A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Otomat İşi Nasıl Yapılır
Otomat İşi Nasıl Yapılır
Otomat İşi Nasıl Yapılır

Otomat İşi Nasıl Yapılır

Otomat İşi Nasıl Yapılır

Perakende dükkanlar, sinemalar, fabrikalar, havaalanları, okullar, tiyatrolar, hastaneler, atari salonları, süpermarketler, restoranlar, iş merkezleri, rekreasyon merkezleri ve daha fazlasının ortak özelliği nedir? Hepsi otomat işi yapmak için mükemmel noktalardır. Herhangi bir noktada, siz olmadan 24 saat süresince satış yapmak istiyorsanız otomat işi sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Otomat makinası sektörünün senelik satışları milyar liraları bulmaktadır. Ve günümüzde otomat makinelerinde bir tek içecekler ve yiyecekler satılmıyor. Bugünlerde masajdan telefon şarjına, patlamış mısırdan parfümlere ve ayakkabılara kadar birçok ürün ve hizmet otomat makinaları vasıtasıyla satılıyor.

Tam zamanlı işinizi bırakmakla ilgili endişeleriniz var ise sadece kendi işinizi de yapmak istiyorsanız otomat işi size bu fırsatı verecektir. Minik ölçekli ve yarı zamanlı başlayabilirsiniz. Başlangıçta tam zamanlı işinize devam ederken bir yada birkaç otomat makinasına yatırım yapabilir ve onları yakınlardaki satış noktalarına yerleştirebilirsiniz. Geceleri ve hafta sonları da kontrollerini ve bakımlarını yapabilirsiniz.

Otomat işine iyi mi başlanır?

Yatırım yapmadan ilkin otomat makinası piyasasını araştırın. “Otomat Makinaları” kategorimizi ziyaret ederek mevzuyla data alın. Sektör dergilerini okuyun. Rekabetin olmadığı ortamlarda otomat makinası sahipleriyle biraya gelin ve onlardan data almaya çalışın.

Ölçeğinize uygun, hedeflerinizin ve amaçlarınızın yer almış olduğu bir iş planı hazırlayın. Yatırımınızın toplam maliyetini, lüzumlu olan emek verme sermayesini, nakit akışı tahminlerini, pazardaki konumunuzu ve gelecekle ilgili gelişme stratejilerinizi ayrıntılarıyla planlayın.

Otomat makinelerini almadan ilkin makineleri koyacağınız bölgeleri keşfedin. Satacağınız ürünleri satın alacak olan müşterileri nerelerde bulabileceğinizi düşünün. Sonrasında birkaç hafta süresince değişik zamanlarda belirlediğiniz noktaları ziyaret ederek müşterilerin demografik özelliklerini ve yaya trafiğini gözlemleyin.

Otomat İşi Nasıl Yapılır
Otomat İşi Iyi mi Yapılır

Başlangıç maliyetinize, lokasyon masraflarınızı eklemeyi ihmal etmeyin. Otomat makinazı koyacağınız bir çok yerde sizden kira yada satışların belli bir yüzdesi istenir.

Otomat makinalarını tek tek ziyaret etme süreniz yatırım yaptığınız makineye bağlı olarak günlük yada aylık olarak değişecektir. Alan kişi tabanınız arttıkça daha çok satış otomatına yatırım yapabilirsiniz ve girişiminizi istediğiniz kadar büyütebilirsiniz.

Otomat işinde başarıya ulaşmış olmak için nelere dikkat etmeli?

Başarının en mühim anahtarı perakende dükkanlarda da olduğu benzer biçimde seçtiğiniz satış noktasıdır. Doğru yeri bulun ve otomatınızdan uzun seneler süresince kazanç sağlayın. Trafiğin yoğun olduğu bölgeler doğal ki avantajlıdır. Sadece birden fazla otomat makinanız olursa alana dikkat etmeniz gerekir. Otomat makinalarının bulunmuş olduğu bölgeler birbirinden uzaksa süre kaybedersiniz ve ulaşım maliyetleriniz yükselir. Öteki taraftan otomat makinaları birbirine oldukca yakın olursa da her makinenin kar potansiyelini riske atmış olmuş olursunuz.

Otomat makina çeşitlerini ve makina üreticilerinin itibarını araştırın. Otomatlar yüksek kalitede üretilmiyorsa bakım süresi ve harcamaları için fazladan para harcamanız gerekir. Bu da karlılığınızı belli oranda azaltacaktır.

Satış otomatlarını onarım edebilecek mekanik becerileriniz var mı yada tedarikçi şirket ile telefonda görüşerek verilen talimatları uygulayabilir misiniz? Tornavida ve pense benzer biçimde birkaç alet alarak arabanızda saklayın. Ek olarak tedarikçilerinize teknik destek verip vermediklerini mesele.

Karınızı en yüksek seviyeye çıkarmak için yönetimsel gereksinimlerinizi minimuma indirin. Bunu işinizi evden yürüterek yapabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın