A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Kosgeb Hibe ve Destekleri / Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri
Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri

Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri

Kosgeb Desteği Alan İş Fikirleri

Kosgeb destekleri ile iş oluşturmak isteyen girişimciler için hazırlamış olduğumuz iş fikirlerini son yıllarda Kosgeb başvuruları onaylanmış sektörlerden seçtik. Genel anlamda Kosgeb destekleri kurulan işler malum sektörler olsa da son zamanlarda Kosgeb bilhassa Teknoloji odaklı iş fikirlerine çoğunlukla destek vermektedir. Akıllı teknolojilerin ürünlere ilave edilmesiyle beraber gelecek yıllarda daha oldukça iş fikrine destek verileceğini söyleyebiliriz.

Kosgeb destekleri almak için yayınlayacağımız 50 iş fikrinin sonunda sizlere üstünde oldukça çalışılan 9 teknolojiden anlatmak istiyoruz. Bu fikirler yurt haricinde bilhassa girişimcilerin en oldukça ilgilendikleri alanlardır ve destek almak mevzusunda zorlanmayacağınız iş fikirleridir.

Kosgeb destekleri ile kurabileceğiniz 50 İş Fikri

1- Tekstil Atölyesi açmak: Belli bir ürün grubu üstüne odaklanmak işinizi kolaylaştırabilir. Çorap üretimi yada Tişört Üretimi benzer biçimde

2- Restoran yada Kafe Açmak: Avm yada cadde üstünde restoran, cafe benzer biçimde bir işletme açmak için kosgeb kredisi kullanabilirsiniz.

3- Kuru Temizleme İşi : Kuru temizleme işi yapmak için kredi alabilir ve ilk açılışta ihtiyaç duyulan ekipmanları Kosgeb yardımıyla alabilirsiniz. Ek olarak nitelikli personel çalıştırma mevzusunda da destek alabilirsiniz.

4- Teknoloji Ürünleri İnsansız Hava Araçları : Drone doğrusu insansız hava araçları benzer biçimde teknoloji sektöründe bir ürün geliştirmek ve satmak isterseniz bu mevzuda Kosgeb’e müracaat yapabilirsiniz. Bilhassa yatırım sitelerinde oldukça ilgi gören Drone’ları niçin Türkiye’de üretmeyelim.

5- Ayakkabı Satış Mağazası : Ayakkabı satış işinde Kosgeb desteği alan bireysel girişimcilerde mevcut. Burada mühim olan her şeyi satan bir ayakkabı mağazası yerine belli bir kesime odaklanan bir mağaza açmak işinizi kolaylaştırır.

6- Toptan içecek satışı : Toptan içecek satışı yada üretimi yapmak içinde Kosgeb desteği alınabiliyor. Bu mevzuda bilhassa enerji içecekleri mevzusunda bir marka üstüne yoğunlaşırsanız yurt haricinde bile ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

7- Çikolata üretimi ve satışı: Çikolata üretimi için destek alınabiliyor. Kosgeb girişimcilik eğitimlerinin en güzel özelliği de ürettiğiniz çikolatanın satışını iyi mi yapacağınız mevzusunda da sizi bilgilendirmesi.

8- Toptan baharat ticareti : Baharat işinde tecim yapmak isteyen girişimcilerde Kosgeb desteği kullanabiliyor. Lüzumlu olan ofis yatırımlarını ve ilk iş kurulum giderlerinizi rahatça Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz.

9- Motosiklet Dükkanı Açmak : Kosgeb Motosiklet ile ilgili parça ve aksesuarların ticaretinden tutunda, Motosiklet bakımı ve onarımına kadar bir oldukça mevzuda destek veriyor. Bu mevzuda belli markalarında bayiliğini alabilirsiniz.

10- Besin imalatı: Oldukca geniş olan besin imalatı sektöründe aklınızdaki herhangi bir besin üretim fikrini hayata geçirebilirsiniz. Mesela bisküvi üretiminden tutunda Tulumba tatlısı üretimine kadar bir oldukça besin üstüne meydana getirilen imalatlar hakkında destek alabilirsiniz.

11- Dondurma Üretimi : Karlı işlerden birisi olan dondurma üretimi hakkında da destek almak mümkün. Bilhassa Soft dondurma makinelerinde kullanılan hazır dondurma tozları mevzusunda araştırma yapmanız kafi. Bu biçim ürünlere yurt dışından da satın alan bulabilirsiniz.

12- Organik Kozmetik Ürünleri : Kozmetik ürünlerinde organik ve kimyasal olmayan ürünler üretmek mümkün. Bu yüzden bu sektörde Kosgeb desteği alan kişiler var. Pişik kreminden tutunda el kremlerine kadar bir oldukça ürünü yetiştirebilirsiniz.

13- Bayilik almak : Kosgeb destekleri ile bayilik alabileceğiniz bir oldukça marka mevcut. Mesela besin sektöründe bir oldukça bayilik veren şirket Kosgeb desteğiyle iş kurmanıza olanak sağlıyor.

14- Mum imalatı : Mum imalatı ve satışı hakkında destek almak mümkün. Daha oldukça hediyelik mum üretiminin pazarı iyi kazandırıyor. Bu işle ilgili bir oldukça eğitim videosu ise internette mevcut.

15- Medikal sektörü : Medikal cihazların üretimi ile ilgili destek alan girişimciler Kosgeb yardımıyla ürünlerini hem yurt içinde hem de yurt haricinde pazarlayabiliyorlar.

16- Ev yiyecekleri satışı : Bilhassa bayanların tercih etmiş olduğu bu iş fikri Kosgeb’in bayanlara sağlamış olduğu destek sunar yardımıyla rahatça kurulabiliyor. Bunun bir oldukça örneğini kosgeb haberlerinde bulmak mümkün.

17- İthal edilen ürünleri üretmek: İthalat mevzularını araştırırsanız bu mevzuda vatanımızda üretilmeyen bir oldukça ürüne rastlayabilirsiniz. Mesela bir girişimci ABD’dan getirtilen Askeri vasıta aydınlatma rölesini daha ucuza mal ederek Türk Silahlı Kuvvetlerine satmayı başardı.

18- Yorgan imalatı : Yorgan üretimi ile destek alınabiliyor. Bilhassa el yapımı yorganlar hazır yorganlardan daha oldukça rağbet görüyor. Eski dönemin işi olarak bakılsa da hala bu sektörde hususi bir hedef kitle yakalamak mümkün.

19- Hediyelik Ürünler : Gezinsel amaçlı, ve Kişilere hususi hediyelik eşya dükkanları da kosgeb tarafınca desteklenen işler içinde içeriyor. Bilhassa gezim sektörüne yönelik hediyelik eşya üretme fikri mevzusunda müracaat da yapabilirsiniz.

20- Müzik aletleri üretimi : Müzik aletlerinin bir bir çok dışarıdan geliyor ve kalitesi mevzusunda da sıkıntılar var. Bu yüzden bu sektörde bir oldukça üretim fikri rahatça Kosgeb tarafınca kabul edilebiliyor.

21- Robot Teknolojileri: Robotlara meraklı iseniz bu iş için oldukça rahatça deste alabileceğinizi söylememiz mümkün. ÖZellikle robot üretimi geleceğin iş fikirleri içinde da oldukça dikkat çeken bir mevzu. Eğer başarı göstermiş bir robot üretimi yapabilirseniz para kazanmanız oldukça kolaylaşacaktır.

22- Elektrik enerjisi üretimi : Elektrik enerjisi öteki işlere nazaran daha oldukça yatırım isteyen bir düşünce. Fakat Kosgeb desteği yardımıyla ilk adımları atmanız mümkün. Aslına bakarsan işin ilk kurulum aşamalarını geçerseniz gerisi için daha oldukça destek almanızda mümkün oluyor.

23- İnşaat sektörü : İnşaat sektöründe bina yapımından tutunda köprü yapımıda kadar bir oldukça değişik alanda yatırım almanız mümkün. Sadece burada iş fikrinizi Kosgeb danışmanlarına anlatmanız ve projenizin yapılabilirliği hakkında kesinlikle ön data almanız gerekiyor.

24- Mağazacılık işi : Mağazacılık işinde aklınıza gelebilecek bir oldukça ürünün toptan satışını yapmak yada perakende satışını yapmak için Kosgeb’ten destek almanız mümkün. Giyim mağazası, Takı mağazası, Ayakkabı mağazası benzer biçimde.

25- Bilimsel araştırma ve geliştirme : Bilimsel araştırma ve geliştirme mevzusunda bir oldukça mevzuda iş oluşturmayı düşünebilirsiniz. Bu mevzuda verilen destek sunar yardımıyla işinizi geliştirebilir ve yurt dışına da açılabilirsiniz.

26- Gezi acentesi : Gezi acentesi oluşturmak için Kosgeb desteği alınabiliyor. Bilhassa yurt içinde seyahat turları düzenlemekten tutunda dinlence bölgelerine hususi geziler düzenlemek benzer biçimde bir oldukça mevzuda iş kurmanız mümkün.

27- Temizlik Şirketi : Bina temziliğinden tutunda ev temizliğine kadar bir oldukça değişik alanda destek alınabiliyor. İşyerleri ve ofis temizliği de buna dahil.

28- Paketleme işleri : Paketleme işleri çoğu zaman firmalara fason olarak yapılıyor. Bu yüzden paketleme sektöründe iş oluşturmak için destek alabilirsiniz ve işinizi büyütmek için lüzumlu olan makine desteklerinden de faydalanabilirsiniz.

29- Oto yıkama açmak : Kosgeb başarı hikayeleri içinde yer almış olduğu için yazmadan geçemedik. Oto yıkama üstüne kosgeb desteği alınabiliyor burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ise destek değil, iş yerinizin konumu.

30- Bilgisayar Tamircisi : Bilgisayar Onarım işlerinde dükkan açmak isteyen girişimcilerde desteklemelerden yararlanabiliyor. Bu iş için kafi bilgiye haiz olmanız lüzumlu işin kurulum aşamasında nitelikli personel alımı içinde ek olarak destek alabilirsiniz.

31- Mobil Tecim : Akıllı telefonlardan meydana getirilen mobil tecim üstüne bilginiz var ise bu mevzuda rahatça bir iş kurabilirsiniz. Bir oldukça firmanın hala daha e tecim işlemlerini meydana getiren mobil uygulamaları yok. Bu yüzden bu işin pazarı öteki işlere nazaran daha oldukça.

31- Web portalı : Bir oldukça internet sayfası aslına bakarsak Kosgeb desteklerinden yararlanabilir. İlk masrafların büyük bir kısmını Kosgeb’ten karşılayabilirsiniz. Burada mühim olan fikrinizin mantıklı olması. Mesela bir il üstüne indirim duyuruları meydana getiren bir web portalı rahatça kosgeb desteği aldı.

32- Kuaför açmak : Kuaför açmak isteyenler Kosgeb ile rahatça işlerini kurabiliyorlar. Adam yada hanımefendi kuaför açmak için en mühim koşul ise işi bilmeniz. Bir oldukça örneği bulunan bu işin en güzel tarafı ise verilen destek sunar yardımıyla işletmenizin bir oldukça harcamasını bedavaya getirebilirsiniz.

33- Fırın açmak : Fırın açmak, imalat ve satış yapmak için Kosgeb kredisi alınıyor. Burda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ise fırının kendisi makine kısmına girmediği için mevzuyu Kosgeb danışmanlarından iyi öğrenmeniz gerekiyor.

34- Reklamcılık : Reklam ile ilgili meydana getirilen yayıncılık ve tanıtım faaliyetlerine de Kosgeb destek veriyor. Bilhassa web reklamcılığında daha sıcak bakılıyor.

35- Oyuncak Üretimi : Oyuncak işinde değişik fikirler ile rahatça Kosgeb’e müracaat yapabilirsiniz. Bilhassa yurt haricinde üretilen oyuncakları ve yatırım alan oyuncakları araştırmanızı tavsiye ederim. Bildiğiniz gibi bu sektörde iyi bir ürün devamlı kazandırıyor.

36- Halı ve kilim imalatı : Halı ve kilim yapımı için destek almak mümkün. Bilhassa el işi meydana getirilen kilim ve halılar piyasada öteki halılara nazaran daha yüksek kar kazandırıyor.

37- İş giysisi imalatı : İş giysisi mevzusunda bir oldukça şirket bulunsa da hedef kitleyi daraltan fikirler daha kazançlı olabiliyor. Mesela yalnız güvenlik elemanları için iş giysisi üretmek benzer biçimde.

38- Çanta Üretimi : Çanta imalatı mevzusu Kosgeb’in desteklediği sektörler içinde. İmalat için kullanılacak makineler ve satış ofisi kurulu mevzusunda destek almanız mümkün.

39- Bisiklet ve engelli aracı imalatı : Bisiklet sektöründe gelişmeler oldukça süratli seyrediyor. Bilhassa yatırım alan bir oldukça bisiklet modeli mevcut. Bu yüzden imalat aşamasındaki fikirlerinize teknolojik gelişimleri de eklemeyi ihmal etmeyin. Böylece daha rahat destek alabilirsiniz.

40- Mobilya imalatı : Mobilya sektörü oldukça geniş ürün yelpazesine haiz olsa da bu alanda yeni fikirleri ve trendleri takip ederseniz oldukça değişik ürünlerin imalatı için destek alabilirsiniz. Armut koltuk, Tv koltuğu yada Donanımlı ofis mobilyaları benzer biçimde.

41- Çeviri ve sözlü çeviri faaliyetleri : Çeviri bürosu açmak için destek alınabiliyor. Bu iş için nitelikli eleman desteği ve öteki desteklerden faydalanabiliyorsunuz. Birden fazla dil ile ilgili hizmet vermek ise işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

42- Kiralama işleri : Kosgeb Kiralama ve leasing faaliyetlerine destek veriyor. Hem de Motorlu taşıtların kiralanması ve leasingi, hafifçe motorlu taşıtların ve arabaların kiralanması ve kişisel eşyaların kiralanması benzer biçimde mevzularda da size destek oluyor.

43- Gezinsel işletmeler : Zamanı alanlarda yapılacak olan yeni girişimlere kredi veren Kosgeb bilhassa bu sektörden gelecek olan fikirlere sıcak bakıyor. Bulunduğunuz bölgedeki gezinsel alanları yurt içi ve yurt haricinde tanıtmak fikri için rahatça Kosgeb desteği alabilirsiniz.

44- Hazır yemeklerin imalatı : Hazır yiyecekleri değişik şekillerde müşterilere sunabileceğinizi ispatlarsanız ve bu sektörde niş alanlar üstüne yoğunlaşırsanız Kosgeb tarafınca porjeleriniz kabul görebilir.

45- E Tecim Siteleri : E Tecim işinde bilhassa niş alanlar doğrusu her insanın yapmadığı alanlar üstüne gelen iş fikirleri de Kosgeb’te kabul ediliyor. Butik açmak, Yalnız çocuk giyim satışı için e tecim sitesi açmak benzer biçimde.

46- Saat Üretimi : Kosgeb saat üretimi için destek veriyor fakat tavsiyemiz düz saat modelleri yerine akıllı saatler benzer biçimde teknolojik ve akıllı saatlere odaklanmanız. Sebebi ise geleceğin en oldukça satan ürünleri içinde artık akıllı saat modelleri de içeriyor.

47- Ev hayvanları için hazır besin üretimi : Ev hayvanları için pet sektöründe bir oldukça ürün bulunuyor. Hazır besin da bunlardan birisi bilhassa yurt dışındaki ülkelerde bu biçim ürünlere rağbet oldukça. Bu yüzden kedi, köpek maması benzer biçimde ürünlerin üretimi için rahatça destek alabilirsiniz.

48- İş bulma acentesi açmak : İş bulma acentesi için Kosgeb girişimcileri destekliyor. Bu düşünce bilhassa son zamanlarda oldukça yaygın. Mesela bir oldukça şirketi geçiçi işçileri, ahçılarını ve güvenlik personellerini dışarıdaki iş bulma acentelerinden buluyor.

49- Madencilik ve Taş ocağı : Madencilik sektöründe bir oldukça alanda kosgeb destekleri almak mümkün. Sadece bu işi asla bilmeyen girişimcilerin açmasını tavsiye etmiyoruz. Linyit, petrol, doğalgaz, Kum, kil ve taş ocakçılığı benzer biçimde bir oldukça sektörde destek alınabiliyor.

50- Değişik ürünler : Bilhassa üretim konsunda bir oldukça destek sunan Kosgeb için Kickstarter ve İndiegogo benzer biçimde sitelerde yer edinen yatırım almış ürünleri üretmek isterseniz sağlam bir iş planı ve fizibilite ile Kosgeb kredileri alabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın