A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Kosgeb Hibe ve Destekleri / Kosgeb Kobi Proje Destek Programından Nasıl Yararlanılır?
Kosgeb Kobi Proje Destek Programından Nasıl Yararlanılır?

Kosgeb Kobi Proje Destek Programından Nasıl Yararlanılır?

Kosgeb Kobi Proje Destek Programından Nasıl Yararlanılır?

KOSGEB Kobi Proje destekleri ile ülkemizdeki KOBİ’lerin yani mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerin; rekabet seviyesini arttırmayı amaçlayan, kurumsallaşma yolunda ilerlemesinde onlara yardımcı olmasını amaçlamaktadır. KOSGEB ileayrıca KOBİ’lerin küresel anlamda da daha çok söz sahibi olmasını hedeflemektedir. KOSGEB verdiği desteklerle girişimcilik kültürünü aşılamayı kendine görev edinmektedir.

KOSGEB’e Nasıl Kayıt Olabilirim?

Eğer sizin de bir KOBİ’niz varsa hemen KOSGEB’e kayıt olup, sunulan destek programlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için KOSGEB’in internet sayfasında (http://www.kosgeb.gov.tr) yer alan KOBİ Giriş menüsünden KOSGEB veritabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra KOSGEB’e İlk Başvuru seçeneğine tıklayıp gerekli adımları izleyip, istenen bilgileri doldurarak KOSGEB veritabanına kayıt olabilirsiniz. Bunun daha sonrasında ise alacağınız E-KOBİ kullanıcı adı ve şifresiyle işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

KOSGEB Kobi Proje Destek Programı Nedir

KOSGEB Kobi’ler için proje yapmayı destekleyerek proje kültürü ve bilincini aşılamayı hedeflemektedir. Bu şekilde proje yapma kapasitenizi geliştirerek KOBİ’nizi büyütebilirsiniz. KOBİ’nizin üretim, yönetim-organizasyon, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları, mali işleri, finans kaynakları, bilgi yönetimi ve bunlarla ilgili sunabileceğiniz her türlü proje desteklenebilmektedir. Sunduğunuz proje giderlerinden hangilerinin destekleneceğine KOSGEB bünyesinde oluşturulacak kurul tarafından karar verilmektedir. Projeniz sayesinde alacağınız destekle personel giderlerinizi, kira giderlerinizi, elektrik-su gibi maliyetlerinizi karşılayabilirsiniz. Ancak bu gider ve maliyetlerin projenizle ilgili olduğunu belirtmeniz gerekmektedir.

Nasıl Projeler Desteklenmektedir

Sunacağınız projenin KOBİ destek programıyla desteklenmesi için istihdam, ihracat, pazar payı, verimlilik, kapasite, müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi gibi konularda arttırıcı hedefleri olması; maliyeti düşürmeyi, etkin kaynak kullanımını, bölgenin gelişimine katkı sağlamayı, kurumsallaşmayı hedeflemesi gerekmektedir.

Hangi Giderler KOBİ Proje Destek Kapsamı Dışındadır

Aldığınız arsa, bina gibi taşınmazlar; taşıtlar, vergiler, sgk primleri, proje ile ilgisi olmayan personel giderleri, yine aynı şekilde proje dışı elektrik-su, kira giderleri ve diğer maliyetler projeyle ilişkilendirilmediği sürece kosgeb tarafından desteklenmemektedir.

Kosgeb Kobi Proje Destek Programından Nasıl Yararlanılır?
Kosgeb Kobi Proje Destek Programından Nasıl Yararlanılır?

Programdan Ne Kadar Süreyle Ne Kadarlık Destekle Yararlanırım

Bu program ile 6 aydan 24 aya kadar destek alabilirsiniz. Buna ek olarak 12 ay daha süre verilebilmektedir. Bu program ile KOBİ’niz için 150.000 TL’ye kadar destek alabilirsiniz ve aldığınız desteği geri ödemek zorunda değilsiniz.

KOSGEB Kobi Destek Programından Nasıl Yararlanırım

KOSGEB’in Kobi’ler için sunduğu programlardan biri olan destek programına KOSGEB üye girişinizi yaparak başvurabilirsiniz. Eğer KOBİ’nizi ilgilendiren bir projeniz varsa bu destek programıyla KOBİ’nizin her anlamda gelişimini ve büyümesini sağlayabilirsiniz. Kobi destekleri ile ilgili bilgiler 2017 yılında ufak çaplı değişikliklere uğrayabilirler.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın