A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Oyun Sektöründe Başarı Örmekleri
Oyun Sektöründe Başarı Örmekleri

Oyun Sektöründe Başarı Örmekleri

Oyun sektöründe başarı kazanmış 10 iş fikri; Sizler için oyun endüstrindeki son zamanların en iyi 10 iş fikrini bir araya getirdik.

1 – Sanal gerçeklik egzersiz aleti ile uçarken spor yapın

Oculus Rift gibi şirketler sayesinde oyun endüstrisindeki sanal gerçeklik led inovasyonları yaygınlaşmaya başladı. HYVE’nin geliştirdiği Icaros da en popüler olanlardan biri. Icaros, kullanıcıların bir taraftan egzersiz yaparken bir taraftan da fantastik maceralar yaşayabilecekleri, uçma taklidi yapan ve sanal gerçeklikten faydalanan bir sistem. Sanal gerçeklik fanları sanal gerçeklik gözlüklerini takıyorlar ve egzersiz aletine tırmanıyorlar. Daha sonra uzay, Amazon ormanları ve okyanusun derinlikleri de dahil sanal ortamlarda koştukları kişisel bilgisayar uygulamasını başlatıyorlar ve üç boyutlu ve interaktif oyun deneyimi yaşıyorlar.

Stompz’un geliştirdiği sanal gerçeklik ayakkabıları da kullanıcıların ayaklarıyla oyun içindeki hareketlerini kontrol etmelerini sağlıyor. Araba veya otobüse bindiklerinde midesi bulananlar için de bir çözüm var: Zencefil kökleri içeren VIRMO hap, sanal gerçeklik esnasında kullanıcının uyumsuz hareketler yapmasına neden olan bulantı, baş ağrısı veya sersemlik gibi sorunlarla mücadele etmesine yardımcı oluyor.

2 – HerhaOyun Sektöründe Başarı Örmekleri ngi bir evi perili eve dönüştüren artırılmış gerçeklik oyunu

Üç boyutlu artırılmış sanal deneyimler yaşatan artırılmış gerçeklik sanal gerçekliğin izinden gidiyor. Night Terrors korku oyunu uygulaması ortam haritası, jiroskop sensörler ve kullanıcının telefonundaki kamera ve flaşı kullanarak herhangi bir evi perili eve dönüştürüyor.

3 – Çocuklar için hacker alet takımı

Piper tarafından Minecraft jenerasyonu için geliştirilen kendin yap hacker alet çantasının içinde Raspberry Pi 2 mini bilgisayar var. Çocuklar bu bilgisayar sayesinde bir taraftan en favori oyunlarını oynarken bir taraftan da elektronik bilimini öğreniyorlar. Aynı şekilde Startup Hackaball’da programlanabilir topuyla eğitici oyunlaştırma trendi katıldı. Oyun heyecanıyla uygulamayı birleştiren fırlatılabilir bilgisayar sayesinde çocuklar yeni oyunlar icat edebiliyorlar ve programlayabiliyorlar.

4 – Kullanıcıların avatarlar olarak deneyimler paylaşmasını sağlayan sanal gerçeklik sosyal alanı

Bugünlerde yeni girişimlerin oyunlara yüklenen negatif ve antisosyal damgaya karşı atağa geçtiğini görüyoruz. AltspaceVR kullanıcıların avatarlar olarak deneyimlerini paylaşmalarını sağlıyor. Netflix’i bile izleyebiliyorlar ve ilginç Reddit haberlerini diğerleriyle paylaşabiliyorlar.

Aynı şekilde GamerLink’de benzer tarzlar ve beceri seviyeleri ile oyuncular arasında bağlantı kuruyor ve aynı zamanda online çok oyunculu oyun deneyimini arttırmak için oyunlaştırmanın sosyal yönünden faydalanıyor.

5 – Spor yapın ödüller kazanın!

Tüketiciler sürekli olarak fiziksel egzersiz rutinlerini oyunlaştırmanın yeni yollarını arıyorlar. Oyuncuların egzersiz yaptığı ve karşılığında oyun içi ödüller kazandığı Timi Run Everyday’de popüler seçeneklerden biri. Step Ahead: Zombies isimli hikaye temalı oyunda bir diğer örnek. Giyilebilir teknoloji kullanılarak insanlar zombi istilasından kaçmaya teşvik ediliyor. Böylece belli sürede belli bir mesafe koşarak hem spor yapmış hem de zombilerden kurtulmuş oluyorsunuz. Giyilebilir cihaz Valedo’da sırt ağrısı olanlar için fizik tedaviyi oyunlaştırıyor.

6 – Yapılan egzersiz miktarına göre 3 boyutlu yazıcıyla basılan çikolata

Spor yapan tüketicilerin bazıları hala somut ödülleri tercih ediyor. Giyilebilir teknoloji ve 3 boyutlu baskıyı kullanan Exertion Games Lab’den Edipulse, kullanıcı ne kadar egzersiz yaparsa o kadar çikolata basıyor. Edipulse, o gün egzersiz yapılmazsa küçük üzgün surat basıyor ve kullanıcılar hedeflerine ulaşırsa cesaretlendirici mesajlar üretiyor.

7 – Travma geçiren gençleri iyileştiren oyun

Oyun endüstrisinin ele aldığı sorunlardan biri de akıl sağlığı. Özellikle gençler ve çocuklar söz konusu olduğunda iletişim kurmak daha da zorlaşıyor. Triangle of Life isimli uygulama Carnegie Mellon Üniversitesi Teknoloji Eğlence Merkezi öğrencileri ile Allegheny Health Network akıl sağlığı uzmanları iş birliği ile geliştirildi. Travmatik deneyimler yaşamış çocukları hedefleyen oyun sağlıklı bilişsel başa çıkma becerilerini öğretiyor ve olumsuz düşünceler ile olumlu düşüncelerin yer değiştirmesine yardımcı oluyor.

8 – Oyuncuların kanserle yüzleşmesine yardımcı olan bilgisayar oyunu

Oyunlaştırma sadece eğlence amaçlı olmaktan çıkmaya başladı. Ryan Green tarafından yaratılan tıklamalı macera oyunu “That Dragon, Cancer” Joel’in dört yaşındaki oğlunun kanserle mücadelesini anlatıyor. Cook Intel Tribal Council tarafından desteklenen ve geleneksel Alaska hikayesini iki oyunculu puzzle platform oyununa dönüştüren Never Alone’da antik Alaska mirası öğretiyor.

9 – Akıllı BMX sensörü

Ekstrem spor bilgisayar oyunları genellikle gerçek dünya deneyimleri taklit eder. Ancak akıllı BMX Iddo, bu deneyime 180 geleneği ekliyor. Alet gerçek numaraları ve yol turlarını tanımak, kullanıcının uygulamasına bağlanmak ve başarılarını kaydetmek ve paylaşmak için sensörler kullanıyor. Aynı zamanda ışığı, ısıyı ve nemi algılıyor ve bu sayede oyuncunun kendi optimum performans koşullarını değerlendirmesini sağlıyor.

10 – Tüketicilerin uyarıları daha hızlı okumasını sağlayan akıllı bileklik

Doğrusunu söylemek gerekirse Uno Noteband bir oyun aracı değil ancak biz bu akıllı bileklikten çok etkilendik. Spritz’in hızlı okuma teknolojisini kullanan Uno Noteband tüketicilerin anlık uyarı güncellemeleri almalarını sağlıyor. Spritz’i birçoğunuz bilmiyor olabilir. Spritz herhangi bir kullanıcının okuma hızını arttıran metin akışı sistemidir.

Girişimci; Toplumun gereksinim duyduğu, Ürünleri üreterek, Hizmetleri sunarak, Ticaret yaparak, maddi-manevi kazanç sağlamayı hedefleyen ve bu doğrultuda kendi işini kurmak için harekete geçen;İş Fikrini gerçekleştirmek için, Araştırma, Planlama, Örgütlenme, Koordinasyon çalışmaları yapan, sonuçta gerekli bilgi-beceri, işyeri, eleman, ekipman v.b. girdileri ile finansman kaynaklarını, bir araya getirerek, Kendi işini kuran KİŞİDİR.

Yeni İş Fikirleri, OSGEB destekleri, kredileri, hibeleri, ve teşviklerini içeren, girişimcilere ve KOBİ, Koskeb Hive ve Kredileleri, AB Hibe Kredi İmkanları, Girişimci Kredi İmkanları, Yeni İş Kurmak, Yeni Girişimcilik Fikirleri, Ev Hanımlarına İş İmkanları, Yeni İş Fikirleri, Para Kazandıran İşler, Sermayesiz İş Fikirleri, Evde Ek İşler, Bayilik, İş kurmak, Girişimcilik, Meslekler Hakkında..

KOBİ Nedir?; KOBİ (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler), yıllık 250 kişiden az işçi istihdam eden ve yıllık mali bilançosu 40.000.000TL’yi aşmayan ve bu yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birim.

KOSGEB Nedir?; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB, 12 Nisan 1990 tarihli ve 3624 sayılı yasayla kuruldu.

AB Hibe Kredileri Programı Nedir? AB­Türkiye Mali İşbirliği kapsamında hibe programı uygulaması olan projeler öncelikli olarak desteklenmektedir. Bu hibe projeleri genelde bölgesel kalkınma
programlarında belirlenir. Bu projeler şartlara uygunluk derecesine göre yarışma ortamında sonuçlanır. Seçilen bu projeler hibeden yararlandırılır. Hibe programları hazırlık ve uygulama aşamasında DPT koordinasyonu ve yönetimindedir. İhale aşamasına gelindiğinde ise Merkezi Finans ve İhale Birimi devreye girmektedir.

İş-Kur Ne İşe Yarar?; Görevleri Nelerdir?Ülkenin istihdam politikasının oluşturulması, korunması ve geliştirilmesi, işsizliğin önlenmesi, iş kurun en önemli görev alanlarından birisidir. İşsizlik için ortaya çıkan sigorta işlemleri ile ilgilenen kurum iş gücü piyasasında etkin olan verileri ulusal bazda derleyerek analiz eder ve gerekli ortamlarda yayınlar.

Leasing Nedir?; Ülkemizde uygulandığı şekliyle Leasing’in kelime anlamı “Finansal Kiralama” dır. Leasing, bir malın yatırımcı tarafından satın alınması yerine, bir leasing şirketi tarafından alınıp, yatırımcıya belirli bir dönem kiralanmasıdır.

Franchise Nedir?; Franchise (veya franchising), bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir. Franchise, başarılı bir iş fikri etrafında toplanmış küçük girişimcilerin, büyük firma gibi davranmasını sağlar.

Girişimci Kredileri Nedir?; Yeni iş fikirleri ve buluşlar “Girişimci Kredileri” ile hayat buluyor! Farklı deneyimlere sahip ve farklı alanlarda iş fikirlerine sahip girişimcilere özel kredi seçenekleri sunuyoruz. Girişimci Kredilerimiz ile, girişimcileri, üniversite mezunu genç girişimcilerden, teknokentlerde faaliyet gösteren teknolojik girişimcilere kadar geniş bir yelpaze ile destekliyoruz.

Kredi Seçenekleri; Girişimcinin eğitimi ve tecrübesine göre; Genç Girişimci Kredisi, Cesur Girişimci Kredisi, Usta Girişimci Kredisi ve Mucit Girişimci Kredilerini uygun vade, faiz ve ödemesiz dönemli geri ödeme imkanı ile sağlanmaktadır. Halk Banksı, Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Akbank, Şeker Bank, Finans Bank, Denizbank, ING Bank, Kuveyttürk, Türkiye Finans gibi bir çok bankanın bu konuda kredileri bulunmaktadır. Ayrıntılar için banka şubelerinden bilgi edinebilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın