A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Sağlıklı Fast Food Restoranı Açmak
Sağlıklı Fast Food Restoranı Açmak
Sağlıklı fast food restoranı açmak

Sağlıklı Fast Food Restoranı Açmak

Sağlıklı Fast Food Restoranı Açmak

Yeni iş kurmak isteyen girişimcilere özel trend iş fikirlerini ve yatırım fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Obezite ve sağlık sorunlarının rekor seviyelerde olduğu bir dönemde, hem sağlığından hem de fast food yeme alışkanlığından ödün vermek istemeyen kişilere sağlıklı fast food satışı yapmaya ne dersiniz?

1. Sağlıklı fast food ne demektir?

“Fast food” dendiğinde sağlık şüphesiz en son akla gelen sözcüktür. Amerikalılar hamburgeri ile meşhurdur. İtalyan mutfağında lazanya ve erişte vardır. Fransızlarda ratatouille denen sebze türlüsü, Meksikalılarda taco, Türkler de ise döner… Fakat Kalifornia Berkeley’deki Amanda Restoranı, fast food gıdaların sağlıklı, ucuz ve çevre dostu olabileceğini gösterdi. Menüde bahçe burgerleri, fırında pişmiş patates ve doğal şartlarda elde edilmiş et türleri bulunuyor.

Sağlıklı Fast Food Restoranı Açmak
Sağlıklı fast food restoranı açmak

Sağlıklı fast food piyasası büyük bir yükseliş trendindedir. KFC yakın tarihte fırında pişmiş tavuk konseptini tanıttı. Trans yağları elimine etmek amaçlı bu girişim, firmaya olumlu olarak yansımakta. Wendy’de aynı şekilde trans yağ bazlı pişirme yöntemlerinden vazgeçme kararı aldığını açıkladı. McDonald’s ise genç iş kadınlarına yönelik bir dizi hazır salata türü sundu piyasaya. Ancak bunların hiçbiri aroma, tazelik ve fiyat anlamında yerel bir işletme olan Amanda’ya yaklaşamamış durumda. Zira bu dev fast food zincirleri, seri üretim sistemiyle çalışıyor. Dolayısıyla yerel işletmeler, en taze ve en doğal ürünleri satın alma ve bunu menülerine yansıtma avantajına sahip.

2. Sağlıklı fast food restoranı açmak için ne tür bilgiler ve beceriler gerekir?

Gıda sektöründe çalışmış olmak, sağlıklı fast food restoranı açmak bakımından şüphesiz bir artıdır. Menüler genelde basittir, yemekleri hazırlama yöntemi de keza oldukça sadedir. Ancak bu işe kollarınızı sıvamak için zaman ve sermaye bakımından elinizin sağlam olması gerekmekte.

3. Bu işi kurmak için ne kadar sermaye gerekli?

Mekan kiralamak ve mekanı dizayn etmek için sabit maliyetleriniz olacaktır. Soğutma ve hazırlama malzemeleri de buna dahil olacaktır. Sabit bir mekan kiralamak gibi bir seçeneğin yanında tır ya da kamyon dorsesinde de bu hizmeti sunabilirsiniz. Bu görece daha az maliyetli bir yatırım olur.

4. İşin gelir potansiyeli nedir?

Sağlıklı fast food restoranı oldukça iyi bir gelir potansiyeline sahiptir. Ancak her konuda olduğu gibi burada da “konum” çok büyük önem arz eder. İşlek bir yerde konumlanmak işiniz için son derece önemlidir. İnsan trafiğinin yoğun bulunduğu yerler dikkate alınmalıdır.

5. Bu işin sizin için uygun olduğunu anlamak için sorulacak 3 soru:

İnsanları yönetmekte iyi misiniz? Bu iş, yoğun dönemlerde birkaç kişiyi koordine etmenizi gerektirecek bir iştir.
Sağlıklı gıda konusunda tutkulu ve hevesli misiniz?
Müşteri yoğunluğunun fazla olduğu öğle saatlerinde seri şekilde hizmet vermek konusunda iyi organize olmuş durumda mısınız?

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın