A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Özel Güvenlik İşi Yapmak
Özel Güvenlik İşi Yapmak
Özel Güvenlik İşi Yapmak

Özel Güvenlik İşi Yapmak

Özel Güvenlik İşi Yapmak

Özel Güvenlik, son dönemin en popüler mesleklerinden bir tanesi ve kısa süreli bir eğitim sonrasında sizler de bu meslekteki yerinizi alabiliyorsunuz. Elbette birtakım şartlar var ancak bu şartların öncesinde nasıl bir iş olduğundan ve çalışma şartlarından söz edelim. Çalışma şartları, bulunduğunuz şirkete ya da kuruma göre değişiklik gösterebiliyor ancak yoğun çalışma saatlerine sahip değil ve özellikle alış veriş merkezi gibi adreslerde daha kolay çalışma şartları söz konusudur.

Mesleğin genel amacı; bulunduğunuz kurumun güvenliğini sağlamak ve gerekli denetimi gerçekleştirmektir ancak günümüzde birçok kurum basit işleri de özel güvenlik çalışanlarına yıkmaya devam ediyor.

Çok sayıda kurumun özel güvenlik açığı var ve sizler de bu açığı değerlendirerek fırsattan istifade meslek sahibi olabilirsiniz. Bankalar bu konuda başı çeken kurumlardan bir tanesidir ve özel güvenlik çalıştırma zorunluluğu olduğu için başvuru yapabileceğiniz ilk adres olarak karşınıza çıkıyor. Yine alış veriş merkezleri de başvuru
yapabileceğiniz adreslerden bir tanesidir ve yazımızın başında da belirttiğimiz gibi daha kolay çalışma şartları söz konusudur. Güvenlik personeli olmak için neler yapmanız gerekiyor ya da ne gibi şartlar aranıyor? Dilerseniz bu soruların yanıtlarına da detaylı bir şekilde göz atalım.

Özel Güvenlik İşi Yapmak
Özel Güvenlik İşi Yapmak

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
2. Özel Güvenlik Görevlisi 5188 Sayılı Kanun
10. maddesinde belirtilen şartlara uygun kişiler olacaklardır.
3. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen sağlık şartlarını taşıyor olacaktır.
4. Boy; erkeklerde en az 1.70 cm, bayanlarda en az 1.65 cm olacaktır.
5. Kilo; erkeklerde 60­90 kg, bayanlarda 50­60 kg arasında olacaktır.
6. Özel Güvenlik Görevlileri 30 yaşından büyük olmayacaktır.
7. Özel güvenlik hizmetlerinde çalıştırılacak personel 18 yaşından küçük olmayacaktır.
8. Güvenlik personeli en az lise veya dengi okul mezunu olacaktır.
9. Özel Güvenlik görevlilerinin diksiyonu düzgün dinamik ve kendine özen gösteren intibakı çabuk olmalı, halkla ilişkileri güçlü olmalıdır.
10. 5188 Sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliğine göre Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış ve sertifika almış olmak.
11. Erkek personel askerliğini yapmış olacaktır.
12. Kamu haklarından yasaklı olmamak.
13. Sabıka kaydının bulunmaması ve sabıka kayıtlarının olmadığına dair belgenin idareye verilmesi gerekli olup, Firma, yeni eleman alımını takiben en geç 24 saat içinde idareye sabıka kayıt belgesini vermek zorundadır.
14. Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesi gereği özel güvenlik görevlileri bir hastaneden veya yeterli bir sağlık kuruluşundan “özel güvenlik görevlisi olur” ibareli sağlık raporu (Psikiyatri dâhil) almış olmalıdır.
15. Özel Güvenlik Görevlileri, Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 18. maddesinde yazılı sağlık şartlarını taşımalıdır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın