A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Hibe & Destek Fonları / KOSGEB’den Yeni İş Kurana 50.000 TL Hibe Kredi
KOSGEB'den Yeni İş Kurana 50.000 TL Hibe Kredi

KOSGEB’den Yeni İş Kurana 50.000 TL Hibe Kredi

KOSGEB’den Yeni İş Kurana 50.000 TL Hibe Kredi

KOSGEB yeni iş kurana 50 TL hibe kredi imkanını 2016 yılı içerisinde vermeye başlamıştır. 50 bin TL hibe şartları ve hibe için nereye başvurulacak hakkında bilinmesi gerekenleri sitemizde ayrıntılı olarak bulabilirsiniz.

50 bin TL hibe kredi nasıl alınır

Öncelik ile devlet destekleri ile 50 bin TL hibe kredi alabilmeniz için kendinize ait bir iş yeri kurmanız gerekmektedir. Kuracak olduğunuz iş yeri için alınacak olan devlet teşviklerini KOSGEB kurumu girişimcilere finanse etmektedir. Ak parti ( AKP ) seçim vaatlerin de ilk zamanlar en fazla 30 yaş kriteri istese de yoğun istek üzerine bu kriterden geri adım atarak artık tüm bu imkanlardan T.C. vatandaşı olan 18 yaşını doldurmuş tüm vatandaşlarımız kaideleri yerine getirmeleri halinde faydalanabilirler.

KOSGEB imkanları ile iş yeri kuracak olan vatandaşların kurmak istedikleri iş fikrinin projeye dökmeleri ve iş yeri nasıl kurulur, yönetim ve pazarlama hakkında bilgi edinmeleri için KOSGEB uzmanları tarafından kurulan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılması gerekmektedir. Eğitimler yeterli başvuru sayısının oluşması halinde ülkemizde yer alan tüm birimlerde halka ücretsiz olarak verilmektedir.

KOSGEB'den Yeni İş Kurana 50.000 TL Hibe Kredi
KOSGEB’den Yeni İş Kurana 50.000 TL Hibe Kredi

Hibe kredi eğitimi nasıl alınır

Açmak istediğiniz iş yeri için halkımızca KOSGEB kursları olarak bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmanız şarttır. Eğitim başvurularını size en yakın İŞ-KUR ve KOSGEB birimlerine ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dönemler halinde Üniversitelerde bu eğitimleri halka ücretsiz olarak vermektedir. Eğitim başvurusu sırasında size ufak bir yeterlilik sınavı yapılacaktır. Yeterlilik sınavını başarılı bir şekilde bitiren girişimci Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak sahibi olmuş olurlar. Daha önceden planlanmış olan eğitimlerin adres, tarih ve iletişim bilgilerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Arzu etmeniz halinde planlanmış olan eğitim yerlerine kontenjan açığı olması halinde başvuruda bulunabilirsiniz.

Hibe kredi ile iş yeri nasıl açılır

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında diplomasını alan girişimci artık iş fikri olan kendi işini kurabilirler. Kurdukları iş yeri için yaptıkları harcamaları devlet hibe kredisi tarafından almak için kurum tarafından onay alabilecek iyi bir iş planı hazırlamaları ve ilgili evrakları getirmeleri gerekmektedir. İş planı projesi hibe kredi için çok önemlidir. Kurum tarafından kurulan kurulca kabul görmeyen iş planı proje sahibi hibe desteklerinden faydalanamaz. İş planı projesinin nasıl hazırlanması gerektiğini anlatan makalemizi daha öncelerinde sitemiz de ayrıntılı olarak yer vermiştir. İlgili makaleyi okumak için burayı, kısa videoyu izlemek için burayı tıklayabilirsiniz. İş planı projesi ve ilgili evrakların tanzim edilmesi ile birlikte ( Kobi beyannamesi ve bilgi dokümanı ) artık harcamış olduğunuz para devlet tarafından geri alınmak üzere başvurulur.

Ne kadar devlet hibe parası verilmektedir

2015 yılında 30 bin TL olarak kendi işin sahibi olmak isteyen girişimcilere verilen hibeler 2016 yılı içerisinde 50 bin TL kadar çıkarılmıştır.

KOSGEB hib kredisi 2016

Yukarıda tabloda gözüktüğü gibi kurmuş olduğunuz işletme açılışı giderleri için 2 bin TL iş yeriniz için alınan malzemeler için 18 bin TL diğer giderler için 30 bin TL toplamda 50 bin TL hibe olarak verilecektir. Destek oranları bulunduğunuz bölgelere ve özlük durumunuza göre geri ödemelerde harcama limitinizi %40 ile %10 oranında değişiklik gösteren şekilde size yansımaktadır. Bunu ayrıntılı olarak açıklamak gerekirse işlemenizin %90 lık kısmında yer alan biri tarafından kurulması halinde 55 bin TL kadar bir harcama yapılması ve bunun 50 bin TL si geri alınması demektir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın