A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Oto Yıkama Dükkanı Açmak
Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Oto Yıkama Dükkanı Açmak İçin

1- Oto yıkama dükkanı açmak için uygun yer: Oto yıkama işi geniş m2 dükkan ihtiyacı olan bir iş dükkanınız 300-400 m2 yer sizin için idealdir. Üstü açık bir yer kiralıyorsanız ofis -müşteri bekleme salonu,depo ve elemanlarınızın boş zamanlarını geçirip yemek yiyebileceği bir yere ihtiyacınız olduğunu unutmayın bu problemi prefabrik yapılar ile çözebilirsiniz. Kapalı mekanlarda pimapen yada alçıpan ile bölmeler oluşturabilirsiniz.

Çevredeki rakiplerinizi araştırın birbirine yakın yerler avantaj olabileceği gibi yeni bir işletme olacağınızı düşünürsek alehinize olabilir. Rakiplerinizi hangi hizmeti hangi fiyata sunuyor ? Günde kaç araba yıkıyorlar ?

  • Arabaların geçiş güzergahında olması büyük avantajdır.
  • Trafiğin 60 km nin üzerinde seyretmediği yerler talebanızın müşteriler tarafından okunma sayısını arttırır.
  • Oto yıkama ruhsatı alıp almayacağınızı önceden araştırın.

2- Ürün ve ekipman tedarik edin : Öncelikle şunu belirlemeniz gerekli kendi markanızla mı hizmet vereceksiniz bayilik mi alacaksınız ? Oto yıkama bayiliği almak ürün ve ekipman sorunuzu çözecektir.

Oto Yıkama Dükkanı Açmak
Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Kendi markam ile devam etmek istiyorum diyorsanız piyasadan kaliteli oto yıkama kimyasalı, jant parlatıcı,torpido parlatıcı gibi kimyasallar satan bir firmayla anlaşmaya sanayi tipi oto süpürge,basınçlı oto yıkama makinesi satan bir makineciye ihtiyacınız var demektir.

3- Çevredeki müşteri profilini araştırın : Bulduğunuz yerdeki müşterileri analiz edin kalite beklentisi çok yüksek ama bunun bedelini ödemeye hazır bir kitle mi ? yoksa kalite beklentisi orta düzeyde ama fiyatı ön planda tutan bir müşteri kitlesi mi ? Bu talebelanızın malzemesinden dükkan dekorasyonunuza, personelinizin eğitim durumuna kadar bir çok konuyu etkiler.

4- Farklı seçenekler sunun : Müşterilerinize farklı hizmet ve fiyatlandırmalar sunmak avantajınıza olacaktır.

  • Titiz arabasına önem veren müşteriler için cilalı şampuan ve sünger ile yıkama hizmeti
  • Fırçasız yıkama hizmeti
  • Yoğun olanlar için aracının iş yerinden alınıp iş yerine teslim edilmesi hizmeti

5-İş planı hazırlayın : Araç başına birim yıkama maliyeti, vergileriniz, tahmini araç yıkama kapasitesi,çalışan,muhasebeci ve pazarlama faaliyetlerinizi detaylandırıp bir iş planı hazırlayın. İş yerinizi açmadan hedeflerinizi belirleyip yazıya dökün.

6-Personelinizi belirleyin : Öncelikle işin başında duracaksanız gelen müşteriyi sizin karşılayıp yönlendirmeniz uygun olacaktır işin başında durmayacaksanız bir müdüre ihtiyacınız olacaktır.

  1. Müşteri potansiyelinize göre 2-10 arasında eleman ihtiyacınız olabilir.
  2. Elemanlarınızı verimli kibar kişilerden seçiniz.
  3. Bir çok müşteri oto yıkama sırasında aracının radyosunun kurcalanmasını,koltuk ayalarının değiştirilmesinden hoşlanmaz bunu anlatabileceğiniz personeller seçiniz.
  4. Ayrıca müşterilerilerinizin fiyatı yüksek değerli otomobillerini bu personellere emanet edeceğinizi unutmayınız.

7-Kamera Sistemi Kurun : Müşteriniz aracı bıraktığında başına ufak tefek kazalar gelebilir yada daha önce fark etmediği bir çiziğin oto yıkama sırasında olduğunu düşünebilir bunların önüne geçmek yada olayları çözmek için kamera sistemi size fayda sağlayabilir.

8-Pazarlayın : Açılış kampanyaları,el ilanları, yerel reklamlar müşteri kitlenizi hızlı şekilde oluşturmanıza fayda sağlayacaktır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın