A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Lastik Oteli İşi Yapmak
Lastik Oteli İşi Yapmak
lastik oteli

Lastik Oteli İşi Yapmak

Lastik Oteli  ( Depolama ) İşi Yapmak

Yazlık kışlık lastiklerinizi ideal koşullarda, standartlara uygun şekilde depolanma işi her geçen gün mühim bir gerekseme olmaktadır. İşe başlarken size 200 metre kare olup sigortalı bir depo kafi olacaktır. Kapalı mekan olması ve lastiklerin su, rutubet, ısı ve kimyasal maddelerden uzak ortamda muhafazası oldukça önemlidir.

Lastik gizleme işlemi gerçekleştirilirken kesinlikle lastiğinizin yapısal hususi durumunu bozacak istifleme yöntemi kullanılmaz. Depolama için bırakılan tüm lastikler Jantlı ve Jantsız olarak gruplandırıldıktan sonrasında, lastiğin türüne nazaran uygun standartlarda saklanmaktadır. Depolama sonrası tüm müşterilerimizin lastikleri barkodlanarak, depolama fişi müşterimize teslim edilmektedir.

Lastik Depolama Hakkında

Yeni ve atık lastikler için geçerli olan ticari uygulamalarda, (Lastik bayileri ve filolar) uygulamalar farklılık izah edebilir. Lastikler, güneş ışığı, rutubet, ozon şeklinde etkilere mukavemetli olarak üretilmiş olmalarına rağmen, gene de bu ve benzeri potansiyel risklere karşı korunaklı olarak depolanmalıdırlar. Depolama süresi uzadıkça, bu etkilere maruz kalma süresinin uzayacağı unutulmamalıdır. Lastikler araçtan söküldükten sonrasında, tamamen temizlenmeli ve ihtimaller içinde hasarlara karşı denetim edilmelidirler. Lastik oluklarındaki tüm taş vb. yabancı maddeler temizlenmelidir. Sonrasında, mevcut lastik pozisyonlarının lastik üstüne tebeşir ile yazılması, rotasyon düzeninin korunmasında kullanıcıya destek olacaktır.

Genel olarak;

– Lastiklerinizi temiz, karanlık, kuru ve havalandırması olan bir ortamda muhafaza ediyoruz.
– Nemli ortamda bulundurmuyoruz. Kaplama/onarım yapılacak lastikleri temizliyoruz ve işlemler öncesinde tamamen kurutuyoruz.
– Lastiklerinizi tercihen 25 derecenin altında, 35 dereceyi geçirmeyecek ortamda muhafaza ediyoruz. Sıcak radyatör, boru vb. cisimler ile direk temas ettirmiyoruz.
– Aşırı dondurucu soğuklarda lastik kırılganlığa yol açacağından, montaj öncesi ne olursa olsun ısıtılmalıdır.
-Beyaz yanaklı lastikleri, birbirlerine iz yapmalarını engellemek için, beyaz yanakları birbirine bakacak şekilde saklıyoruz.
– Lastikler dış mekanda saklanırsa, aşırı sıcak ve rutubet ortamı oluşmaması için, havalandırması kafi, ışık ve su geçirmeyecek şekilde saklanması gerekmektedir.
– Dış mekanda lastik gizleme yapılıyorsa ne olursa olsun lastik zemine temas halinde olmamalıdır.
– Lastiklerinizin ıslak, yağlı yada petrol türevi maddelerde uzak depolandığından güvenli olunuz.
– Lastiklerinizi asfalt yada benzeri, ısı emme oranı yüksek ortamlarda saklamayınız.
– Lastiklerinizi kum, kar vb. yansıtıcılığı yüksek maddelerde kaplı ortamda depolattırmayınız.
– Lastiklerin depolandığı yerde kimyasal maddelerin bulunmadığından güvenli olunuz.
– Lastiklerin üstüne kesinlikle başka bir cisim depolamıyoruz. Lastik yüzeyinde lekeler oluşmasını önlemek amacıyla, bu mevzuda kırılgan davranıyoruz.

Lastikleriniz Jantlı ve Jantsız olarak depolanabilir.

Lastik Oteli İşi Yapmak
lastik oteli

Depolanmış Lastiklerin Yeniden Hizmete Alınması

– Lastiklerin temiz bulunduğunu ve üzerlerinde yabancı bir madde bulunmadığını denetim ediniz.
– Jantsız olarak depolanan lastiklerin içinde birikme ihtimali olan suyu, var ise temizleyiniz.
– Aracın yedek lastiğini, yanak ve sırt bölgesindeki ozon çatlakları vb. depolama kaynaklı oluşabilecek hasarlara karşı denetim ediniz ve hava basıncını tavsiye edilen hava basıncı seviyesinde ayarlayınız.

Lastik Gizleme Hizmeti

1 Aralık 2012 tarihinde yürürlüğe giren, kış lastiği kullanımı uygulaması ile vasıta kullanıcılarının lastiklerinin saklanması yönündeki talepleri karşısında lastikcim.com.tr olarak İzmir’de lastik gizleme hizmeti vermek için oluşturduğumuz depomuzda lastiklerinizi sizin yerinize değişiklik yapacağınız zamana kadar muhafaza ediyoruz.

Lastik, gizleme koşullarına uyulmadığı takdirde lastiğin yapısal özelliklerini kaybedeceği unutulmamalıdır. Saklanacak lastiklerin işinin ehli profesyonellerce takılı olduğu janttan ayrılması gerekir. Jant ve lastiğin birbirinden ayrılması işlemi titizlikle yapılmadığı taktirde lastikleriniz de telafisi mümkün olmayacak hasarlar meydana gelebilir. Lastiklerin takılı oldukları akstan çıkarılması ve numaralandırılması tekrar ki montaj da lastiklerin hangi aksa takılacağı mevzusunda size destek olacaktır. Eğer bu işlem yapılmaz ise tekrar ki montaj esnasında lastiklerin nereye takılacağının bilinememesi sebebiyle gelişi güzel takılacağından (öndeki, arkaya- sağdaki, sola şeklinde) aracınızda sağa ya da sola çekme ve düz yolda seyrederken gezme diye tabir edilen problemler yaşayabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın