A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Özel Okul Teşvik Kredisi Nasıl Alınır
Özel Okul Teşvik Kredisi Nasıl Alınır
Özel Okul Teşvik Kredisi Nasıl Alınır

Özel Okul Teşvik Kredisi Nasıl Alınır

Özel Okul Teşvik Kredisi Nasıl Alınır

Özel okul desteği için başvurular nasıl yapılacak? Özel okul desteği için veliler ne zaman ve nereye başvuru yapacak? Özel okul desteğinden kimler nasıl yararlanabilecek? Destekten yararlanmak isteyen öğrenci velilerinin yapacağı işlemler neler? İşte Özel okul teşvik başvuru detayları;

MEB, özel okullarda öğrenim görecek öğrenciler için eğitim öğretim teşviği verilmesine ilişkin ayrıntıların yer aldığı kılavuzu yayımladı. Buna göre, resmi bir devlet okuluna kayıtlı olup özel okula devlet teşviği alarak kayıt yaptırmak isteyen öğrenci velileri, … Ağustos’ta öğrencinin eğitim gördüğü okul müdürlüğüne müracaat edecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016-2017 eğitim-öğretim yılında özel okullar için verilecek eğitim öğretim teşvikine ilişkin ayrıntıların yer aldığı e-Kılavuz’u hazırladı.

MEB’in eğitim ve öğretim desteğine ilişkin hazırladığı kılavuzda, başvuru şartları, yerleştirme takvimi yer alıyor.

Kılavuza göre destek almak isteyen özel okullar ve öğrenciler,… Ağustos’a kadar başvuru yapacak. Eğitim desteği verilecek özel okullar ile destekten yararlanabilecek öğrenciler, … Ağustos’ta ilan edilecek. Eylül’de ise destek verilecek özel okul kontenjanları duyurulacak. Destekten yararlanacak öğrencilerin tercihleri … Eylül’de alınacak. Yerleştirme sonuçlarının … Eylül’de belli olmasının ardından kesin kayıtlar bu tarihten itibaren … Eylül’e kadar yapılacak. Yedek öğrenci kayıtları ise … Eylül’de ilan edilip, … Eylül’de gerçekleştirilecek.

Özel Okul Teşvik Kredisi Nasıl Alınır
Özel Okul Teşvik Kredisi Nasıl Alınır

Okul öncesi eğitim kurumlarında (anaokulu ve ana sınıfları) öğrenim görecek yaşları 48-66 ay arasında olan öğrencilerin velileri, teşvik için resmi okullardan e-Okul’daki Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği Menüsü üzerinden başvuru yapabilecek.

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmak isteyen ve herhangi bir okulda kaydı görünmeyen okul öncesi öğrencilerin velileri, okul öncesi eğitim yapılan resmi okullara aday kayıtlarını yaptırarak eğitim ve öğretim desteği için e-Okul’daki Özel Kurumlar Eğitim ve Öğretim Desteği Menüsü üzerinden başvuracak.

İlkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören öğrencilerin velileri, eğitim ve öğretim desteği için e-Okul üzerinden öğrencinin kayıtlı bulunduğu resmi okul müdürlüklerine başvurabilecek.

Azınlık okullarında öğrenim gören öğrencilerin velileri ise eğitim ve öğretim desteği için kayıtlı olduğu veya tercih edeceği azınlık okul müdürlüklerinde başvuracak.

Özel okul teşvik kredisi Başvuru şartları nasıl olacak?

Başvuru yapabilmek için okul öncesi eğitimde, eğitim öğretim desteği alabilmek için kılavuzda detayları bildirilen tarihler arasında doğmuş olmak; ilkokul birinci sınıflar ile ortaokul ve imam-hatip ortaokulu beşinci sınıflarına Eylül 2016 itibariyle kayıt şartlarına sahip olmak gerekecek.

Ortaöğretim kurumlarının 9. ve hazırlık sınıflarına kayıt olacakların başvurabilmeleri için; ortaokulu veya imam-hatip ortaokulunu bitirmiş ve Eylül 2016 itibariyle 18 yaşını bitirmemiş olması gerekecek. Öğrencilerin uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporuyla belgelendirenler hariç olmak üzere, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapmamış olmaları gerekecek.

Destek almak için başvuracakların, resmi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının ara sınıflarında veya azınlık okullarında kayıtlı olması, eğitim ve öğretim desteği almak istediği okul türünün kayıt ve nakil şartlarına haiz olması gerekecek.

Özel okul teşvik kredisi başvurularında Okulların yapacağı işlemler nelerdir?

Destekten yararlanmak isteyen özel okullar, başvuru takviminde yer alan tarihlerde okul yöneticileri tarafından MEBBİS’te yer alan Özel Öğretim Kurumları Modülü üzerinden başvurularını yapacak.

Özel okul yöneticileri derslik başına düşen asgari 12 olan öğrenci sayısını dikkate alarak eğitim ve öğretim desteğinden yararlanma talebinde bulunacakları kontenjan sayılarını ve ücretsiz öğrenim gören harp veya vazife malulü kişilerin çocuklarının belgelerini modüle işleyecek.

Öğrenci başvurularını alacak okullar, ailenin aylık gelir bilgilerini, ailede öğrenim gören diğer çocuklar bölümünde üniversitede okuyan öğrenci bilgilerini, harp veya vazife malulü sayılarının ilk ve orta öğrenim çağındaki çocukları ile haklarında koruma, bakım veya barınma kararı verilen çocukların bilgilerini modüle girecek.

Destekten yararlanmak isteyen öğrenci velilerinin yapacağı işlemler

Veliler, öğrencinin okuduğu resmi okul müdürlüğüne müracaat ederek MEBBİS’te yer alan Özel Öğretim Kurumları Modülü üzerinden başvurularını yapacak.

Veliler, uluslararası federasyonlarca yapılmış olan ve öğrencinin katılmış olduğu olimpiyatlar ve resmi makamlarca ulusal ve il düzeyinde yapılan yarışmalarda alınan derecelere (birinci, ikinci, üçüncü) ait belgelerin bir örneğini asıllarını ibraz etmek suretiyle müracaat esnasında okul müdürlüklerine teslim edecek.

Eğitim ve öğretim desteği alacak öğrencinin birlikte yaşadığı aile bireylerine ait 2016 yılı haziran ayı toplam gelir durumunu gösteren resmi belge müracaat esnasında okul müdürlüğüne teslim edilecek. Ayrıca müracaat sırasında üniversitede eğitim gören diğer kardeşlerin öğrenim durumunu gösteren belgeler müracaat esnasında okul müdürlüklerine teslim edilecek.

Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazanan öğrencilerin velileri … Eylül’de e-Okul üzerinden en fazla 15 okul tercihi yapacaklar.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

2 Yorum

  1. Avatar of Admin

    Merhabalar; uyguladığınız yöntem hakkında biraz daha detaylı bilgi paylaşabilir misiniz? Evde mi? Derslikte mi? Tek kişiye mi yoksa gruplar şeklinde mi? Gibi sorulara cevap verecek şekilde.

  2. Avatar of Admin

    İstanbul anadolu yakası özel ders için bizimle http://www.tiamocekmekoy.com adresinden irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın