A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / Organik Tavuk Çiftliği Kurmak
Organik Tavuk Çiftliği Kurmak
Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

Organik tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimcilere ip uçları. Tavuk alırken tüketicilerin akkıllarına gdo yem,antibiyotik -hormon kullanımı gibi bir çok şüphe gelebilmektedir. Bu problemi girişimciler fırsata dönüştürebilir. Organik tavuk çiftliği kurarak sertifikalı tavuk ürünleri satabilirsiniz.

Organik Tavukçuluk Nedir ?

Tavukların beslenme ve ilaçlarında her hangi bir sentetik besin yada kimyasal kullanılmadan doğal beslenme ve çevre isteklerinin yerine getirildiği tavukçuluktur.

Organik tavuk sertifikası alabilmek için neler gerekli ?

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Ekolojik Tarım Komitesi (ETK)’nin yetkilendirdiği sertifika kuruluşlarından birine müracat eder kurum bakanlığın ekolojij tarım komtesine firmayı bildirip Geçiş sürecine alır geçiş süreci sonunda yapılan haberli habersiz denetimler sonucunda bir sorun bulunmaması halinde organik etiketi kullanılma hakkı verilir.

Organik Tavuk Çiftliği Kurmak
Organik Tavuk Çiftliği Kurmak

Organik tavukçuluk yapmak isteyen girişimcilere ipuçları:

– Yer seçimi arazi: Organik yemler işletme içinden mi dışarıdan mı temin edilecek ? bu sonun cevabına göre uygun yer aramalısınız. Kendiniz yemi üretmeyi düşünüyorsanız mısır ve soya üretimine uygun olmadırı.
-İlk tavukların ve horozların teminini organik üretim yapan bir çiftlikten almasınız.
-Tavuklara gezinmesi ve otlaması için bir alan tahsis edilmelidir.
-Çiftlikte tavuklarla ilgili yapılan her işlem kayıt altına alınmadırı. (tavuk alımı satımı,yem kullanımı vs)
-Tavuklar 10-12 haftada kesime uygun hale gelecetir.
-Tavuk kesimindeki İslami hassiyetleri göz önünde bulundurarak güvenilir bir kurumdan helal serfitifikası almanız önemlidir.
-Diğer şartlar sertifika kurumu tarafından detaylı olarak belirtilecektir.

Bu uygulamalar zahmetli geliyor vaz geçmek üzereyseniz birde kazanç tablosuna bakın:

İnternet üzerinde sertifikalı organik bütün tavuğun güncel 1 kg fiyatı 25,90 TL, tavuk göğüs 54,90 TL bunlar son tüketiciye satış fiyatları olsa da kar marjı hakkında size ipucu verecektir.
Yazı iş fikrine dikkat çekmek ve ön bilgilendirme amaçlıdır iş fikrini hayata geçirmek istiyorsanız mutlaka tecrübeli bir danışmandan yardım almalısınız.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın