A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Kosgeb Hibe ve Destekleri / Kosgeb Eğitimleri Ücretli Midir?
Kosgeb Eğitimleri Ücretli Midir?

Kosgeb Eğitimleri Ücretli Midir?

Kosgeb Eğitimleri Ücretli Midir?

KOSGEB yeni iş kurmak isteyen girişimcileri ya da işini geliştirmek isteyen küçük veya orta ölçekli işletmeleri mali açıdan destekleyen bir birimdir. KOSGEB’den destek almak için bazı adımlar atılması ve bazı özelliklere sahip olunması gerekmektedir. Bunlardan biri de yine KOSGEB aracılığı ile verilen eğitimleri almaktır. Peki, KOSGEB eğitimleri ücretli midir? Diye soracaksınız. Gelin bu sorunuza kapsamlı şekilde cevap arayalım.

KOSGEB, Türkiye’nin özellikle de genç yani en verimli iş gücü çağında bulunan 18-35 yaş arası bireylere kendi işlerini kurması amacıyla büyük destekler sağlamaktadır. Bu desteklerin temelinde ise iş kurmayı düşünen girişimci adaylarının eğitim alması zorunluluğu bulunuyor. ‘Uygulamalı Girişimcilik Kursu’ adı verilen ve 60 saat süresince verilen bu eğitim KOSGEB aracılığıyla verilmekte olup herhangi bir ücret de talep edilmemektedir.

Yani tamamen ücretsizdir. 1-1,5 ay süren bu kurslarda girişimcilerin iş fikirleri ve yaratıcılıklarının ilerletilmesi geliştirilmesi için pratik yapılması, iş planı yapma kabiliyeti kazandırılması, atölye çalışmaları ve iş planı yazımı ve sunumu konularında eğitimler verilir. Eğitimlere yüzde 80 oranında katılım sağlayan girişimcilere katılım belgesi verilmektedir. KOSGEB ücretsiz girişimcilik kurslarını KOSGEB ya da KOSGEB anlaşmalı kurum ve kuruluşlardan alabilirsiniz.

Kosgeb Eğitimleri için nasıl başvurulur?

KOSGEB eğitimlerinden yararlanmak için, en yakın KOSGEB Hizmet Müdürlüğüne giderek ön kayıt ve başvuru oluşturmanız gerekmektedir. Eğitimlerle ilgili takvim bilgilerine de yine bu merkezlerden ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, İŞKUR tarafından verilen girişimcilik eğitimlerinden de yararlanabilirsiniz. Bunun için de aranan ilk şart, İŞKUR’a kaydınızın bulunması ve işsiz olmanızdır. İŞKUR tarafından verilen bu kurslar da ücretsizdir. Uygulamalı girişimcilik kursu başvuruları da yine İŞKUR Müdürlüklerinden yapılmaktadır.

Kosgeb Eğitimleri Ücretli Midir?
Kosgeb Eğitimleri Ücret

Burada unutulmaması gereken en önemli husus ise uygulamalı girişimcilik kursu ve girişimcilik desteği tamamen yeni iş kuracak olan yani yeni girişimcileri kapsayan bir destek ve eğitimdir. Uygulamalı girişimcilik kursu katılım sertifikanızla sadece tek bir işletme adına destekten yararlanabilirsiniz ve yine bu desteği de tek bir seferlik alabilirsiniz.

Kosgeb Eğitimleri ücretsizdir.

Sonuç olarak Kosgeb Eğitimleri ücretsizdir. Ama burada önemli olan bu eğitimleri aldıktan sonra işinizi kurmak için edinmek isteyeceğiniz bilgilerdir. Bu bilgileri edinmek için bir eğitim sistemi yoktur. Bu kısımda ise Kosgeb uzmanları yardımcı olacaktır. Dışarıdan ücretli Kosgeb eğitimi vermek isteyen kişi veya kurumlara karşı ise izlemeniz gereken yol. Öncelikle merak ettikleriniz hakkında ilgili Kosgeb biriminden yardım almaktır. Sonrasında işinizi daha iyi yapmak için eğitimler alabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki Kosgeb içerisinde yer alan uzmanlar zaten sizlere bir çok konu da yardımcı olacaktır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın