popüler işten para kazanabilirsiniz. Sonuçta; hem maddi hem de manevi olarak kazançlı çıkacağınız bu iş sayesinde kendi işinizin patronu olma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Organik Tarım Yapmak!

Organik Tarım Yapmak!Organik ürünlere gösterilen ilginin ne kadar attığını biliyorsunuz, değil mi? Sağlıklı yaşamak, ailesine, çocuklarına sağlıklı yiyecekler yedirmek isteyen herkes artık organik olan besinlerin peşine düştü. İşte bu nedenle de organik tarım yapanların sayısı gün geçtikçe biraz daha artıyor. Hatta artık küçük bir bahçesi olanlar bile ufak çaplı tarım yaparak bu işten gelir elde ediyor. Eğer sizin de böyle bir imkanınız varsa, tası tarağı toplayıp daha sakin bölgelerde yaşamak istiyorsanız, organik tarımcılık kesinlikle düşünülebilecek bir iş. Peki, bu işin ayrıntıları mı? Ona da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Meyve Suyu Barı Açmak!

Meyve Suyu Barı Açmak!Sağlıklı yaşam felsefenize ters düşmeyecek işlerden bir diğeri de küçükten büyüğe herkesin müdavimi olduğu meyve suyu barları. Müşterilerinize çeşit çeşit meyve suyu kokteylleri, sebze suları ikram edebileceğiniz bu iş de planlı yapıldığı takdirde size iyi miktarda kazanç getirecektir. Meyve suyu barınızı açarken bayilik seçeneğinden mi faydalanacağınıza yoksa kendi markanızla mı piyasaya çıkacağınıza karar vermeniz, işletmenizi uygun lokasyonda açmanız gibi önemli noktalara dikkat ederek siz de bu işte başarılı olabilirsiniz. Sonuçta bir yandan müşterilerinize sağlıklı sebze ve meyvelerden yapılmış vitamin depoları sunacak bir yandan da para kazanacaksınız. İstediğiniz iş bu olabilir mi, ne dersiniz?

Organik Kozmetik Ürünleri Satmak!

Organik Kozmetik Ürünleri Satmak!Evet, insanların kozmetik ürünleri konusunda bilinçlenmesiyle doğru orantılı olarak organik kozmetiğe gösterilen talep de artış göstermeye başladı. Bunun neticesinde de pek çok kişi için yeni bir iş fikri ortaya çıktı. Bio, ekolojik ya da organik olarak bildiğmimiz kozmetik ürünlerine yönelen kişi sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Çünkü içeriğinde zararlı maddeler olan kozmetik ürünlere karşı artık çok daha dikkatli yaklaşılıyor. Siz de organik kozmetik ürünleri kullanmak isteyen insanların ihtiyaçlarını karşılayarak para kazanmak istiyorsanız, böyle bir iş yapmayı düşünebilirsiniz. İsterseniz, bir kozmetik dükkanı açarak isterseniz de daha farklı yöntemleri kullanarak sürekli gereksinim duyulan bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Özel Beslenme Yemekleri Yapmak!

Özel Beslenme Yemekleri Yapmak!Özel beslenme yemekleri yapmak da son zamanların gözde fikirleri arasında! Günümüzde kadın erkek demeden herkesin iş hayatında yer alması sonucunda artık çoğu kişi yemek ihtiyacını da dışarıdan karşılamaya başladı. Ancak bu durum insanları sağlıksız bir yaşam tarzına yönlendirdi. Ayrıca özel beslenme gereksinimleri olan pek çok kişi dışarıda istediğini bulamadığı için bu hizmet ortaya çıktı. Mesela; pek çok çölyak hastası dışarıda yapılan yiyeceklerden tüketemiyor. Ve bu tarz hastalıklara sahip olan kişiler kendi evlerinde de yemek yapacak fırsat bulamadıkları için özel yemekler yapan işletmelere yöneliyor.

Aynı şekilde başka rahatsızlıkları olan veya sadece sağlıklı beslenmek istediği için dışarıda yemek istemeyen kişiler de bu hizmetten faydalanıyor. Demek istiyorum ki, özel beslenme yemekleri yapmak gerçekten değerlendirilmesi gereken bir fikir. Sonuçta; kişiye özel beslenme programları uygulayan ve verilen bilgilere göre yemekler yapan firmaların çoğunluğu bu işten kazançlı çıkıyor. Kısacası, sizin gibi sağlıklı yaşam felsefesini benimsemiş insanlara böyle bir hizmetle yardımcı olmak istiyorsanız, özel beslenme yemekleri yapma fikrini kesinlikle düşünmelisiniz derim.

Aktar Açmak!

Aktar Açmak!Evet, şifa dağıtmanızı sağlayacak bir diğer iş fikri de aktar açmak! Tabii, tıbbı ve aromatik bitkilerin satışını yaparak hem kazanç elde edebileceğiniz hem de insanların sağlıklı yaşamları için katkı sağlayabileceğiniz bu işi yapmak için belli başlı şeylere dikkat etmelisiniz. İlk olarak böyle bir dükkan açabilmek için gerekli olan sertifikalara sahip olmalı ve istenen eğitimleri almalısınız.

Sonuçta; insanlara şifa dağıtacağım derken onların sağlıklarına zarar verecek yanlış yönlendirmeler yapmamalısınız, değil mi? Ayrıca dükkanınızda çalıştıracağınız personelin de bu konuda sizin gibi davranmasını sağlamalı, satış yapmak amacıyla müşterilerinize yanlış yönlendirmeler yapmamalısınız. Sonuçta; diğer noktalara da dikkat ederek düşük sermayeyle yapılabilecek bu işten iyi miktarda para kazanabilirsiniz. Mis gibi kokan bir dükkanın sahibi olmak da kazanacağınız paranın yanında size ayrıca kar kalacaktır. Ne dersiniz? Aktar açmak sizi istediğiniz yaşama kavuşturabilir mi?

Masaj Terapisti Olmak!

Masaj Terapisti Olmak!Mis gibi kokan yağlar, farklı farklı taşlar, başka bir alemdeymiş hissi uyandıran tütsüler, fonda rahatlatıcı bir müzik… Neden mi bahsediyorum? Diyorum ki masaj terapisti olmak daha önce hiç aklınıza geldi mi? Bu işin eğitimini alarak kendi masaj salonunuzu açmayı ya da özel hizmet vererek para kazanmayı daha önce hiç düşünmüş müydünüz? Eğer düşünmediyseniz, masaj terapistliği işini yapıp yapamayacağınızı kesinlikle düşünmelisiniz derim.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın