A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / Organik Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum
Organik Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum
organik tavuk çiftliği örnek proje

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum

Organik bir iş kurmak isteyenlerin es geçmemesi gereken iş fikirlerinden biri de organik tavuk çiftlikleri. Organik tavuk çiftliği kurmak oldukça karlı bir yatırımdır. Otlaklarda organik olarak tavuk yetiştirmek hem hayvan dostu hem de doğa dostu bir yaklaşımdır.

Organik tavuk yetiştiriciliğinin bir sürü avantajı vardır:

1- Etlik tavuklardan kısa sürede geri dönüş sağlarlarsınız: 10-12 hafta içerisinde civcivleri büyüterek kızartmalık piliç boyutuna getirebilirsiniz. Bu, yatırımınızdan kısa sürede kazanç elde edeceğiniz anlamana gelir.

2- Etlik tavuklar yerden tasarruf sağlar: tavukları büyütmek için büyük bir alana ihtiyacınız yoktur hatta otlağa bile gerek yoktur. 100 tavuktan oluşan bir grup bir dönümün 1/5’ine araziye zarar vermeden sığdırılabilir.

3- Etlik tavuklar zamandan tasarruf sağlar: otlatılan kümes hayvanlarının bakımı bir gün içerisinde yaklaşık 20 dakikanızı alacaktır. Bu sayede diğer çiftlik aktivitelerine rahatlıkla zaman ayırabilirsiniz.

4- Açık alanda yemleyen organik tavuk ürünleri yüksek kalitelidir: dükkânlarda satılan organik tavukların fiyatlarına bakarsanız oldukça pahalı olduklarını göreceksiniz. Bu şu demek oluyor: kendi tavuklarınız olduğunda yüksek kar marjı elde edeceksiniz.

5- Ve tabii ki açık alanda yemleyen tavuklar çok lezzetlidir! Derin dondurucunuzu sağlıklı ve lezzetli tavuk etleriyle doldurabilirsiniz.

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak İstiyorum
organik tavuk çiftliği örnek proje

Organik tavuk yetiştiriciliği karlı mı?

Organik tavuk işinde başarılı olmanın anahtarı zararı azaltmaktır. Civcivlerinizin en az %95’iyle pazara girmelisiniz. Bu şu demek oluyor: küçük civcivlerinizi sıcak, kuru ve yeterli miktarda tok tutarak bakımlarını en iyi şekilde yapmalısınız. Ve büyük olanları yırtıcı hayvanlara karşı korumalısınız.

Eğer bu konuda başarılı olursanız her grup tavuktan %60 – %70 arası kazanç sağlarsınız. Az kar yağışı alan bir bölgede yaşıyorsanız her yıl 3 grup büyütebilirsiniz. Başlangıç yatırımınıza karşılık potansiyel olarak %200 (3 x %70) geri dönüş alırsınız.

İster 25 dönüm ister 5 dönüm veya 1 dönümlük küçük bir mülkünüz olsun… Organik tavuk işi derin dondurucunuza et ve cüzdanınıza da para koymanıza imkân verir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın