A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Organik Cafe Açmak
Organik Cafe Açmak
organik cafe

Organik Cafe Açmak

Organik Kafe Açmak

Organik gıdalar yapay besinler, böcek ilaçları yada öteki kimyasallar olmadan yetiştirilir. Organik beslenme 21. yüzyılın başlangıcında büyük bir popülarite kazanmıştır ve bu popülarite hala artmaya devam ediyor. Organik gıdaların satılmış olduğu cafeler gençlerden yaşlılara kadar beslenme bilinci olan tüm insanları çeker. Besin sektöründe iş oluşturmak isterim ne iş yapabilirim diyenlerdenseniz organik cafe açmak doğru ve karlı bir seçenek olabilir. Organik cafenin iyi mi açılacağını öğrenmek istiyorsanız makaleyi okumaya devam edin.

Organik cafe iyi mi açılır

1 – Organik cafeniz için menü hazırlayın. Mutfak tasarımı ve tedarikçi seçimi benzer biçimde başlangıç menünüzü etkileyecek birçok karar olacaktır. Menünüzü kolay tutun ve iyi tanımlanmış bir nişe odaklanın. Tatlıları hazırlarken dikkatli olun ve mümkün olduğunca sıhhatli olmalarına itina gösterin. Tatlıları lezzetlendirirken şeker, tereyağ yada katı yağ benzer biçimde ürünlerden uzak durun.
2 – Şirket kaydınızı yaptırın. Gereklilikleri basite indirmek için başlangıçta kişi işletmesi yapısını benimsemeniz size avantaj sağlar. İşleriniz büyüdükçe istediğiniz süre işletme yapınızı değiştirebilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz belediyenin web sayfasına girerek müracaat formlarına ulaşın. Lüzumlu belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonrasında belediyeye müracaat formunuzla müracaat edin. Organik cafenizi başarı göstermiş bir halde yönetmek istiyorsanız lüzumlu olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ek olarak vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.
3 – Organik cafeniz için uygun bir yer bulun ve bu yeri kiralayın yada satın alın. Yaya trafiğinin yoğun olduğu dükkan önü olan bir yer araştırın. Organik cafelerin hedef kitlelerin büyük çoğunluğu bilhassa de kentsel alanlarda yürüyen, koşan yada bisiklete binen insanlardır. Cafe yerinizin görünür ve ulaşılır olduğundan güvenli olun. Daha kırsal bölgelerde insanların yiyecek yiyecek ve alışveriş yapmak için tertipli olarak ziyaret etmiş olduğu bir yer bulmaya çalışın.
Organik Cafe Açmak
organik cafe
4 – Sıhhat Bakanlığının ilgili kurumlarına başvurarak besin izni alın. Sıhhat Bakanlığının resmi web sayfasını ziyaret ederek mevzuyla ilgili detaylı informasyon alabilirsiniz.
5 – Sıhhat Bakanlığının ilgili kurumları lüzumlu koşulları yerine getirip getirmediğinizi öğrenmek amacıyla açılış öncesi ve açılış sonrası belli aralıklarla denetimlere gelecektir. İlgili yönetmeliklere uyduğunuzdan güvenli olun.
6 – Teslimatların zamanında gelmesini güvence altına almak için yakınlarınızdaki tedarikçilerle temas kurun. Sizinle aynı tutkuları paylaşan ve organik gıdalar tedarik edeceğini taahhüt eden tedarikçiler bulmaya çalışın. Sahtekar tedarikçilerin verdiği kimyasallarla işlenmiş tahılları taze ekmeklerinizde yada hormonlarla yetiştirilmiş hayvanların etlerini sandviçlerinizde kullanmanız fırın cafenizin itibarını yerle bir eder.
7 – Hizmetlerinizi halka tanıtın. Yayaların dikkatini çekmek ve kulaktan kulağa reklamın yapılmasını sağlamak için cam ve kaldırım reklamlarını kullanın. Devamlı alan kişi kazanmak için sadakat programları uygulayın. İlk aşamalarda müşterilerinize kulak verin ve lüzumlu olan yerlerde menü değişimleri yaparak geri bildirimlerine süratli cevaplar verin.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın