A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Oyuncakçı Dükkanı & Toys Shop Açmak
Oyuncakçı Dükkanı & Toys Shop Açmak

Oyuncakçı Dükkanı & Toys Shop Açmak

Oyuncakçı Dükkanı & Toys Shop Açmak

Bu yazımızda ” Oyuncakçı Dükkanı & Toys Shop Açmak “ iş fikrinin yeni bir iş kurmak için uygunluğunu inceleyeceğiz. Oyuncakçı dükkanı açmak için  gerekli evraklar, ruhsat işlemleri için ne yapmak gerekir, maliyeti nedir, ne kadar kazanılır, nerede açmak gerekir. Bu iş için kredi imkanları var mıdır? Oyuncakçı dükkanı için en uygun kredi veya hibe nereden alınabilir. Oyuncakçı için bayilik imkanı var mıdır?

Yepyeni olan bir oyuncak kadar bir çocuğun hayatına neşe katan başka bir şey yoktur. İster çocukların doğum günü için alınsın isterse tatil hediyesi olarak alınsın oyuncaklar genellikle yetişkinlerin seçtiği hediyelerdir. İçinizde kendi dükkanınızı yönetmek isteyen bir çocuk varsa kendi oyuncak dükkanınızı açmayı düşünebilirsiniz. Tutku ve fedakârlığın ötesinde bir oyuncak dükkanı işletmek için pazarlama, operasyon, satın alma, yönetim ve finans konularından anlamalı ve aynı zamanda müşteri hizmetleri konusunda becerileriniz de olmalıdır.

Oyuncak dükkanı nasıl açılır?

1- Oyuncak piyasasını araştırın. Kızlar, erkekler ve farklı yaş grupları için hangi tür oyuncakların popüler olduğunu tespit edin ve aynı zamanda hangi oyuncakların ebeveynlerin dikkatini çektiğini öğrenin. Eğitici ve çevre dostu oyuncaklar gibi trend olanları araştırın.

2- İşletmenizi ne şekilde açacağınıza karar verin. Oyuncakları online olarak satabilir, fiziki bir dükkan açabilir veya ikisini aynı anda yönetebilirsiniz. Online mağaza açmak sizi aylık kira ve kamu masrafı harcamalarından kurtarır.

3- Oyuncak işinde odaklanmak istediğiniz hedef kitleyi tanımlayın. Kişisel oyuncaklar satabilir, 0-3 yaş arasındaki kız çocuklarını hedefleyebilir veya çevre dostu oyuncalara odaklanabilirsiniz. Hedef kitlenizi bildiğiniz takdirde satacağınız oyuncak türlerini seçebilir, fiyatlarınızı belirleyebilir, oyuncak dükkânınızın reklamını nerede yapacağınıza ve dükkânınızı nasıl kuracağınıza karar verebilirisiniz.

4- Oyuncak dükkanınız için hedef kitlenizi etkileyecek bir isim bulun. İsim hakkını almayı unutmayın. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir.

Oyuncakçı Dükkanı & Toys Shop Açmak
Oyuncakçı Dükkanı

5- Oyuncak dükkanınız için başlangıç bütçesi oluşturun. İşletmenize ne kadar para yatırmak zorunda olduğunuzu, ödünç almayı düşündüğünüz para miktarını ve kira, pazarlama malzemeleri, çalışanların ücretleri, envanterin ve malzemelerin satın alınması ve sigorta gibi temel ihtiyaçların masraflarını eklemeyi unutmayın.

6- Hedef kitlenizin istek ve ihtiyaçlarına uygun oyuncaklar yapan imalatçılarla ve tedarikçilerle temas kurun. Minimum sipariş miktarını, oyuncakların ne kadar sürede elinize ulaşacağını, envanterlerini ne kadar sıklıkla güncellediklerini ve nasıl sipariş vereceğinizi öğrenin.

7- Oyuncak dükkanınız için potansiyel yerleri keşfedin. Fiziki bir dükkân açmaya karar verdiyseniz hedef kitlenizin yaşadığı veya sürekli gidip geldiği yerleri tespit edin. Dükkân yerini bulduktan sonra kira sözleşmesi imzalayın ve bir dekoratör ile anlaşarak dükkânınızı nasıl düzenlemeniz gerektiği ile ilgili yardım alın.

8- Oyuncak dükkanınızın pazarlama faaliyetlerinde size yardımcı olmaları için grafik tasarımcı ve web tasarımcı ile anlaşın. Logo, kartvizit, broşür ve internet sitesine ihtiyacınız olacak. Online mağaza açmak istiyorsanız internet sitenizde online alışveriş imkanı sunan alışveriş sepeti uygulamasının olması gerekir. Bu konuda grafik tasarımcı ile birlikte çalışın.

9- Envanterinizi, raflarınızı ve etajerlerinizi satın alın ve dükkanınızı düzenlemeye başlayın. Çocukların hoşlanacağı renkler kullanın ve duvarlarınızı duvar resimleriyle süsleyin.

10- Oyuncak dükkanınızda satacağınız ürün ve hizmetlerinizi müşterilere tanıtmak için bir açılış planlayın. Gazetelere açılışla ilgili reklamlar verin ve benzer pazarı hedefleyen yerel işletmelerle çapraz tanıtım yapın. Gelen müşterilerin e-mail adreslerini alın ve sonrasında bu e-mail adreslerine dükkanınızla ilgili indirim ve kampanya haberlerini gönderin.

Oyuncak dükkanı açmak için gerekli belgeler

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi

2-2 adet fotoğraf

3-Tapu fotokopisi.

4-Yapı kullanma izni kağıdı.

5-Kiralıksa kira mukavelesi aslı veya noter tasdikli sureti.

6-Vergi levhası fotokopisi.

7-İlgili Esnaf odası veya Ticaret odası kaydı fotokopisi.

8-Sigorta veya bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.

9-İşyerinde su abonesi kartlı sayaç takılacak

10-Aynı adrese daha önce verilmiş ççma ruhsatı varsa belediyeye geri iade edilecek.

11-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.

12-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.

13-İmza sirküleri,Ticaret Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )

14-C.Savcılığından yeni tarihli sabıka kaydı

Not: Bu belgeler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve belediyeden belediyeye farklılık gösterebilmektedir. Kesin belgeler için lüften ilgili belediyeye başvurunuz.

Oyuncak dükkanı açmanın maliyeti

Dükkanınızın yeri, büyüklüğü ve dükkanınızda satacağınız oyuncakların çeşitliliği maliyeti en çok etkileyen kriterlerdir. Kesin bir rakam vermek her ne kadar doğru olmasa da ortalama 18 bin – 50 bin arasında değişkenlik göstermektedir. Kurmak istediğiniz işle ilgili bize detaylı bilgi sunarsanız size oldukça gerçekçi bir maliyet çıkarabiliriz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

3 Yorum

  1. Avatar of Admin

    Umarım planladığınızdan çok daha fazla gelir elde edersiniz. Zira sadece kırtasiye değil oyuncakçı da açmış olacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun.

  2. Avatar of Admin

    90 m2 büyüklüğünde,süpermarket yanı,okul karşısı,1500tl kirası olan güzel bir yer kiraladım.Bana dükkanın aylık toplam maaliyeti kira ve sigorta dahil 2500tl kadar.(Elektrik,su,muhasebe,vergiler vs…)Şu an tadilat devam ediyor bakalım.Oyuncak çeşidi bakımından zengin olmasını istiyorum.Her bütçeye hitap eden,ucuz oyuncaklardan lisanslı ürünlere kadar.Tadilat ve oyuncakların toplam maaliyeti 70.000 TLden az olmayacak gibi.

  3. Avatar of Admin

    Oyuncak dükkanı açacağınız yer çok ama çok önemli. İyi bir yer bulursanız iyi kazanç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın