A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Kosgeb Hibe ve Destekleri / Kosgeb Hibe Desteği Nedir
Kosgeb Hibe Desteği Nedir

Kosgeb Hibe Desteği Nedir

Kosgeb Hibe Desteği Nedir

Kosgeb nedir? Hibe Kredi Nedir? Kosgeb Nedir? Kosgeb (”Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişmesi için onlara hibe ve kredi veren kurumdur.

Kosgeb, devletin verdiği teşvikleri(hibe ve krediler) girişimcilere ve işletmelere sağlayan kurumdur.Kosgeb özellikle belli başlı şartları yerine getiren yeni girişimcilere , KOBİ’lere ve küçük işletmelere hibe ve kredi desteğinde bulunmaktadır. Kosgeb 2014 yılında da hizmetlerine devam edecektir.

KOSGEB nedir; KOSGEB’in Amacı nedir

Kosgeb’in amacı ,küçük ve orta ölçekli işletmelerin daha da büyümesini sağlamak ve bununla birlikte bu işletmeler arasındaki rekabeti artırmaktır.Çünkü rekabet, beraberinde kaliteyi getirir.

Kosgeb , girişimcilere de ciddi destekler vermektedir.Bu destekler geri ödemesiz kredi ve geri ödemeli kredilerdir.

Aklınıza şu soru gelebilir:“Devlet neden hibe veriyor”.Devlet ,Hibe ve kredi vererek girişimcilerin önünü açıyor.Yeni ve yaratıcı fikirlerin kaybolmasını önlüyor.Bunun sonucunda da istihdam artırıyor ve ülke ekonomisi gelişiyor.İstihdam artıyor. Kosgeb özellikle ihracat ile ilgili projeleri desteklemektedir.Çünkü ihracat ülke ekonomilerinin temel taşlarından biridir .Türkiye’nin cari açığının yüksek olması ihracatın önemini daha da artırıyor.

Kosgeb Hibe Desteği Nedir
hibe desteği nedir

Hibe Nedir?

Devlet tarafından projesi olan vatandaşlara ve küçük ve orta düzeydeki işletmeler verilen geri ödemesiz desteğe HİBE denir. Hibe krediler 30 bin tl’den başlayan geri ödemesiz kredilerdir. 30 bin TL ile kendi projenizi hayata geçirebilirsiniz.Hemen hemen her türlü sektör ile ilgili hibe kredi alabilirsiniz.

Eğer mevcut bir işletmeniz varsa ve bu işinizi geliştirmeyi düşünüyorsanız devletten 100 bin tl’lik hibe kredi desteğini alabilirsiniz.

Sonuç olarak bu yazıda sizler için;”kosgeb nedir ve hibe kredi nedir sorularının cevabını vermeye çalıştık.Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın