A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bayilik Fırsatları / Komagene Franchisee & Bayilik
Komagene Franchisee & Bayilik
Komagene

Komagene Franchisee & Bayilik

Komagene Franchisee & Bayilik

Öncelikle Komagene® franchisee adayı olmak için göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Komagene® “Çiğ köfte sektöründe lider bir dünya markası olmak” vizyonuyla yola çıkmış, Türkiye genelinde 800’e yakın ve 7 ülkede 25 şubesiyle müşterilerine servis veren sektöre yön veren öncü markadır. İstikrarlı büyümeye devam eden Komagene® markamızın 2019 hedefi 1500 şube sayısına ulaşmaktır.

Şubelerimizin %98’i franchising sistemi ile başarılı bir şekilde işletilmektedir. Düşük yatırım maliyeti ve yatırımın hızlı geri dönüş oranı nedeniyle en çok franchise talebi alan markamız için siz değerli yatırımcı adaylarımıza 2015 yılı sonuna kadar franchise giriş bedeli ( isim hakkı bedeli) ve Royality fee ( ciro primi) almadan yatırım fırsatı sunmaktayız.

Komagene Franchisee & Bayilik
Komagene

Sizde aşağıdaki süreçleri takip ederek ailemizin bir parçası ve kabul görmüş bir markanın sahibi olabilirsiniz.

1-Yüz Yüze Görüşme ;

Komagene® Genel Müdürlüğü’nde veya sizin yatırım yapmayı düşündüğünüz lokasyonda yapacağımız bu görüşmede siz değerli franchisee adaylarımızı yakından tanımak, beklentilerini anlayabilmek ve size Komagene® sistemi hakkında detaylı bilgi vermeyi hedefliyoruz. (Görüşme randevusu ve başvuru talepleriniz için iletişim bölümündeki Franchise Başvuru Formunu kullanabilir ya da ilgili Bölge Sorumluları ile iletişime geçebilirsiniz.)

2-Lokasyon Belirleme;

Komagene®’ın büyüme stratejileri doğrultusunda hedeflenen bölgelerden seçim yapabileceğiniz gibi bunların dışında restoran açmak istediğiniz bölgeleri de incelemeye alabiliriz. Güncel restaurant açmak istediğimiz bölgeleri internet sitemizdeki http://franchise……. com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

3-İş Planı Hazırlama;

Komagene® olarak yatırım yapılacak lokasyonu siz yatırımcı adaylarımızın ve konusunda uzman bölge sorumlularımız ile birlikte yapmış olduğunuz analiz sonucuna göre değerlendirerek onaylayacağız. Analiz değerlendirmesinde bölge sorumlunuz aynı zamanda sizinle birlikte bir iş planı hazırlayacaktır. Bu iş planıyla bölgenizdeki potansiyel satış noktaları, konut sayıları, bölgenizin sosyo ekonomik yapısı vb. veriler baz alınacaktır.

4-Eğitim;

Eğitim aşamasında Komagene® sistemini öğrenmenizi, yapılacak olan uygulamalarda başarılı olmanızı ve tüm bunları kendi restoranınızda uygulamanızı bekliyor olacağız. Eğitim periyodumuz Eğitim Departmanımız önderliğinde sürmekte olup ve belirlenen program dahilinde ağırlıklı pratik ve kısım kısım da teorik olarak uygulanmaktadır. Tüm franchisee adaylarımızın eğitim programlarına tam ve zamanında katılımları gereklidir.

5- Mimari Proje Desteği

Restoranınızı kiraladıktan sonra mimari çözüm ortaklarımız ve bölge sorumlularımız çizilecek tüm projeler için eksiksiz destek sağlayacaktır.

6- Açılış Pazarlama Planı;

Dükkanınızın dekorasyonu başladıktan sonra Bölge Sorumlunuz ile birlikte “Açılış Pazarlama Planı”nınızı hazırlamanızı önermekteyiz. Bu plan, restoranınız açıldıktan sonraki 8 hafta boyunca haftalık bazda bölgenize özel yapılacak aktiviteleri içerecek ve bu doğrultuda gerekli pazarlama materyallerinin siparişleri verilecektir.

8-Yatırım Maliyeti;

Ortalama bir restauranın yatırım maliyeti 20.000 – 30. 000 TL + KDV aralığındadır.

9- Sürekli Eğitim ve Operasyon El Kitabı

Eğitim departmanımız tarafından hazırlanmış Operasyon ve Eğitim El Kitabını açılışta size teslim ediyor olacağız. Bölge sorumlularınız ve eğitim departmanımız sürekli olarak eğitimlerinizi takip ederek gerekli durumlarda size yardımcı olacaktır

10- Üretim ve Ar – Ge

6.000 m2 kapalı alanda Türkiye’nin sektöründe en büyük üretim tesisine sahibiz. Müşterilerimize en lezzetli ürünleri sunabilmek ve zengin ürün çeşitliliğimizi daha da arttırmak amaçlı Ar- Ge çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

11- Tedarik Zinciri ve Lojistik Desteği

Sektöründe Türkiye genelinde ilk ve tek soğuk zincir ile dağıtım yapan Komagene® franchisee’lerin tüm ihtiyaçlarının tedariğini de yapmaktadır.

12- Pazarlama

Yerel ya da ulusal reklamlarda ve reklam materyallerinde destek sağlanmaktadır.

13- Güçlü Operasyon Ekibi

Deneyimli ve konusunda uzman Bölge Operasyon Yöneticilerimiz restoran açılış sürecinden başlamak üzere size işinizi geliştirme aşamasında her türlü desteği ve bilgiyi sağlar.

14 – Denetim

Komagene® işletim standartlarını sağlamak üzere işinizi geliştirmeniz ve müşteri memnuniyetini sağlamanız amaçlı periyodik olarak denetimleriniz yapılır.

Franchise Adaylarında Beklenen Özellikler
ANASAYFAFranchise Franchisee Adayında Aranan Özellikler

FRANCHISE ADAYLARINDA BEKLENİLEN ÖZELLİKLER;

Franchisee olmadan önce 1 hafta süre ile eğitim alabilecek
Bu eğitim ile kafanızda yer alan ‘ acaba yapabilir miyim?’ endişesini yok edecek ve şubenizin başına geçtiğinizde işi tek başınıza yapabilecek bilgiye ulaşacaksınız.

İşinin başında durabilecek ya da yeterli ve verimli süreyi işe ayırabilecek
Markaların Franchising sistemi ile büyüme nedeni işletmecilerin işe geçmiş deneyimlerinden dolayı katkı sağlamalarıdır. Bu nedenle satışınızı artırabilmeniz için şubenizde yeterli ve verimli saati geçirmeniz ve işi geliştirmeniz, dolayısı ile karlılığınızı artırmanız son derece önemlidir.

Enerjisi yüksek ve ekibini geliştirebilecek ve motive edebilecek

Enerjinizin yüksek olması ekibinizin işe daha fazla bağlanmasına ve satış çabalarının yoğunlaşmasına neden olacaktır. Ekibin gelişimi ve motive olmasını sağlamanız ise ekibinizin siz yokken de aynı çabayı sarf etmesi ve kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır.

Komagene® işletim standartlarını en üst düzeyde uygulayabilecek

Komagene markasının belirlenmiş standartlarını korumak sürekli büyüyen markamız için son derece önemlidir ki her bir Komagene şubesinin aynı standartlarda ürün ve hizmeti sunması markalaşma süreçlerinde en önemli unsurlardan biridir.

Müşteri odaklı olmalı

Müşteri işimizin en önemli parçasıdır. Müşterinin olmadığı durumda şubelerin, franchisee’lerin ve markanın olması hiçbir şey ifade etmemektedir. Bu nedenle satış yapabilmemiz için müşteriye ve müşterinin daha sık alışveriş yapmasına ihtiyacımız vardır. Bu nedenle işimizin her aşamasında öncelikli olarak müşteri odaklı olmalıyız.

Franchisee adayı yatırım maliyeti ve işletme devamlılığını sağlayabilecek finansal güce sahip olmalıdır
Yatırım maliyeti düşük ve yatırımın geri dönüş hızı yüksek olsa da işletme devamlılığını sağlayabilecek bir finansal gücün olması önemlidir.

Franchise İçin Uygun Noktalarımız

ANASAYFAFranchise Franchise İçin Uygun Noktalar
FRANCHISE İÇİN UYGUN NOKTALARIMIZ

Türkiye Genelinde: Tüm İl, ilçe ve AVMler’de
Dünya Genelinde: Tüm Dünyada Franchise verilecektir.

Çiğ köfte, hazırlanışı ve sunuluşuyla yemekten öte, bir şölendir. Orijinali çiğ etle yapılır ve yerinde tüketilir. Çiğ etin merkezde üretilip dükkânlarda satılması gıda sağlığı açısından mümkün değildir. Etsiz çiğ köfte bu ihtiyaçtan doğmuştur. Komagene, %100 doğal malzemelerle hazırlanan özel formüllü etsiz çiğ köftesi ile, orijinal lezzeti sağlıklı bir ortamda sunmayı başardı.

Ürün ve hizmet yelpazesi ile Türkiye’nin (ve Dünya’nın) lider etsiz çiğ köfte zinciri oldu. Komagene İlk üretimine 2003 yılında İstanbul’da başladı. 2008 yılında yüzden fazla noktaya ulaştı. Vizyonu ve hedefi, bu lezzeti tüm dünyaya tattırmaktır. Komagene çalışma ilkeleri, “insan”, “ürün” ve “hizmet” üzerine kuruludur. Merkezde ve bayi kanallarında ekip ruhuyla çalışma, işini öğrenme, gereğini yapma ve birbirine destek olma temel değerleridir. Ürünlerin kalitesi ve lezzeti, satın almadan depoya, üretimden dükkana, tezgahtan müşteriye ulaşan bir zincir şeklinde sağlanır, izlenir ve raporlanır. Müşteriye sunulan hizmet, ürünü paketleyip vermekten ibaret değildir.
Müşteriyi karşılama, beklentilerini anlama, ürünleri tattırma, isteklerini karşılama, uğurlama ve paket servis gibi unsurlar Komagene farkını oluşturur. Komagene’nin orta vadedeki hedefi, çiğ köftedeki liderliğini paralel ürünlerle genişletmek, üretimini bölgelerde yapmak ve yurt dışına açılmaktır.

KOMAGENE FARKIYLA FRANCHISE

Sürekli reklamlarıyla ve işletmelerinin yaygınlığıyla çiğ köftede akla ilk gelen marka olarak satışı arttırır. En yüksek kazanç sağlayacak yeri seçme ve makul koşullarla kiralama konusundaki deneyimi ile yardımcı olur. Dükkanın dekorasyonu deneyimli mimari ekibi ile gerçekleştirilir. Katılım fonuyla oluşan reklam bütçesini yönetir ve reklam ve promosyonlar yapar. Açılış kampanyasını yönlendirir, ürün tanıtımı yapmak ve ikram olarak dağıtılmak üzere ücretsiz ürün verir. Yaptığı sürekli denetim ve desteklerle işletmenin verimliliğini arttırır. Verdiği eğitimlerle gerek franchise alanın, gerekse çalışanlarının performansını artırır.

ZİNCİRLEME LEZZET FRANCHISE

Franchise 21. yüzyılın işletme ve pazarlama sistemi olarak öne çıkmaktadır. Marka sahibi gücünü ve deneyimini, girişimcinin sermayesi ve gayretiyle birleştirir. Bu sistemde işletmeci bağımsızlığını korur ama kendi başına kalmaz. Zincir olmanın müşteriye verdiği güven, tüm işletmelere avantaj sağlar. Franchise aldığınızda, seçilmiş bir lokasyon da markalı bir iş sahibi olur, eğitim alıp işinize hemen başlarsınız.

Müşteriniz markayı tanır, açtığınız gün gelir. Nerede ne satacağınız, nasıl satacağınız, en çok nasıl kazanabileceğiniz deneyimlere dayanarak size aktarılır. Eğitim ve denetim kesintisiz sürer, yeni elemanlar kolayca devreye girer. Sürekli reklam ve kampanyalarla işletmeler desteklenir. İşletmeci tedarik ve pazarlamayı merkeze bırakır, işletmesine ve satışa odaklanır.

Buna karşın franchise alandan istenen şeyler

– İşinin başında durması
– Kurallara uyması
– Ödemelerini aksatmaması ve sistemle rekabet etmemesi
– Franchise sisteminin de sınırlarının olduğunu bilmesi
– Kötü yerde iş yapılamayacağını ve işini benimsemeyenin para kazanamayacağını bilmesi
– Yanlış yeri ve işletmeciyi onaylamaması, katı kurallarla markayı koruması, franchise sisteminin en büyük avantajıdır.

DOĞRU YER

– Cadde mağazalarının işlek yerde olması çok önemlidir. Yaya trafiğinin yoğun olduğu mekanlar, araç trafiğinin yoğun olduğu ve durmaya izin verdiği caddeler, Ziyaretçinin yoğun olduğu alışveriş merkezleri tercih edilir.
– Komagene zincirinin ana ürünü ve ağırlıklı satışı, çiğ köfte ve dürümdür. Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde dürüm, konut yerleşiminin yoğun olduğu yerlerde paket satışı çok olur. Yer seçiminde ve kiranın belirlenmesinde her iki ürün göz önünde bulundurulur, sadece birine hitap etmemeye dikkat edilir.
– Mağazanın konumu ve görünürlüğü çok önemlidir. Müşterinin dikkatini çekecek olan tabela ve vitrin bütünüyle görünmeli, uzaktan fark edilmelidir.
– Mağazanın vitrini, büyüklüğü, su ve elektrik tesisatı, tavan yüksekliği, kaldırım genişliği, yoldan yüksekliği, otopark imkanı gibi fiziki koşulları ise uygun olmalıdır.
– Aranan kriterler ve alt sınırlar Komagene tarafından bildirilir.
– Kira kontratı uzun vadeli olmalıdır.
– Her işletmenin çevresinde paket servis için yeterli iş potansiyeline sahip bir bölge tanımlanır.

DOĞRU İŞLETMECİ

– Komagene işletmecisi, satış, kar ve müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için belli özelliklere sahip olmalıdır. Böylece hem kendinin, hem Komagene’nin beklentileri karşılanır.
– Sahibinin uygun becerilere sahip olduğu ve işiyle bizzat ilgilendiği işletmeler çok daha başarılı olduğundan, işletmecimiz öncelikle işinin başında bulunmalı, öncelikli işi bu olmalıdır.
– Müşterilerimiz, sunduğumuz özel lezzete alışır, güvenir, sürekli gelir, hatırlanmayı, önem verilmeyi beklerler. Dükkân da ve paket serviste özel ilgi, ürün sohbeti, satışı artırmakla kalmaz, beklenir de.
– İşletmecimiz, müşterilerle ilişki kurmaya yatkın, işinde de müşteri odaklı olmalıdır.
– İşletmecinin personelinden şikayete hakkı yoktur.
– Onları motive etmek, yoğun tempoda çalıştırmak, tanıtım etkinliklerinde kullanmak, verimli yönetmek onun işidir. Kendisi de yoğun çalışma ortamına ayak uydurabilmelidir.
– İşletmeci öğrenmeye açık ve öğretmeye hazır olmalıdır. Komagene, geliştirdiği ürünleri, işletme ve pazarlama yöntemlerini sürekli eğitimle aktarır, işletmeciden de personeline aktarmasını bekler.
– İşletmeci, mağazanın yatırımını ve cari harcamalarını karşılayacak maddi güce sahip olmalıdır.
– İşletme normalde sahibini geçindirir ama bir masraf gerektiğinde de sahibine muhtaç olur.

YATIRIM VE İŞLETME

– Franchise anlaşmasının imzası ile birlikte yatırım başlar.
– Bölge verilip yer aranabileceği gibi, yer bulunup onaylatıldıktan sonra franchise anlaşması da yapılabilir.
– 2015 Yılı sonuna kadar franchise giriş bedeli alınmadan (ücretsiz bayilikler verilmeye) devam edilecektir.
– Yerin onaylanıp kiralanması ile birlikte proje ve inşaat aşamasına geçilir.
– Yatırımcı şubeyi kendi imkânları ile yaptırmak isterse, Komagene standart ve prosedürlerine uymak kaydı ile kendisi yaptırabilir.
– Dükkanın yakın çevresine açıldığını bir kampanya ile duyurması, başlangıçta yapacağı ciroyu artırır, tanınmasını hızlandırır. Komagene geçmişte kazandığı deneyimi ile açılış kampanyasını yönlendirir, bununla ilgili tüm harcamaları franchise alan yapar.
– İşletmenin Komagene’den mal alımı kesin sipariş ve ön ödeme ile yapılır. Siparişi takip eden ikinci gün ürünler işletmede teslim edilir.
– İşletmenin ana masraf kalemleri, hammadde, kira, personel, tanıtım ve diğer giderlerdir. Bunların oranlarının belli sınırlar içinde kalması sağlanmalıdır.
– Komagene franchise işletmesi, düşük yatırımını, yüksek karlılığı ile çok kısa sürede çıkaran, kolay işletilen, çok cazip bir iş fırsatıdır.

YOLCULUK İLK ADIMLA BAŞLAR

İşi ve Komagene’yi inceledikten sonra geriye tek şey kalıyor, hemen bugün başvurmak. Uygun bölgeyi Komagene ile birlikte seçin, kısa sürede işinizin başına geçin. Siz de sağlam ürününüzü sadık müşterilerinize satın, karlı ve kolay bir iş sahibi olun.

BAŞVURU VE BİLGİ İÇİN: komagene@komagene.com.tr

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın