A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Nasıl Zengin Olunur
Nasıl Zengin Olunur

Nasıl Zengin Olunur

Nasıl Zengin Olunur

Varlıklı olmanın değişik birçok yolu vardır. Doğal ki bu devamlı kolay olmaz ve süratli yöntemler büyük riskler ihtiva eder. Günün birinde hakkaten varlıklı olmak istiyorsanız birazcık vaktinizi ayırın ve aşağıdaki adımları okuyun.

Iyi mi varlıklı olunur?

En mühim varlığınıza yatırım halletmeye başlayın: Aklınıza!

1– Doktorluk, avukatlık, ekonomistlik, bankacılık benzer biçimde size avantaj ve güvenli bir ekonomik pozisyon sağlayacak yüksek maaşlı meslek dallarından birinde eğitim alın.

2– Bileşik faiz ve yatırım stratejileri benzer biçimde ekonominin temel bileşenlerini öğrenin.

3– Sezgici olun.

4– Tüm hayatınız süresince kendinizi geliştirin. Ustalaşmış becerilerinizi, liderlik becerilerinizi, finansal becerilerinizi, toplumsal becerilerinizi ve genel yaşam becerilerinizi arttırın. Kendinizi kıymetli yapmanız varlıklı olma şansınızı artırır.

5– Vizyon oluşturun. Niçin zengin olmalısınız? Buna bağlı olarak amaçlarınızı belirleyin. Amaçlarınızı belirlemezseniz ve amaçlarınıza odaklanmazsanız yükselemezsiniz.

6– Sıhhatli olun. ” Sağlıktan büyük zenginlik yoktur ” diye bir söz vardır. Zenginleşmeye çalışırken sıhhatli kalmanız oldukça önemlidir. Sıhhatli olursanız sıkı çalışabilir, kazancınızı arttırabilir ve bununla birlikte ömrünüzü uzatabilirsiniz. Öteki taraftan sıhhat masraflarınızı da azaltabilirisiniz.

Nasıl Zengin Olunur
Iyi mi Varlıklı Olunur

Yatırım

1– En kısa sürede minik yatırımlar yapmayı öğrenin. Yatırım yapmak için kafi paranızın olmasını beklemeyin. Erkenden minik yatırımlar halletmeye başlarsanız ve tertipli olarak ilaveler yapmış olursanız sonunda büyük bir hesabınız olacaktır.

2– Zekice yatırımlar yapın.

3– Neye yatırım yaptığınızı bilmiyorsanız minik yatırımlar yapın yâda asla yapmayın. İndeksli yatırım fonları benzer biçimde rahat olanlardan başlayın. Münferit hisse senetlerine bakılırsa inişleri ve çıkışları daha azdır. Ek olarak varınızı yoğunuzu riske atmak zorunda kalmazsınız.

4– Güvenliğiniz için mümkün olduğunca borca girmemeye çalışın. Eviniz kendinize ilişik olursa işinize yada borsaya daha oldukca yatırım yapabilirsiniz. Kredilerle bir tek düşük riskli yatırımlarınızı hızlandırın.

5- Şimdi adım atmak asla başlamamaktan daha iyidir.

Kendi işinizi kurun

1- Disiplinli bir insansanız, işiniz için vakit ve para ayırabilecekseniz işçi olmak yerine işveren olun. Bir işletmenin iyi mi yönetilmesi gerektiğiyle ilgili her şeyi öğrenmeye çalışın. Kurslara katılın. Deneyimli bir işletme sahibinden tavsiyeler alın. Sadece dikkatli olun. İşletmelerin bir çok bilhassa de ilk yıllarında batkı eder. Sizde ciddi bir borca girebilir ve kazanç elde edemeyebilirsiniz. Yardım alın!

Tek başınıza olmak zorunda değilsiniz. Aracılık meydana getiren kişilerin karı cebe indirmesini ve oluşturduğunuz itibari zedelemesini engellemek için dürüst ve güvenilir olan biriyle anlaşarak verimli bir halde çalışabilirsiniz.

2- Milyonerlerin bir çok girişimcidir. Bu büyük bir risktir sadece varlıklı olmanın en mantıklı yoludur. Oldukca azca insan öteki yollarla varlıklı olur. Öteki yollarla demek rock şarkıcısı olarak yada piyango kazanarak varlıklı olmak anlamına gelir. Size bir yerden yüklü oranda miras kalmadıysa yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey kendi işinizi oluşturmak olacaktır.

3- Kendi işinize yarı zamanlı olarak başlayabilirsiniz. Mesela gayrimenkul, haciz satışı, satın alma, evlerin yenilenmesi ve satılması benzer biçimde işler insanların yatırım yapmadan para kazandıkları işlerdir.

Akıllı olun

1- Bütçeleme, kredi ve borçlar hakkında data sahibi olun. Kredi kartı sisteminin iyi mi işlediğini öğrenin.

2- Aylık olarak bankanıza belli miktar para yatırın. 10 TL, 20 TL , 30 TL güzeldir sadece 100 TL daha iyidir. Yaşlandığınız vakit emekliliğiniz de kolaylaşır.

3- Sezgilerinizi kulak verin ve akıntıya karşı gelmekten korkmayın. Birileri size sizi varlıklı edecek yüzde yüz garantili bir fırsat bulduğunu söylerse buna sakın inanmayın şundan dolayı yüzde yüz kendilerini varlıklı edecek bir fikirleri vardır. Durun ve düşünün, dışarıda milyonlarca fırsat var. Arka plandaki tüm gürültüleri susturun ve bu fırsatları bulmaya çalışın şundan dolayı gerçek dünyada kimse bu fırsatları sizin için bulmaz.

Paranızı koruyun

İnsanlar para kazanmaya çalışırken karşılarına beklenmedik problemler çıkar. Siz de kendinizi bu problemlere karşı korumaya çalışın( ortaya çıkmadan ilkin ). Mali mesuliyet sigortası yaptırın ve varlıklarınızı ne şekilde korumanız icap ettiğini öğrenmek için bir avukata danışın.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın