A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / Mantar Yetiştiriciliği Maliyeti
Mantar Yetiştiriciliği Maliyeti
Mantar Yetiştiriciliği Maliyeti

Mantar Yetiştiriciliği Maliyeti

Mantar Yetiştiriciliği Maliyeti

Girişimciler, yeni kazanç kapıları ardında koşanlar mantar yetiştiriciliği yaparak para kazanabilir. Bu işte mühim olan, hangi mantar türü üstüne yoğunlaşacağınız. Örnek olarak, kültür mantarı yetiştiriciliği yüksek oranda sermeye gerektirirken, istiridye mantarı için ihtiyaç duyulan ana para oldukça daha azdır. Ya da kültür mantarı yetiştiriciliğinde oldukça sayıda rakibiniz olacağını hesaba katmalısınız. Bu hususta size istiridye mantarı ya da trüf mantarı yetiştiriciliğini önerebilirim.

Mantarı üretimi projelerimizde iş ortaklarımıza istişareli ustalaşmış tesisler kurmaktayız. Otomatik üretim tesislerimizde kullanılan mantar üretim tekniklerinde benzerlikler bulunmaktadır. Bundan dolayı seçimi meydana getirilen makine ve ekipmanlar, firmamızın yüksek edinim ve tecrübesi ile en verimli işleyecek şekilde tasarım edilmektedir.

Anahtar teslimi proje isteği olan iş ortaklarımızla, yatırımı kabul edilen alanın inşaat ve mimari projesi üstünde karşılıklı istişareler yapılarak en uygun proje tipi kendilerine tarafımızdan sunulmaktadır. Ek olarak mevcut binaların istiridye mantarı üretim hanesine dönüştürülmesi de uzman ekibimiz tarafınca gerçekleştirilmektedir.

MANTARHANE KURULUMUNDA NEDEN HUZUR MANTAR

1. Ilk olarak biz kendi tohumumuzu üretebiliyoruz. Türkiye’de başka hiçbir şirket kendi miselini üretmiyor.

2. Kompostumuz Pamuk kompostudur, pamuk kompostu yüksek verimli ve kalitelidir. Hastalıklara karşı dirençlidir. Çıkan İstiridye mantarı daha lezzetlidir.

3. Her 100 metre kare yalıtımlı istiridye mantar üretim çadırına 20 ton pamuk kompostu koyabiliyorsunuz.

4. Bizim Çadırlarımızın ön ve arka duvarında da yalıtım malzemesi kullanılıyor. Hepimiz kesinlikle yalıtım malzemesi olarak ambalaj malzemesi kullanmıyoruz. Yalıtım malzemesi olarak 5 santimetre Taş Yünü yada 5 santimetre Cam yünü kullanıyoruz.

5. Kurduğumuz istiridye mantar üretim çadırlarımızın içine ranza sistemi kuruyoruz. Öteki firmalar benzer biçimde askı sistemi benzer biçimde ustalaşmış olmayan uygulamalar kullanmıyoruz. İlk kurulum daha maliyetli olmasına karşın tercihimiz bu yönde. Askı sitemini tercih etmiyoruz sebebi ise ranza sisteminde içeriye 20 ton Kompost konulabilirken; askı sisteminde bir tek 12 ton yerleştirilebiliyor.

Mantar Yetiştiriciliği Maliyeti
Mantar Yetiştiriciliği Maliyeti

BİZİ DİNLEMEDEN ASLA KURULUM YAPMAYIN YAPTIRMAYIN.

İSTİRİDYE MANTARI TESİSİ VE 15 TON KOMPOST ARTIK 34,600 TL.
98 m2 Full Yalıtımlı İstiridye Mantar çadırı, Kompostumuz %100 Garantilidir. (15 TON KOMPOST DAHİL FİYATTIR)

MANTARHANE KURULUM MALİYETLERİ

Full Yalıtımlı İstiridye Mantar Çadırı 98 m2 7×14 metre

Zemin Betonu

: 1.000 TL (Size ilişik)

Sigorta ve Elektrik panosu

: 2.000 TL (Size ilişik)

14 tane Lamba

: 1.000 TL

Demir Ranzalar

: 4.000 TL

48.000 BTU Tavan tipi Klima

: 7.650 TL

2400 santimetre x 150 santimetre Petek

: 1050 TL

1 m x 1 m Fan

: 950 TL

98 m2 için Fıskiye

: 400 TL

98 m2 Yalıtımlı Çadır

: 4.550 TL

Montaj işçiliği

: 3.000 TL

15 TON Kompost

: 12.000 TL

———————————————————————

** TOPLAM SADECE : 34,600 TL **

Fiyatlarımıza satmaca istemeniz durumunda KDV hariçtir. Nakliye dahil değildir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın