A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / Köy Yumurtası Satmak
Köy Yumurtası Satmak

Köy Yumurtası Satmak

Köy Yumurtası Satmak

Günümüzde organik olarak bulunan besinler neredeyse gündelik hayatta tükettiğimiz besinlerden tamamen ayrışmış durumdadır. Öyle ki organik esin tüketiminde bulunmak için sadece organik gıda satışı yapan marketlere ve mağazalara giderek sadece belirli alanlardan organik ürün temin etmekteyiz. Bizler için protein kaynağı olan ve oldukça tercih edilen besinlerden bir tanesi de yumurta satmak. Yumurta tüm sofralarda mutlaka aranan ve bir çok tatlı, hamur işi tarifinde kullanılan malzemelerdendir. Bu açıdan sürekli ihtiyaç gerektirir. Tüketmiyor olsanız bile illaki bir şeyin içine katmaktasınız.

Toptan olarak köy yumurtası satmak veya organik farklı ürünlerin yanında köy yumurtası satmak oldukça karlı bir iş olabilir. Her ne kadar yaşam koşulları kötüye gitse de özellikle annelerin organik ürünlere karşı hassasiyet gösterdiğini gözlemlemekteyiz. İş ile ilgili bilgi edinin Yumurta işi yapmak için ilk olarak sektörü tanımalısınız. Organik köy yumurtası satmak kapsamında elde ettikleri karı, ne kadara satıldığını ve ne kadar talep gördüğünü araştırmalısınız.

Köy Yumurtası Satmak
Köy Yumurtası Satmak

Kanunları öğrenin

Yumurta işi için gerekli uygulamaları gerçekleştirmek adına ruhsat ve izin belgelerini hazırlamanız gerekmektedir. Eğer ki yumurtalarınızı organik olarak pazarlayacaksanız o vakit organik ürün standartlarına uyarak masraflı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

İş planı oluşturun

İş planlaması her zaman bireyi başarıya götürür. Neyi ne zaman, ne kadar, nasıl tüm bu sorularınıza cevap olacak işlemleri gerçekleştirmenin yarısı planlayıp faaliyete geçmek olacaktır. Bu açıdan iş planınızı oluşturarak bu plan kapsamında ilerleyin.

Kaç tane tavuk yetiştireceğinizi hesaplayın.

Her hafta satacağınız tavuk yumurtası için kaç tane tavuğa ihtiyacınız olduğunu iyi bilmelisiniz. 10 düzine yumurta için yaklaşık 30 -35 tavuk yeterli olmakta. Yumurta işi ile ilgili planlamalar bunlar ile sınırlı kalmıyor bu yüzden çok çalışmanız ve bir şeyler yapabilmeniz için yumurtalardan ne kadar kar ettiğini belirleyin.

Tavukları beslemek ve satışa hazırlamak

Tavuklarınıza yumurtlamaları ve yumurtalarının lezzetli olabilmesi için gerekli ortamı sunmalısınız. Öyle ki geniş otlaklarda beslenen tavuklar hem daha lezzetli hem daha fazla yumurtlamaktadır. Yumurtaların sarısı her ne kadar koyu renkte ise o kadar taze ve lezzetli olduğu gözlemlenmektedir. Üretkenliğini belirlemek için gerekli olan bir diğer bilgi ise tavukların ırkını bilmektir.

Tavuklarınızın ırkını belirleyerek üretkenliği ile ilgili çözümler sağlayabilirsiniz. Mevsim değişikliklerinin tavuklarınızın düzenini etkilememesi için onlara gereken ışık takviyesi ve benzeri uygulamalarda yardımcı olmalısınız. Yumurtalarınız da her hangi bir zehirleme durumunun meydana gelmemesi için en etkili süreç temizleme ve toplama işlemindedir. Bu açıdan yumurtalarınızı nasıl temizleyeceğinizi iyi kestirmelisiniz. Yönetmeliğe uygun olarak toplanan yumurtalarınızı gerekli görüldüğü şekilde paketleyerek logonuzun üzerinde bulunduğu baskı ile veya farklı şekilde ambalajlayarak paketleyebilirsiniz. İlgili resmi belgeler
doğrultusunda artık yumurtalarınızı satışa sunabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın