A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Popülerleşebilecek İş Fikirleri
Popülerleşebilecek İş Fikirleri
Bayilik (Franchise) Açarak Para Kazanmak

Popülerleşebilecek İş Fikirleri

Popülerleşebilecek İş Fikirleri

Yakın Zaman İçinde Popülerleşebilecek İş Fikirleri; Yeni kuşağa hitap ederek süper iş fikirleri bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için ilham vermesini umduğumuz yeni çağın yeni iş fikirlerini paylaşacağız:

1. Ufak mobil evler

Hayallerinizdeki ev 200 metre kare olmak zorunda değildir. Birçok üniversite öğrencisi kendilerine ait ufak bir evin hayalini kurar. Peki bu ev mobil olsaydı nasıl olurdu? Otel ücreti ödemeden istediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz. Tumbleweed’in ufak mobil evleri 10.000 dolardan başlıyor. Karavanlardan daha konforlu olan bu evlerin bazılarında şömine bile var.

Bu işe giren birkaç firma olmasına rağmen bu firmalar piyasanın ihtiyaçlarını tam olarak karşılamış değil. Yani buradan hareketle iyi bir iş fikri üretebilirsiniz.

2. Sağlıklı fast food

Fast food en çılgın çağlarını yaşıyor, ancak insanlar sağlıklı alternatif arayışı içindeler. Artık organik salatalar, tahıl yemekleri satan restoranlar revaçta olmaya başladı.

Popülerleşebilecek İş Fikirleri
Popülerleşebilecek İş Fikirleri

3. Hemen her alanda hızlı dağıtım hizmeti

İnsanlar tarihleri boyunca en çok çalıştıkları zamanı yaşıyorlar. Okul, iş, aile derken mesela kuru temizlemeciye gidecek vakit bulamıyorlar. Bu büyük bir sorun aslında ve modern girişimciler için büyük fırsatlar sunan bir sorun.

Yani insanlar artık, işlerini yaptırmak için ödeme yapmaya hazır haldeler. Örneğin getir.com ile insanlar, market alışverişinden elektroniğe kadar birçok şeyi dakikalar içinde evlerine getirtebiliyorlar. Ancak bu sektör hala çok yeni ve birçok fırsatı bünyesinde barındırıyor. Yapmanız gereken tek şey insanları gözlemek ve dağıtımını yapabileceğiniz bir şey bulmak.

Daha önce sizler için bu alanda örnek bir iş fikri olan kitap dağıtım servisini paylaşmıştık. Bu iş fikrini de değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

4. Sanal gerçeklik aksesuarları

Sanal gerçeklik modern teknolojinin en parlak yüzlerinden biri. Sanal gerçeklik sayesinde birkaç aksesuar ve bilgisayar yazılımıyla hiç görmediğiniz dünyalara yolculuk edebiliyorsunuz.

Sanal gerçeklik sektörü henüz emekleme aşamasında. Ancak çok hızlı geliştiği de su götürmez bir gerçek. Bu sektöre girmek için sanal gerçeklikle ilgili bir web sitesi kurabilir ya da sanal gerçeklik aksesuarı satabilirsiniz. Ya da bilgisayar alanında iyiyseniz yeni oyunlar da üretebilirsiniz.

5. Etik iş danışmanlığı

Artık modern şirketler aldıkları ürünün etik olarak uygunluğunu, sosyal sorumluluğu ve çevresel etkileri de gözetmek durumundalar.

Yani bu alanda, pek çok insan danışmanlık hizmeti almaya ihtiyaç duyuyor. Bir konuda uzmanlaşabilir şirketlere danışmanlık edebilirsiniz. Örneğin çevreci yakıtlar konusunda uzmanlaşarak akaryakıt şirketlerine danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

6. İnternet sitesi kiralama

Bazı şirketler için sıfırdan web sitesi hazırlamak artık modası geçen bir yöntem. Artık web developerlar aynı anda belli bir ürün hakkında birkaç site hazırlıyorlar, sonra da bu web sitelerini kiralıyorlar. Şirketler de aylık olarak bu kişilere ödeme yapıyor. Pasif gelir kaynağı elde etmek için son derece iyi bir yöntem bu.

7. Kaliteli ya da işlenmemiş hayvan yemi

Evil hayvan sahipleri, hayvanlarının beslenmelerine her zamankinden daha çok dikkat ediyorlar. Ucuz yemler, hayvanları zehirleyebiliyor ve hatta öldürebiliyor. Bu nedenle artık marketlerdeki kuru yemlerden ziyade ham ve çiğ besinler tercih ediliyor.

Modern girişimciler için iyi bir fırsat aslında bu. Bu konuda araştırma yaparak her hayvan türüne uygun besin maddeleri satabilir ve hatta haftalık olarak dağıtıma çıkabilirsiniz.

8. Eğitim teknolojileri

Artık hemen her sınıfta bilgisayarlar ve akıllı eğitim araçları var. Eğitim teknolojileri çok önem kazanan bir alan. Eğitim amaçlı oyunlar, ödev formları, online tartışma platformları, öğrenci portalları gibi pek çok bakir alan mevcut. Eğitim alanında teknoloji kullanımı son derece iyi meyveler verebilir, ama bugün eğitim teknolojileri alanındaki kaynaklar çok verimsiz. Girişimci olarak siz verimli ve satın alınabilir ürünler sunarak bu fırsattan istifade edebilirsiniz.

9. Konsept bar

Neden bowling de oynanabilen bir bara gitmek yerine normal bir bara gidesiniz ki? Yeni nesiller için bildiğimiz klasik barlar artık pek bir şey ifade etmiyor. İnsanlar artık bara gittikleri zaman farklı bir tecrübe yaşamak istiyorlar.

Yaratıcılığınızı konuşturursanız siz de herkesin beğenisini toplayan bir konsept bar açabilirsiniz? Akvaryum içinde bir bar nasıl fikir mesela?

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın