A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Mantar Kutusu
mantar kutusu

Mantar Kutusu

Mantar Kutusu

Mantar Kutusu’nun hikayesi 2014 yılında Ozan Çoğalan’ın Permakültür Organik Tarım Ürünleri’ni kurmasıyla başladı. Permakültür felsefesini hayata geçirmek için başlatılan bu girişimle Mantar Kutusu’nun ilk tohumları da atılmış oldu. Bu süreçte Ozan Çoğalan’ın Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimi aldığı dönemlerden arkadaşı olan Enes Ünal’ın verdiği çok değerli desteklerle ‘Mantar Kutusu’ iş fikri olmaktan çıkıp bir marka olma yoluna girdi.

Ziraat mühendisleri Erhan Erikli, Mustafa Erdoğan ve Kimyager Kıvılcım Ateş Korkmazoğlu’ndan oluşan Permakültür takımı uzun süren çalışmalarını 2016 Mayıs ayı itibariyle tamamlayarak, tamamen organik üç çeşit Mantar Kutusu’nu sizlere sunulmaya hazır hale getirdi.

Mantar Kutusu
mantar kutusu

Kendi üretimini yapabilen ve endüstriyel üretimden bağımsız haneleri gerçekleştirme yolunda ilerleyen Permakültür Organik Tarım Ürünleri, yakın zamanda ortaya çıkaracağı yeni proje ve ürünlerle mutfaklarınızı renklendirmeye devam edecektir.

PERMAKÜLTÜR’DEN

 Ya doğaya katkı sağlamak zarar vermekten daha kolaysa? Evet, işin aslıda öyle zaten. Permakültür Organik Tarim Ürünleri LTD olarak biz de Avustralyalı aktivist David Holmgren ve Bill Mollison’un 1978 ortaya koyduğu, tarım ve diğer bir çok alanda uygulanabilen Permakültür’ü kendimize ilke edindik.

Doğaya zarar veren konvansiyonel endüstriyel tarımın yerine bireysel ölçekte evlerde gerçekleşebilecek tarım ile hem sürdürülebilir bir doğal yaşam sağlamak hem de kendi yemeğini kendi yetiştirme kültürünü insanlara aşılamak amacıyla yola çıktık ve ilk olarak mantarkutusu.com u kurduk. Bu sayede insanların taze ve organik türlü gurme mantarlara olan ulaşımını, doğaya ve insana özen göstererek, adil paylaşım prensibini gözeterek sağladık.

MANTAR KUTUSU’NA

İstemediğimiz bir dünyaya karşı durma yerine, dünyayı değiştirmeyi amaçlayan Permakültür felsefesi, bu değişimin bireysel ölçekte başlayarak kümülatif bir etkiye ulaşacağını varsaymaktadır. Doğanın kurduğu muhteşem sistemi taklit etme ve atığı ortadan kaldırmayı amaçlayarak sürdürülebilir bir ekosistem/yaşam hedefine ulaşmaktır asıl gaye.Üç temel etik değer ve 12 presip üzerine kurulmuştur Permakültür. Bu kapsamda mantarkutsu.com ile her bir haneyi tarımsal üretimin gerçekleştiği birer mikro-ekosisteme ve bu sayede toplamda işleyen ve değişime katkı sağlayacak bir doğal yaşama ve kültüre ulaşmak hedeflenmektedir. Afiyet olsun!

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın