A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Ne iş Yapabilirim? İş Kurma Fikirleri
Ne iş Yapabilirim? İş Kurma Fikirleri
dükkan devir işlemleri

Ne iş Yapabilirim? İş Kurma Fikirleri

Ne iş Yapabilirim? İş Kurma Fikirleri

Bu sektörlerde ne iş yapacağınız adına fikirler edinebilir ve kendi işinizi kurmak için bir başlangıç yapabilirsiniz. İş kurma fikirlerinden size uygun veya severek yapacağınız sektörler (daha yatkın-yakın ve aşina olduğunuz) arasından seçtiğiniz işlerde daha başarılı olacağınızı unutmayın. Ne iş yapabilirim diye arayanlar bu fikirlerden eli boş dönmeyecek. Ne iş kurabilirim

Ne iş Yapabilirim Diyenlere İş Kurma Fikirleri

 • Doğru İş Kurma Kuralları
 • Doğru yerde, doğru zamanda, doğru işi seçin.
 • Başarılı modellerden örnek alın.
 • Ne iş yaparsanız yapın, internette yer bulabilecek mal ya da hizmet üretin.
 • Ayağı yere basan projeler üzerinde çalışın.
 • Risk ve fizibilite çalışmalarınızı iyi yapın.
 • İş planına göre hareket edin.
 • Başarı için yenilgiye uğramaya hazırlıklı olun.
 • Devletin desteklediği alanlarda yatırım yapmaya yönelin.
 • Çevrenizde nelerden, şikayet edildiğine bakın.
 • Sağlık her şeyin başıdır, sağlıklı olun, düzenli bir yaşamınız olsun.
Ne iş Yapabilirim? İş Kurma Fikirleri
Yeni Bir İş

Ne iş Yapabilirim Nereden Başlasam

Hayvancılıkla ilgili işlerden, tarım ile ilgili iş fikirlerine. İnternette iş kurma fikirlerinden, trend olan yeni iş kurma fikirlerine. Daha Örnek verecek olursak bir internet sitesi kurarak olmayan biz hizmeti vermek, son yılların gözdesi olan organik ve doğal ürünler yetiştirmek, var olan ürünleri farklılaştırarak yeni bir pazar yapmak tamamen girişimcinin hayal dünyasına bağlı. Kısıtlı sermayeyi değerlendirerek yatırım yapmak için öncelikle hangi alanda ne iş yapabilirim çok iyi araştırmak gerekiyor.

Ne iş Yapabilirim Diyenler İşte Size İş Kurma Fikirleri

Tarımda Ne İş Yapabilirim ve Tarımda İş Kurma

1.Yer Kirazı Yetiştirmek –> Tarımda inovasyon, değişik türden bitkilerin yetiştirilmesiyle başlayan bir süreç. Yüksek fiyatı ve geniş ihraç olanağıyla dikkat çeken “yer kirazı” geleceğin meyvesi olmaya aday… Yer Kirazı Yetiştirerek iş yapmak isteyenler için ilgili makaleyi link okuyunuz.

2.Rulo Çim Yetiştirmek –> Son yıllarda özellikle hazır rulo çime olan ilgi oldukça fazla… Rulo Çim Yetiştirme işi kurmak ile ilgili makaleyi link okuyunuz.

3.Enginar –> Sağlıklı beslenme uzmanlarının tavsiye listesinde yer alan, karaciğer dostu enginara ilgi her geçen gün artıyor… Tarımda Enginar işi yapmak isteyenler için ilgili makaleyi link okuyunuz.

4.Kızılçam Kabuğundaki OPC –> Kızılçam ağaçlarının kabuğundan elde edilen ve ‘OPC’ diye isimlendirilen ürünün kilosu 800 lira ile bin lira arasında değişiyor… OPC ile ilgili iş kurmak için ilgili makaleyi link okuyunuz.

5.Lime ve Kumkut –> Nur Demirok’un Yenipara dergisinde iki haftadır üzerine düştüğü iki yeni iş fikri kırsal alandaki girişimcilerin ilgisini çekiyor… Lime ve Kumkut işi yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

6.Kalamata Zeytini –> Ambalajlı kalamata zeytini farklılığın sembolü olabilir… Kalamata Zeytini iş fikri ile ilgili makaleyi link okuyunuz.

7.Defne Fidanları –> Antalya’nın Manavgat, Gazipaşa, Alanya ve Mersin’in Silifke ilçelerinde işlenen binlerce ton defne yaprağı yurtdışına ihraç ediliyor… Defne Fidanı yetiştirme işi yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

Tarımda başka ne iş yapabilirim diyorsanız fikir edinmek için bu link yazımızıda okuyabilirsiniz.

İnternette Ne İş Yapabilirim ve İnternette İş Kurma

1.Çevirmenlik yapmak –> Eğer yabancı diliniz varsa çevirmenlik yaparak para kazanmanız diğer işlere göre daha kolay olabilir… Çevirmenlik yapmak işi yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

2.Takı tasarım –> Daha çok kadın girişimcilerin yapacağı ilginç bir iş bu. Web tabanlı kurulacak sitede boncuk ve takı malzemesi satmanız… Takı tasarım işi kurmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

3.e-Kitap yazmak –> Birçok insan yazarları işe alır ve e-kitap yazdırır. Çünkü ya kendilerini iyi
bir yazar olarak görmezler ya da zamandan kazanmak isterler… e-Kitap yazmak işi yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

4.Blog açarak para kazanmak –> Blog açarak para kazanmak çok fazla sabır isteyen ve sürekli takip edilmesi gereken bir iş… Blog açarak iş yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

5.Reklam izleyerek para kazanma –> internetten reklam izleyerek para kazanmak son dönemde en çok merak edilen para kazanma yöntemlerinden birisi… Reklam izleyerek iş yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

6.İnternetten ticaret –> Tüm dünya ile internetten ticaret gerçekleştirebileceğiniz, bütünüyle bağımsız ve yepyeni bir iş kurabilirsiniz. İnternetten ticaret işi kurmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

7.Textbroker ile makale yazmak —> Bu sitede yazar olan kişiler makale başına para kazanıyor. Bir kelimeye ortalama 12 cent ile 67 cent arasında fiyat veriliyor… Textbroker işi yapmak istiyorsanız ilgili makaleyi link okuyunuz.

İnternette iş kurmakla ilgili daha geniş bilgi istiyorsanız bu link yazımızıda okuyun. İnternetten başka ne iş yapabilirim diyorsanızda bu linkten farklı fikirlere bakabilirsiniz.

Yetiştiricilikte Ne İş Yapabilirim ve Yetiştircilikte İş Kurma

1.Organik hindi eti –> Tüm dünyada organik hindi etine doğru da ciddi bir kayış var… Organik hindi işi kurmakla ilgili makaleyi link okuyunuz.

2.Organik etlik keçi ithal etmek –> Keçi doğada serbestçe büyümeye alışmış çeşitli kültür ırklarından oluşan bir tür… Organik etlik keçi işi yapmakla ilgili makaleyi link okuyunuz.

3.Organik Tatlı Patates Yetiştirmek –> Organik ürünlere aşina insanların beslenme değeri yüksek ürünlere olan talebi giderek artıyor… Organik Tatlı Patates Yetiştirme işi için ilgili makaleyi link okuyunuz.

4.Karides Yetiştiriciliği –> Karidesler deniz tabanında ‘rezidü‘ olarak bilinen kirlilikten çok etkilenen canlılardan biri… Karides Yetiştiriciliği işi kurmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

5.Tilapia tatlı su balığı yetiştiriciliği –> Tilapia tatlı su çipurası olarak da anılan, hem ot hem de et kaynaklı besinlerle beslenen lezzetli bir balık türü… Tilapia balığı yetiştiriciliği ile ilgili iş yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

6.Organik Özel Yem Üretimi –> Balık ve su ürünleri yetiştiriciliğinde türe özel yem üretimi önemli. Bu amaçla küçük hacimli tesisler kuruluyor, ihtiyaca özel yem üretimi yapılıyor… Özel Yem Üretimi işi kurmak için ilgili makaleyi link okuyunuz.

7.Manda yetiştiriciliği –> Manda yetiştiriciliği yeni bir fırsat kapısı aralayabilir. Zira manda
popülasyonu son yıllarda oldukça düştü… Manda yetiştirme işi yapmak için ilgili makaleyi link okuyunuz.

Yetiştiricilikle ilgili başka ne iş yapabilirim veya ne iş kurabilir diyorsanız farklı fikirleri bu linkteki yazımızdan okuyabilirsiniz.

İşyeri Açıp Ne İş Yapabilirim ve Ne İş Kurabilirim

1.Bijuteri –> Bijuteri işi kurmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

2.Çocuk Giyim –> Türkiye’de 15 yaş altındaki grup toplam nüfusun yüzde 25’ini oluşturuyor… Çocuk Giyim işi kurmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz. Çocuk Giyim ile ilgili bucuruk firması bu konuda size yardımcı olacaktır konu ile ilgili linke tıklayınız.

3.Temizlik –> Bir Arap sabunu, bir kova ve bir bez. Tabii bu alanda yatırımcı olmak bu kadar basit değil. Temizlikte ne iş yapabilirim hakkındaki makaleyi link okuyunuz.

4.Kozmetik –> Türkiye’deki kozmetik sektörünün toplam büyüklüğünün 7 milyar TL’ye ulaştı… Kozmetik işi kurmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

5.Spor Salonu –> Günümüzün en önemli trendlerinden biri sağlıklı yaşam. Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazlarından biri de spor.. Spor Salonu işi kurmakla ilgili makaleyi link okuyunuz. Spor Salonu açmak ile ilgili b-fit firması bu konuda size yardımcı olacaktır konu ile ilgili linke tıklayınız.

6.Boş araziler üzrine iş yeri açma –> Boş arazilerle ilgili iş kurmak isteyenler makaleyi link okuyunuz.

7.Kosgeb desteği alıp iş yeri açma –> Kosgeb desteği ile ilgili iş kurmak isteyenler makaleyi link okuyunuz.

Hala İş yeri açıp ne iş yapabilirim, ne iş kursammı diyorsunuz… O zaman iş kurmakla ilgili 42 iş önerisi tıklayınız. İş yeri kurmakla ilgili morfikirler.com reklamlarınıda kullanabilirsiniz.

Standda (Otomat) Ne İş Yapabilirim ve Standda (Otomat) İşi Kurmak

1.Waffle –> Süper bir tatlı olan Waffle aslında Belçika asıllıdır… Waffle işi yapmak isteyenler makaleyi link okuyunuz.

2.Pesmatik Oyun Otomatı –> İnternet Cafe, Cafe ve Diğer İşletmeler için olsun, birçok alana girebilecek bir
oyun makinası… Oyun Otomatı işi yapmak isteyenler makaleyi link okuyunuz.

3.Soft Dondurma –> Yumuşak bir dondurma çeşidi olan soft dondurmanın diğer ülkelerde yaz ve kış farketmeden tüketildiği bir gerçek… Soft Dondurma işi yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

4.Kişisel Bakım Otomatı –> Kişisel bakım ürünleri veren otomatları insan yoğunluğu olan yerlere… Kişisel Bakım Otomatı işi yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.

5.Çikolatalı Sufle –> Un, şeker, yumurta vb. maddelerin muhallebi kıvamına gelinceye kadar çırpılıp… Çikolatalı Sufle işi yapmak isteyenler makaleyi link okuyunuz.
6.Gıda Otomatı –> Gıda Otomatı fikrinde de öteki otomat iş fikirlerinde olduğu gibi doru noktaya atış yapmanız kazanç açısından faydalı olacaktır… Gıda Otomatı işi yapmak isteyenler ilgili makaleyi link okuyunuz.
7.Meyve, çikolata, Şeker Sepetleri –> Hediyelik meyve sepetleri standda satılan ve kar oranı yüksek ürünlerden birisi… Meyve, çikolata, Şeker Sepetleri işi yapmak isteyenler makaleyi link okuyunuz.

Standda ve Otomatta iş yapmak için biraz daha farklı fikirler edinmek için Stand işi yapmak – Otomat işi yapmak

Kendi İşini Yapanların Geliştirdiği Ürünler

1.Solo : Solo Tek bir hareketle elbiselerini asmak ve kaldırmak isteyenler için tasarlanmış bir askılık fikri. Tek bir harekette elbise katlamanıza izin veren bu ürün 11 dolara satılıyor.
2.Scribe : Modüler bir masa olan scribe ile isterseniz bilgisayarınız ile çalışabilir , istersenizde masanızda ders çalışabilirsiniz. Üniversite öğrencileri hedef alınarak yapılmış bu modüler masa fikrinde plastik gövde saten kaplamadan yapılmış. Satış fiyatı ise 33 dolar.
3.Broom Groomer Mini : Mini bir süpürge seti olan bu ürün kolay temizleme açısından işinize yarayabilir. 10 dolara satılan bu ürün bir çok küçük alanda kullanılabilir.
4.Porsiyon ölçen kaşıklar : Yemek tarfilerinde sıkça bir çay kaşığı ve bir çorba kaşığı kelimelerini duyarsınız. Bu durumu fırsat bilen bir girişimci ise porsiyon ölçen kaşıkları geliştirmiş ve 10 dolardan satıyor. Yemek pişirenlere kolaylıklar sğlayan bu iş fikrinde artık ölçülere göre yemek yapmanız çok kolaylaşıcak.
5.Pen Zen : Kalem organizyonu yapmanızı sağlayacak bu ürün 20 dolara satılıyor. Yeni ve mantıklı bir iş fikri olan Kalem Organizasyonu setinde dikkat çeken bir özellik bambu yüzeyinin altında gizli mıknatıslar olması.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın