A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Kosgeb Hibe ve Destekleri / KOSGEB Su Ürünleri Teşvik Kredileri
KOSGEB Su Ürünleri Teşvik Kredileri
KOSGEB Su Ürünleri Teşvik Kredileri

KOSGEB Su Ürünleri Teşvik Kredileri

KOSGEB Su Ürünleri Teşvik Kredileri

Su ürünleri üzerine ( balık veya herhangi bir deniz mahsulü ) tesisi kuracak olanlar için KOSGEB teşvik kredilerini ve su ürünleri avcılığı yaparak geçimini sağlayan vatandaşlar için ise devletin sunmuş olduğu %4 den başlaya faizler ile su ürünleri adına oluşturulmuş hayvan kredisi olanaklarını sizlere ayrıntılı bir şekilde sunacağız.

İster yerli palamut, lüfer. çinakop veya hamsi ister ise ithal somon, papağan balığı, kalamar veya lahoz her ne tür balıkçılık yapar iseniz yapın veya ne tür su ürünü tesisi kuracak olursanız olun KOSGEB hibe teşviklerinden çok rahat bir şekilde istifade edebilirsiniz. Değerli yatırımcılar ve su ürünleri ile uğraşan balıkçılar. KOSGEB üretime dayılı olarak işletme kuran veya kuracak olan herkesi şartları sağlaması durumdan desteklemektedir. Bunu desteklenen sektörler sayfasından yer alan NACE formu ile ala len aşağıdaki kodlar ile belirtmiştir.

KOSGEB Su Ürünleri Teşvik Kredileri
KOSGEB Su Ürünleri Teşvik Kredileri
  • Nace 46.38 de belirttiği gibi balık veya kabuklu veya yumuşaklar dahil yani kısacası tüm su hayvanları için yurt içi veya yurt dışı ticarethane kuracak olanlar devlet tarafından desteklenmektedir.
  • Yine aynı şekilde tüm deniz hayvanları için kurulacak olan herhangi bir işletme veya üretim hane için saklanması dahil ( soğuk hava depoları ) olamak üzere teşvik hibeleri verilmektedir.
  • Nace destek kodu 47.23 de ise yine açıkça belirttiği gibi genelde yurt ve şehir içi için yapılan perakende ticaretler için kurulan dükkanlar veya ticarethaneler desteklerden yararlanabilirler.
  • Tüm bunlar KOSGEB tarafından destek nace formunda acıkça bu şekilde belirtilmiştir. Peki bu desteklerden nasıl yararlanabilirsiniz.

Yeni olarak kurulacak olan yukarıdaki belirtilen ticarethaneler

Yukarıdaki kriterlerde ticaret eden balıkçılar biz bunlara madde 1 de yer alan yani işe yeni başlayanlara girişimci madde 2 de yer alanlara ise esnaf kriterlere şayet uygun ise kobi demekteyiz. Kobi nedir, kimlere denir daha önce bu makalemizde açıklık getirmiştir. Şayet kobi ve girişimci iseniz KOSGEB desteklerinden rahatlık ile bir kaç uygulama sonrası yararlanabilirsiniz. Girişimciler yani yeni su ürünleri hayvanları üzerine destek alacaklar sadece Girişimcilik Destek Programından yararlanırken kobi olarak su ürünleri üzerine yukarıdaki alanlarda faaliyet gösterenler tüm KOSGEB desteklerinden yararlanabilirler.

Girişimcilik destek programından yararlanarak sıfırdan yukarıdaki alanlarda işletme kuracaklar mutlaka KOSGEB kurslarına katılım sağlaması gerekmektedir.

Kursları bitiren girişimci yapmış olduğu yatırımdaki harcamaları geri alabilmek için KOSGEB iş planı projesi, kobi beyannamesi, bilgi dokümanı ve KOSGEB kayıt işlemlerini yaparak. Yapılan harcama faturaları ve daha önce onay almış olan iş planı projeleri ile kendilerine en yakın birimlere başvurmaları gerekmektedir.
Kobi statüsündekiler ise veri tabanına kayıt, kobi beyannamesi ve iş planı projeleri ile başvurmaları yeterlidir.
Devletin KOSGEB aracılığı ile vermiş olduğu teşvikler tamamen budur arkadaşlar..

T.C. Ziraat bankası su hayvancılığı kredileri

T.C. Ziraat bankası bir çok hayvan kredisi imkanları sunmaktadır. Büyükbaş dan küçükbaş hayvancıktan tutunda kümes hayvancılığına kadar devlet destekli kredi imkanı sunan T.C. Ziraat bankası deniz hayvancılığı yapan veya yapmak isteyenlere de çok uygun şartlarda düşük faiz imkanlarında kredi olanakları sunmaktadır. T.C. Ziraat bankası bu olanakları yatırımcı ve avcılara olarak iki şekilde sunmaktadır. Sunmuş olduğu desteklerin isimleri ve içerikleri ise aşağıdaki gibidir.

Su ürünleri hayvancılığı kredileri

T.C. Ziraat bankasının sunmuş olduğu su ürünleri hayvancılığı kredisinde tatlı veya tuzlu suda avlanarak geçimini sağlayan tüm balıkçıkların almış yada alacakları alet ve ekipmanların kredilendirilmesi olanakları sağlanmaktadır. Gemi, tekne alımları veya bakımları işçilik dahil, balıkçılık malzemeleri ( ağ, iğne, termal, GPRS vb elektronik aletler ) veya ihtiyaç duyulan soğutma odaları alımları için kredi olanakları sunulmaktadır. Ayrıntılı bilgi BURADA

Su hayvanları yetiştiriciliği kredileri

Bankanın sunmuş olduğu be kredi paketi ise daha çok yerleşik olarak deniz hayvancılığı yapanlara yönelik sunulmuş imkanlardır. Özellik ile deniz kıyılarında kurulan kafesli çiftliklerde yetiştirilen levrek ve çupra balıkları için kurulacak olan tesislerin tüm ihtiyaçlarını bu kredi paketi ile sağlayabilirsiniz. Bu paketten bankanın da %4 den başlayan faizli kredi desteği için mutlaka projenizin T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylanması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi burada..

Başvurular doğrudan banka şubelerine yapılmaktadır. Proje haricinde deniz hayvancılığı kredisi almak isteyenlerden Su ürünleri yetiştiriciliği veya avcılığı ruhsatı / belgesi, kimlik belgeniz ve ipotek değeri olan herhangi bir mal veya mülk istenilebilir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın